Windows 10 Mobile - obecná diskuze

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 2. 2. 2019 20:20

Nevím budu se opakovat ale ona nebezpečnost a deravost systému android vyplývá už z jeho podstaty. Je pravda že článek o tom že v security updatech někteří výrobci fixluji jeden čas přoletěl internetem a týkalo se to i renomovaných značek.
Já třeba na XA1 máš stále ještě SU z 5.8.2018 https://source.android.com/security/bulletin/ podél toho co píše j. czmar na xperia.cz, je k dispozici listopadový i přít e to model, ale já ho stále neobdržel proč tomu tak je netuším, hr jsem dělal.
Android používám s občasnými odskoky jinam snad deset let, nikdy opakuji nikdy jsem neměl problém že by mě někdo naboura in se do systému pokid k němu došlo aniž bych si toho byl já vědom, nějak poškodil či jsem přišel díky tomu o finance atd.
Je to hodně také o chování uzivatelu.
Platí to samé co u stolnich win, kdyz je uživatel blbec nepomůže mu ani sebelepší AV, na PC uznávám prakticky jen řešení od Eset a KaV, podotkl u že na Win10 mám vestavěný defender od MS nic víc.
Ano situace co se týká bezpečnosti na androidu není kdo ví jak růžová stále je to roztristene XX výrobců, XX nástaveb a pak to takhle vypadá naštěstí se v tomhle Google už snazi ale ze to tedy trvalo a zárukou jsou Android ONe a snad i Go.
Mimochodem banky tohle vědí také takže zabezpečeni ve svých bankovních aplikaci řeší po svém.
Ceska spořitelna postupně převádí klienty z servis24 na George je to ještě na nějakou dobu a pak s24 definitivně vypnou.
Nelíbí se mi to, George webovém rozhraní nemohu absolutně přijít na jmeno, totálně chaotické napevno dané, spousta věci nějde vůbec nebo krkolomnym způsobem, třeba editace šablon plateb ale to by měli časem dořešit.
Naopak aplikaci pro mobil si nemohu vynachválit.
Nedávno si mě pozvala má osobní bankerka na pobočku kde jsme řešili aktivaci programu MZF takže teď už neplatil skutečně vůbec nic a netřeba přecházet jinam, změna účtu deaktivace programu za věrnost, zákazníci této banký vědí oč jde.
Bavili jsme se u dobře kávy, já si stěžoval na George a chválil mobilní aplikaci načež přišla trochu studená sprcha, o George klíč vím ale je ještě jeden způsob, pořádně jsme nepochopil jak to bude fungovat a až zákazníky předvedou dají jim na výběr jen z těch dvou řešení, dosavadní přihlašování zruší.
Něco na způsob Trojf. ověření a bude mi houby platne že mám mobil zabezpečen zamkem/PInem nebo někdo jiný i čtečkou otisku.
Bude se to týkat jak počítače tak mobilu a uživatel se s tím. buemuset smířit, takže než se přihlásím do iB bude to trvat trochu déle.
Myslím že se právě brání tomu že soousta lidi bezpecnost podcenuje, používají pochybný mobil s pochybunou verzi nebo nějaký prehistorické model třeba ještě s LL, udaje mají třeba ulozeny nekde v textaku na plose
George po instalaci v nastavení sám upozorní že máte vypnuty zamek obrazovky, že máte pochybnou verzi systému která není certifikovaná atd.
Naposledy upravil Cheetah007 dne 3. 2. 2019 14:32, celkově upraveno 1
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Cheetah007 2. 2. 2019 21:03

No ji draku promin...nakousla se tady bezpečnost, tak jsem prispel se svoji "troškou"? :D do mlýna...budu se krotit pro příště :oops:


OT :lol:
Mimochodem, proč tvůj příspěvek někdo označil jako OffTopis to se u admina dá? :-D
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 2. 2. 2019 22:26

Označil jsem si to sám za OT, protože to je OT. :-D
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 2. 2019 06:27

OT: mě to přijde jako kdyby Čítah používal svahilskou klávesnici, jinak to není možný :-D
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 3. 2. 2019 09:06

Ještě k te bezpečnosti: system s minimálním (žádným) podílem na trhu bude vždy bezpečnější než systém s majoritním podílem na trhu, bez ohledu na skutečnou bezpečnost systému :)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 3. 2. 2019 11:37

nie tak celkom. malo uzivatelov - malo hlasenych chyb.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 3. 2. 2019 13:11

Ano podobné jako na PC s Windows, který je nejrozšířenější a pro tvůrce mallware, spamu, víru (ty opravdove že začátkui až snad ani nejsou) také nejzajímavější.
Bohužel tohle někteří v případě mobilních os tvrdojisne odmítají a presvedcujj že chyby žádné nemá.
Nepochybuji o tom že tenhle věcem rozumí, znají systémy do hloubky mají zkušenosti, ale tohle si nechtějí přiznat protože "každý pes svoji kost chválí". Jenže v případě psů jsou to psi my jsme lidé.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 3. 2. 2019 14:04

Tak desktop OS velkych Windows s mobilnim OS se vubec nejen na urovni bezpecnosti a moznosti neda srovnavat.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 3. 2. 2019 14:18

Proc by to neslo jirko proboha srovnat, takhle zhruba? Kde prece o tu rozsirenost.
Kdyby to bylo naopak 80p WM vs 20p Android nebo jak byly podily, myslis ze by win nebyly ve stredu pozornosti?
Na iOS také existoval ze zacatku jailbreak, vždy ta moznost dostat se hloubeji dovnitř je...


no nic jdu prelozit tu svahilštinu na porand enormalni klavesnici je to otresny

-- 03 úno 2019, 14:33 --

Nick Cave píše:OT: mě to přijde jako kdyby Čítah používal svahilskou klávesnici, jinak to není možný :-D

Uff byla to teda fuška to ti povim, ale vazne jsem to mel problém precist i ja :D :-D
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.filip 8. 2. 2019 21:47

Lze nějak nastavit v aplikaci Lidé, která SIM bude u Dual SIM telefonu v nově ukládaných kontaktech použita jako výchozí pro volání?

Po vyřešení problému s nefunkčním hotspotem, o kterém jsem psal před necelým měsícem, mám nyní čistě datovou SIM ve slotu 1 a "hybridní" SIM ve slotu 2.
U nově zakládáných kontaktů se mi jako výchozí pro volání automaticky předvybere SIM 1. Musím na to myslet a vždy změnit na SIM 2, což je poněkud nešikovné. Rád bych to změnil, pokud to lze.

Předem díky za radu.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 12. 2. 2019 19:09

Venku update mobilních Windows pro větve CU a FCU. :-)

Obrázek
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mentol999 8. 3. 2019 19:03

Nazdar. Vždy ste mi tu poradili tak skúsim znova. N L930 mi nejde počasie. Ide len stiahnuť hneď alebo neskôr. Obe ma len presmerujú do store. Na L550,650,950 a 950xl mi počasie ide. Na L930 mám dočasne AccuW. Má to niečo dočinenia s tým že L930 nemá posledný update?
mentol999
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 8. 3. 2019 20:51

Ne, mam 4ks Lumia 930, na kazde jinou verzi a na uplne prvnim TH2 - 10586, AU - 14393, CU - 15063 i FCU - 15254 lze pocasi stahnout a je funkcni. ;-)
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mentol999 9. 3. 2019 16:32

Ako si tam dostal fcu?
mentol999
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků