Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dj.kure 17. 2. 2019 08:21

Jelikož pracuji pro ISP, tak můžu říct, že v domácnostech nejvíce roste datový přenos právě v době, kdy se lidé vrací po práci domů (kolem čtvrté) a neklesá dříve, než kolem jedenácté večer. Takže pokud má TMO potřebu šetřit, tak by to stejně nevypínali dříve, než kolem půlnoci. V opačném případě jsou to parchanti.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vicini72 17. 2. 2019 09:10

Osobně žádný vypínání nepozoruju. Naopak v noci mi to lítá samozřejmě nejlíp. Měl jsem 2 roky rychlost 20/5 po počátečních problémech naprosto stabilní rychlost 16-20. Teď při prodlužování smlouvy jsem si vydupal vyžší rychlost. Byl jsem varován že na rozdíl od té 20ky tam budu mít problém se tam dostat na maximum. Jejich odhad zněl 25-35. Přesto jsem si to na zkoušku vzal na 14 dní.
Teď testuji a více méně měli pravdu. Standartně mezi 30-35 občas to padne na 800 Mhz a rychlost klesne na cca 17-20 ale v noci naopak běhá 43-45.
Takže o nejakým vypínání vysílačů nemůže být řec. Alespoň né plošném vypínaní.
vicini72
Junior

Odeslat příspěvekod tau1 5. 3. 2019 18:39

Zdravím,nevíte prosím někdo zda bude v Huawei B2338-168 od TM fungovat SIM karta od VF?
Děkuji
tau1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jolikorva 6. 3. 2019 18:16

Jednoho dne mi modem přestal registrovat jejich SIM, vyřešili to výměnou za novější B2368-66, nicméně v interface routeru jsem nenašel tlačítko "znovu se připojit", takže jediná možnost jak druhý den skočit z 20 na 1 je restartovat modem.
jolikorva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RikerT 13. 3. 2019 16:26

Mám pevný vzduchem rok a půl, jsme cca 500m od vysílače. Tarif 50Mb/s. Na začátku byla k dispozici pásma 800 a 2100, nově na vysílači posílili o 1800. Mám i TV. Z počátku byl problém hlavně večery s rychlostí, kdy se sekala i TV a rychlost byla 3-4 Mb/s. Přes den na 2100 jsem se dostával i na 70-80Mb/s.
Dostal jsem celkem zajímavou slevu, kvůli večernímu přetížení, tak jsem to nechal být. Teď už je TV téměř vždy OK, asi má prioritu.
Nicméně poslední dobou se mi taky děje to, že modem je každé ráno připojený na 800, kde se rychlost nedostane ani mimo špičku přes 35Mb/s. Ve špičce cca 11-20Mb/s.
Po restartu se chytne někdy na 2100, někdy na 1800 a mimo špičku to jede přesně 50Mb/s (asi ze začátku nebyl nastaven limit), ale večer katastrofa a rychlost padá pod 5Mb/s a pingy kolem 2000ms. Ale TV i přes to frčí i HD programy.
Nicméně každé ráno jsem vždy zpět na 800, což se děje cca 3-4 měsíce zpátky. Dřív držel do restartu.
zajímavé také je, že po ručním restartu se vždy chytne na 1800 nebo na 2100. Na 800 jsem se nikdy ručně nedostal, vždy samo přes noc.
RikerT
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 13. 3. 2019 18:42

TV má tuším od září adaptivní režim. Takže pokud je rychlost 5 Mbit a výš jede program v HD rozlišení,pokud dojde ke kolísání rychlosti nebo poklesu přepne se automaticky rozlišení na SD a to jí stačí i 2Mbit. Až je rychlost zase vyšší přepne se automaticky na HD. Je to vidět na nepatrném poskočení obrazu a mírném rozostření SD nebo zaostření HD. ;-)
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 14. 3. 2019 00:02

Nepatří spíš do skupiny, kterým na noc vypnou v blízkém okolí vysílače a vše obstarává do rána jedna 800?
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 14. 3. 2019 05:52

Ne u mě obstarává vše jen LTE 800.Nic jiného tady TM ani nemá,už mě s tím pekně štvou. >:-( Přitom O2 má na stejné BTS i 1800. A 2100 o tom si na moravě můžeme nechat jen zdát.To není nikde kromě Brna, kde má TM svůj hw. Rychlost přes den u TM těch 20Mbit ,odpoledne tak kolem 16 a večer většinou kolem 10 a někdy to padá až ke 3 Mbit. Takže TV jede večer někdy v HD a jindy přeskakuje mezi HD a SD ,ale naštěstí to zas není tak moc poznat.
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jolikorva 18. 3. 2019 03:00

Když teda už poskytují pevný internet pro domácnosti, tak by mohli buď přidat do firmware funkci scanování vyššího pásma a když je dostupné, tak se na něj přepnout stejně jako to funguje směrem dolů nebo přestat vypínat ty vysílače, na které mají být připojeny domovní přípojky.

Myslím, že ta modemová varianta je reálnější, nedovedu si představit, že někdo vypíná každý den router, aby ho to hodilo zpět na vyšší frekvenci.
jolikorva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod esquire 8. 5. 2019 09:29

Mam v poslednim tydnu stejny problem. Zda se, ze na noc vypinaji LTE 1800, na kterou vidim z okna, a modem se prepina na vzdalenejsi LTE 800. Vzhledem k placenemu tarifu L pak samozrejme rychlost pada az nekam k 60 Mb/s. Samozrejme mohu modem znovu pripojit, ale delat to kazdy den? Je to duvod k reklamaci?
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 8. 5. 2019 11:16

Reklamoval bych.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tau1 8. 5. 2019 16:51

To by tu službu museli reklamovat všichni zákazníci..Pak by teprve přestalo nesmyslné noční vypínání BTS,které oklešťuje kvalitu služby na 3/4 dne...Reklamovat není dle TM problém,službu ukončí ihned bez ohledu na smluvní závazek,ale noční vypínání NEUKONČÍ !!!! Maximálně dostanete slevu,když službu neukončíte ihned,ale zas ne nijak významnou... Kdyby tady řádně fungoval regulátor služeb,už by s nimi dávno zametl...Jsme bohužel v ČR...
tau1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 8. 5. 2019 20:24

Tak dat pred modem hodiny a kazde rano ho na chvili odpojit od elektriny? :)
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod esquire 9. 5. 2019 00:04

Tak skutecne mezi pulnoci a jednou hodinou modem skoci na LTE 800. V noci by mi to nevadilo, ale problem je, ze se to na LTE 1800 automaticky nevrati. Budu reklamovat.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jolikorva 9. 5. 2019 02:38

Je to os*r, nicméně na výběr mám wifi cca 2 km nebo 2mbit ADSL, v novém routeru jsem zjistil jak se přepojit na jinou bts aniž bych musel restartovat.

Na modemu B2368-66 od Huawei stačí dát Network Settings (Nastavení sítě) > Broadband a jsou tam 2 zaškrtávácí políčka, u prvního "LTE Connection switch" je Aktivovat a Deaktivovat, stačí procyklit tzn. deaktivovat a následně aktivovat, mělo by se znovu chytit na vyšší frekvenci.
jolikorva
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků