Motorola one vs. Nokia 7.1 Dual

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod paty07 5. 2. 2019 02:27

Zdravím,

kvůli dosluhujícímu telefonu vybírám náhradu. Původně jsem uvažoval o telefonu s cenovkou okolo 6 tis.
Vybral do oka mi padla Mtorola one. Pak jsem objevil článek https://www.mobilmania.cz/clanky/nejlep ... fault.aspx a zaujala mě nokia 7.1, která je ale o 2 tisice dražší. Láká mě na ní lepší fotoaparát podle fotek. Zaujalo mě, že oba telefony jsou v Android one.

Na Alze ji vidím po slevě za 8 tis. Kč ve verzi 4GB/64GB Dual SIM. Vyplatí se ta dvojka přihodit? Pro mě je důležitý dual SIM. Bez toho nemůžu telefon koupit.
Kdybyste měli jiné návrhy, tak prosím do 6" obrazovky, chtěl jsem do 5,5", ale takový snad neexistuje :mrgreen:

Díky
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 2. 2019 05:31

Tady je přehled telefonu s Android One
https://www.cena-vykon.cz/android-one-mobilni-telefony/

a zde jedna zajímavost
https://gizchina.cz/2018/12/30/zmenil-g ... droid-one/

-- 5. 2. 2019 05:50 --

Ještě k té velikosti smartphonu - současné telefony s 6p displejem a poměrem stran 18:9, 19:9 mají přibližně stejné rozměry jako dřívější 5,5p s klasickým poměrem stran 16:9
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 5. 2. 2019 08:19

Ta Motorola se mně líbí moc, akorát už bych asi nechtěl displej jen s HD rozlišením. Sice to nemusí vadit, ale když dáš vedle sebe sebe telefon HD a FHD, tak už to uvidíš a začne ti možná chybět ta větší ostrost. Podívej se v obchodě a pokud usoudíš, že HD stačí, tak bude Motorola dobrá volba.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 2. 2019 09:28

Přešel jsem z FHD displeje na HD, ze začátku je to znát, ale cca po týdnu si zvykne, displej musí být kvalitní s pěkným barevným podáním a to Motorola má
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod copper 5. 2. 2019 12:48

Tazateli bych doporucil, aby si sel oba telefony osahat v realu. Tech 290 PPI na Motorole neni az zas takovy problem - da se to. Horsi je kvalita zpracovani, Moto je takovy plastacek, zatimco Nokia pusobi konstrukcne vyrazne lepe. Nokia stoji sice o tretinu vic, ale jeji chipset ma taky o tretinu vetsi vykon. Coz na druhou stranu taky znamena, ze s podobne velkou kapacitou baterie vydrzi Moto dele.

V cem ma Motorola navrch je dualSIM reseni formou samostatnych slotu 2×SIM+1×uSD, zatimco Nokia ma 2×SIM formou hybridniho slotu (2×SIM+0×uSD, nebo 1×SIM+1×uSD).
~ Carpe diem ~
copper
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 5. 2. 2019 13:07

Tady tazatel přišel trochu pozdě, jelikož u O2 šla do konce ledna koupit Nokia 7.1 dual za 6,5 tisíce. Já jsem ji za tu zvýhodněnou cenu upřednostnil před Motorolou. Jestli se ale vyplatí připlatit 2 tisíce si netroufám říct, to je každého volba, co z těch technických rozdílů (viz copper) využije.
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod paty07 6. 2. 2019 00:43

copper: Me bude stačit bohatě vnitřní uložiště. Současně mám Lenovo A7000, který má dnes už směšných 8 GB + 32 GB kartu. Je to takový dědeček, kterého mám přes 3 roky Většina potřeboných sobourů visí na cloudu. Začala odcházet dotyková vrstva obrazovky, proto vybírám něco nového.

Co jsem se díval na Alze zatím není v TS bohemia taky není skladem Nokia, tak mám čas ještě vybírat.

Jinak co se týče těch specifikací tak koukám po:
=<6"
Dual SIM
Android
Fotoaparát - rozčiluje mě stávající nekvalitní stávající kalkulačka, která fotí opravdu hrozně

Ještě vypadá dobře Mi A2.
paty07
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků