Samsung Galaxy S9, S9+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod uiqjirka 27. 1. 2019 18:52

Vzdyt to je v poradku, ze se to prepsalo, tady to funguje jinak nez u generace 8.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 27. 1. 2019 19:34

Právě že to už vím, že se CSC po vložení přepíše na region SIM. Ale kolegovi to zůstalo viset na DBT/XEZ/TMZ. Takže se domnívám že nepotvrdil přepsání CSC. Jak říkám, za času kdy jsem měl S7 bylo vše jednodušší. :-D
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod torn406 27. 1. 2019 19:42

Ahoj, mam dotaz ohledne Volte. Mam S9 z volneho prodeje CZ distribuci, Vodafone a Android 9 od prvniho dne, co sel ofic. v CR stahovat. V Androidu 8 se pri hovoru zobrazoval napis HD hovor (nebo neco takoveho), ale u Androidu 9 jsem zatim tento napis pri volani nevidel. Volte v menu telefonu aktivovane, u operatora taky. Mame to tak vsichni a nebo je nejaky problem u me?
torn406
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 27. 1. 2019 19:47

uiqjirka píše:Nejde to dobre, ani kdyz to ohulis, total nesmysl, jestli je to ten samy orgasmic z notebook-fora, tak uz je me to jasne.


Ano jsem, máš problém? Ne nadarmo tam jsem moderátor :-P
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 27. 1. 2019 20:00

torn406 píše:Ahoj, mam dotaz ohledne Volte. Mam S9 z volneho prodeje CZ distribuci, Vodafone a Android 9 od prvniho dne, co sel ofic. v CR stahovat. V Androidu 8 se pri hovoru zobrazoval napis HD hovor (nebo neco takoveho), ale u Androidu 9 jsem zatim tento napis pri volani nevidel. Volte v menu telefonu aktivovane, u operatora taky. Mame to tak vsichni a nebo je nejaky problem u me?


Já mám tedy TM a při volání v síti se mi ukazuje HD Hovor na androidu 9.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod debi 27. 1. 2019 20:25

Ahoj mam aktualizováno.Chtěl jsem se zeptat,jestli jde v nastavení někde jinde než co jsem hledal..nastavení Domovské obrazovky ,nastavit popisy ikon ve stavovém řádku nad sw tlačítky? Na A8 tam popisy byly.
Přílohy
themes_section02_step01_pc.jpg
Sagem MC920,Alcatel OT301,N3310,N3410,N 3510,Moto T192,Moto T192emo ,SonyJ6,Panasonic GD67,Motorola T 720,SE T300,SE T610,SE T630,Sie M65 ,Sie SX1,SE K750i,LG KP500,Sam S5230, LGP500, SII, S4, S6, S7edge ,S8, S9+ ,S10e, N9, N10+ ,N20Ultra,IP13,S22U,S23U
debi
Junior

Odeslat příspěvekod bobisek_ 27. 1. 2019 21:10

Dobrý den,

Přešel jsem po 11 letech z iOS na Android. Měl bych pár dotazů:

Jediné co mě štve, že není jeden účet na sychronizaci jako u iCloudu, např když telefon rozdupu, koupím nový, zapnu, tak, aby se vše stáhlo smsky, appky atd, tak jak bylo? Mám google play jeden účet a pak Samsung druhý účet, je to tak ok?

Co mě nejvíc trápí je fotoaparát, přijde mě, že oproti iPhone X, 8 je méně kvalitní. Je to jak u iPhone, že se ze začátku rozfocuje a pak jsou fotky lepší a lepší?

Jinak musím říct, Galaxy S9 je šupa, android je skělý, nemám proti tomu telefonu nic. Čekal jsem, že to bude horší, ale jsem nadšen.

Důvod přechodu? chtěl jsem XS, ale VF ani O2 nepodporují esim a navíc byl ve slevě, takže za co jsem prodal iPhone 8 jsem koupil Galaxy S9..
bobisek_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sinco 27. 1. 2019 22:03

Nejsem samsung fans a iPhone jsem nikdy nevlastnil. Za ta léta přejít na ios by bylo i hazard, co aplikací jsem už zakoupil. Hodnotit kvalitu fotek je jako když dva chlapy budou hodnotit babu. Každý má svůj názor na krásu ženy. Pokud si z fotky udělaš ve fotolabu foto standardního formátu a nemáš v rukách nadměrnou klepatůru a nebude ve scéně krajina při půlnočním měsíci tak ta fotka bude tip top. Na shlédnutí v mobilu ani nemluvím. U S7 byly montovány dvě verze fotočipu-samsung a sony. V nějakém srovnání bylo znát že lepší fotky dělal čip samsung. Jestli je něco podobného i u S9 nevím ale řekl bych že ne, teda nikde jsem na tuto informaci nenarazil.
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 27. 1. 2019 22:15

Ano, i u S9 se lze setkat se Sony fotomodulem anebo Samsung.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinco 27. 1. 2019 22:58

No fajn, mám samsung foto čip. Oba. Možná proto tvrdím že fotky jsou ok :-D
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 28. 1. 2019 07:42

Co vím tak ty rozdíly mezi Sony a Samsung byly vždy minimální. Na S7 jsem měl fotočipy od Sony, ale když jsme s kámošem dělali test, protože on měl zase od Samsungu, tak jsme neviděli žádný rozdíl. A to se tenkrát psalo že naopak fotočipy vyrobené pod Sony fotily o něco lépe. Takže ten rozdíl bude minimální až nulový. ;-)

uiqjirka:
Hele když se bavíme o tom CSC, tak se přepíše třeba z DBT po vložení CZ sim na XEZ,to už víme. Tak mě tak napadá, když by se dala ROM z TM série, třeba německá DTM, tak by se po vložení sim mělo přepsat CSC na českou TMZ, ne?  Ty fw jsou pro daný typ telefonu úplně stejné pro všechny TM ODX regiony,rozdíl je jen v CSC, tak jako u OXM verze co je XEZ a vše ostatní.

Edit 17:45
Odpovím si sám. :D
Tak vyzkoušeno,ověřeno a pokud někdo čeká na android 9 pod TMZ ,tak stačí stáhnout něměckou DTM ,flash přes Odin a pak potvrdit dotaz na změnu simkarty. Ti kdo mají nyní TMZ,stačí použít Home CSC a bude to bez ztráty dat. Já přecházel z XEZ,takže jsem použil CSC a potvrzením změny sim se přepsalo CSC na TMZ. :-D
Takže aktuálně sw TMZ/TMZ/TMZ, tak jak to má být. :-D
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davasss 28. 1. 2019 23:04

Tak vyřešeno obnovil jsem tovarko a už tam je XEZ/XEZ/TMZ Tak jsem asi něco před tím nepotvrdil děkuji za pomoc a ochotu
Davasss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karel2 29. 1. 2019 07:20

Mozna blba otazka, ale da se vypnout GPS pro setreni energie? V 8 byla klasicka moznost vypnuti a umisteni podle site. Tu je jen Wifi+Bluetooth a podle popisu je GPS trvale zapnuta. Bohuzel ma zkusenost je, ze vydrz po prechodu na Pie je o neco horsi a to i po factory resetu.
S23 Ultra
Karel2
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 29. 1. 2019 07:22

Nech tomu cas, telefon se uci a vydrz na Pie je rozhodne lepsi nez na Oreo. GPS/poloha se vypnout da, ale jestli to da 5% denne, je to hodne. Nesmysl vypinat.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 29. 1. 2019 07:45

Tak jak jsem říkal minulý týden, TM vypustil android 9 pro všechny regiony. Datum vydání včetně té DTM je 24.1., ale na Sammobile.com se objevily fw až dnes.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků