Samsung Galaxy S9, S9+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod uiqjirka 14. 3. 2019 21:12

Ano, i ja mam s telefony a bateriemi vice nez 20letou zkusenost, s rychlonabijenim od uplne prvnich telefonu, ktere to prinesly a zjisteni jasne, ze jsou baterie na to staveny a neovlivnuje to celkovou vydrz (zivotnost) baterie.
Stejne jako jsou dnes nove baterie ve vozech staveny/nabijeny jak vyssim napajenim tak i proudem a taky se zahrivaji, ale neprehrivaji a odejdou po stejne dobe, jako ty baterie predchozi. Preventivne zahazuji baterie (at je pevna nebo vymenna) po cca 4 letech, to baterie uz davno neplni 100% funkci at je rychle nabijena nebo standardne nabijena. Je to stejna fama, jako kdysi se psalo a strasilo, ze kdo nabiji bezdratove, odejde baterie drive, tez nesmysl.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaprar11 14. 3. 2019 21:31

Ano já jsem vysloveně neřekl že tak úplně rychlo nabíjení škodí či bezdrát tak jsem to nemyslel pokud to tak někdo pochopil se omlouvám, myslel jsem převážně na teploty proto samsung do své bezdrát nabíječky zakomponoval větrák aby tuto skutečnost eliminoval.

Poukážu i na to že S7edge má již asi přes tři roky ve stejnou dobu si ho koupila i dcera a za tu dobu už má třetí baterii která už zase pokulháva,dám na to ano mohla bít teřba prví vadná ale další a další to už neakceptuji.Nic ji neříkám je mi to jedno nemá to ani cenu je ji 32 a jsou to její peníze které vynakládá na výměnu.
Motorola D160,D520,2xM3888,Amio,Telitel,Alcatel 501,2x 302,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,2x SE 108i,GT 5570 mini,2x S1 I9000,SIII I9300,S4 I9505,S5 G900F,3xTab3T111,N4 N910F,S7edge G935F,S8+ G955F,S9+ G965F,S10+G975F.
Kaprar11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 15. 3. 2019 06:09

Fast charge baterii vyloženě neškodí, ale obecně nadměrné teplo má na elektroniku i baterie negativní vliv.
Proto u většiny svých rychlonabíječek Samsung integroval větrák, např. moje EP-NG930 nebo novější EP-N5100B větrák zabudovaný mají.
Ono už z podstaty věci, kdy bezdrátové nabíjení má účinnosti kolem 70%-80% je nutné zbylou energii přeměněnou na teplo odvést.
OT: nové S10 s tím svým revezním bezdrátovým dobíjením při účinnosti 60% bych fakt použil jen v případě největší krize :)
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod stahovac00 15. 3. 2019 08:18

stahovac00 píše:Tak obě aplikace byly v režimu optimalizace, ze kterého jsem je vyjmul, ale zdá se, že to nějak nepomohlo a stále nenotifikují...:-(

Systém kvůli tomu obnovovat nebudu, ale jinak nevím, v čem by ještě mohl být problém...???



Myslíte že pomůže aplikace odinstalovat včetně všech dat a nainstalovat je znovu? Hlavně tedfy přesně nevím, kde si ta data ukládají...
Nyní Samsung Galaxy S21
Předchozí telefony: Samsung Galaxy S9+ 256GB, Nokia Lumia 920
stahovac00
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 15. 3. 2019 12:24

Aplikace může být špatně napsána a tím pádem po odinstalaci zůstanou konfigurační soubory. Lze ověřit / najít v souborovém systému.

Nebo dotyčný používá nějaký účet pro synchronizaci, ale neví o tom (typicky přes Google účet). Opět lze vyhledat v nastavení.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sachmar 15. 3. 2019 14:09

Tak nabíjej nabíječkou co má jen 1A a telefon bude studený,a máš klidné spaní. :-D
Sachmar
BAN

Odeslat příspěvekod sinco 15. 3. 2019 15:07

Teplota baterie pří nabíjení je jeden z důležitých ukazatelů který má vliv na jeho budoucí kapacitu. Mezní hodnoty jsou hlídány a pokud vzniknou ochrana zareaguje a ukončí se nabíjení. Třeba v horkých dnech v autě.
I za běžných podmínek vzniká při nabíjení baterie teplo a určitě je pro baterii lepší když je při nabíjení její teplota co nejnižší obzvlášť při nabíjení co 24 hodin. Výrobce zajímá mezní stav, ten je nebezpečný ,mohlo by dojít k poškození baterie-zařízení, výbuchu, zahoření baterie a tento stav v běžném provozu nastat nesmí. Jestli baterie během třeba 1 roku ztratí 40 nebo 60 procent ze své nominální kapacity je výrobci jedno a jedno je mu i když to bude za 2 roky. Kšeft se musí točit a protože výměna baterie v ofic servisu stojí přes tisíc korun tak se zákazník může víc přiklonit k nákupu nově uvedeného telefonu. Proč novou baterku do staršího zařízení u kterého vypršela záruka.
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod Kaprar11 15. 3. 2019 18:27

Nedá se musím s tím jen souhlasit.Věřím tomu že někdo může jednou za čas někam pospíchat a tak to potřebuje mě se to ještě nikdy nestalo nepotřeboval jsem.Nabíjím vždy přes noc a tak nevidím žádný důvod proč bych měl baterii týrat rychlo nabíjením či bez drátem.Uznám položit telefon na bez drát je jednodušší jak připojit konektor ale že by mě to nějak přetěžovalo to fakt ne.Za přetěžování bych považoval každý den sundavat to pouzdro je to další překážka k vyšší teplotě.Nabíjím i přes den ale to převážně na dovolené kde jsme tři týdny v kuse v přírodě na rybách kde není vůbec žádný přístup k energii a celou dobu nabíjíme vše jen s autobaterii,Power bank a letos jsem si koupil solární panel 25W ale jestli a jak bude fungovat nevím a také bez rychlo mám i tam času dost.Někdy si říkám že uživatelé sedí doma na zadku čumí na bednu nebo do PC ale nutně potřebují rychlo nabíjení jsou asi spokojenější.Myslím si přesně toto i o Sachmarovi nejde na adaptéru o 1A či 2.4A ale převážně o tu teplotu,které je rozhodně lepší se vyvarovat.Dle mně a možná s tím nemusíte souhlasit výrobci toto implementovali pro ty co nutně potřebují rychle,že někam musí odejít ale ne na neustálé používání to jediné jsem ochoten akceptovat,já ještě v takové nouzi nebyl je to jen můj názor který nikomu nebudu vnucovat.
Naposledy upravil Kaprar11 dne 15. 3. 2019 19:16, celkově upraveno 1
Motorola D160,D520,2xM3888,Amio,Telitel,Alcatel 501,2x 302,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,2x SE 108i,GT 5570 mini,2x S1 I9000,SIII I9300,S4 I9505,S5 G900F,3xTab3T111,N4 N910F,S7edge G935F,S8+ G955F,S9+ G965F,S10+G975F.
Kaprar11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.ch 15. 3. 2019 18:42

No zrovna nabíjení přes noc není k baterii také zrovna šetrné (mimo např. telefonů Sony které to mají softwarově ošetřené, stejně jako např. některé nové notebooky HP).
j.ch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 15. 3. 2019 18:45

I dnesni Samsungy a nejen Samsungy to maji osetrene, takze je to jedno. Na displeji vidite 100% ve skutecnosti se baterie ani nenabiji uple do 100% ani se nijak neprebiji.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaprar11 15. 3. 2019 19:24

Ano další souhlas s uiqjirka už jsem někde psal mám kabely a jsou daleko lepší než originál rychlejší data a lepší propustnost na proud tak mají elektroniku v konektoru a diodu.Dioda při nabíjení svítí červeně po nabytí se rozsvítí modře a do rána se již červeně nerozsvítí.Neznám již značku ale vážně nebyli nejlevnější a jsem s nimi spokojen mám již dlouho.Pokud vezmu telefon do ruky a začnu používat po poklesu baterie se opět rozsvítí červená a začne nabíjet.Malý pokles který vzniká při automatickém poklesu v noci při nepoužívání nabíjení nespustí.Koupil jsem šest kabelů MicroUSB typ B a dva MicroUSB typ C a je pravda že za tu dobu mi už jeden MicroUSB typ B odešel.Koupil jsem je v zahraničí ale fakt už netuším kde narazil jsem na ně náhodou a tak nevím kde bych je opět koupil až budu potřebovat.Viděl jsem podobné na Wish za vážně směšnou cenu ale nevím jestli by to byla stejná kvalita.Někdo namítne proč tolik tak fakt mám co nabíjet osm telefonů tři tablety a dvoje hodinky i když tablety tak jednou za tři dny dle používání a Huawei P9 taktéž poněvadž koupě tohoto stroje byla fakt něco,naprostá hrůza nikdo ho nechce používat a tak se používá od prvního dne jen jako budík.To na vysvětlení proč tolik.A Sony Ericsson J108 a ten je opravdu hodně starý ten se nabíjí jednou za týden jinak ostatních šest telefonů a hodinky každý den.
Motorola D160,D520,2xM3888,Amio,Telitel,Alcatel 501,2x 302,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,2x SE 108i,GT 5570 mini,2x S1 I9000,SIII I9300,S4 I9505,S5 G900F,3xTab3T111,N4 N910F,S7edge G935F,S8+ G955F,S9+ G965F,S10+G975F.
Kaprar11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinco 15. 3. 2019 20:57

"Na displeji vidite 100% ve skutecnosti se baterie ani nenabiji uple do 100%" podíval ses někdy na
napětí baterie při hodnotě 100procent? V jakém vztahu jsou procenta vs napětí
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod jartoo 15. 3. 2019 21:32

Ahoj,
nevíte někdo jak se v androidu 9 aktivuje režim rozdělení plochy na dvě poloviny? Zjistil jsem, že nyní nevím jak na to, jak sledovat YouTube a druhou polovinu displeje využít pro jinou app..
jartoo
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 15. 3. 2019 21:41

Vyvolej multitasking a dlouze podrž prst na ikoně dané aplikace.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 15. 3. 2019 21:46

sinco píše:"Na displeji vidite 100% ve skutecnosti se baterie ani nenabiji uple do 100%" podíval ses někdy na
napětí baterie při hodnotě 100procent? V jakém vztahu jsou procenta vs napětí


Ano, podival, nesmis se koukat pres aplikace, ktere jen kopiruji uz osetreny sw, kde je to osetreno a davaji tak nerealny vysledek, musis merit primo baterii, jak napeti, tak proud, merakem, nikoliv pres sw. Zde zjistis i ukonceni nabijeni jiz pri nejakych 95% (opet jen dle hloupeho ukazatele telefonu) a na telefonu stale bezi jakoby nabijeni. Pokud mas i servsisni vybaveni zmeris si i skutecnou kapacitu baterie testerem.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků