iPhone XS vs Mate 20 Pro

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod LUKY18 25. 10. 2018 05:47

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda je tu někdo, kdo má podobný problém s výběrem.
Byl jsem rozhodnutý pro XS/XR, ale pak jsem narazil na Mate 20 Pro a láká mě víc Huawei.
Jde mi hlavně o to, aby Mate po roce používání nebo dřív, nezačal mít problémy s rychlostí systému apod..
U telefonu mi jde hlavně o plynulost systému, navigaci a výdrž.
Je tu někdo, kdo měl iOS a poté přestoupil na špičkový Android stroj?
Popřípadě, co by jste brali vy?
Díky za příspěvky! :-)
LUKY18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 25. 10. 2018 06:27

Střídám to prakticky pořád. Jsou to dva zcela odlišné světy. Nejde říct, co je lepší nebo co je horší. Někomu vyhovuje iOS, jinému ne.
Je pravda, že Android se čase zaplní balastem a rychlost systému tím může být ovlivněna. Lze to, do jisté míry ovlivnit tím, co jsi do tlf nahrávám za aplikace. iOS/Apple nemá notifikační diodu, neumožňuje kalendář na pohotovostní/základní obrazovce a mnoho dalších drobností, které dnešní Androidí tlf mají prakticky v základu.
Baterka bude, alespoň na počátku určitě, lepší u Huawei. Na druhou stranu, XS je dobře odladěné + nový procesor a pokud to srovnám třeba s klasickou S9, tak byť přes menší baterku, dosahuji lepší výdrže.
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xzeit 25. 10. 2018 06:49

LUKY18: Asi bys měl vědět odpověď na jednu zásadní otázku. iOS, nebo Android.
iOS nenabízí tolik možností, Android si aspoň přizpůsobíš. Nějakého zpomalování bych se určitě nebál, zvlášť u Mate 20 PRO. Celkově Huawei běhá opravdu svižně. Měl jsem možnost vyzkoušet Mate 10 PRO a kdyby to šlo vyměnit za můj Galaxy S7, udělal bych to, i když mě na něm štvala čtečka zezadu a absence bezdrátového nabíjení.

No a momentálně po představení Huawei Mate 20 PRO jsem se už definitivně rozhodl. Jdu do něj. Je to to nejlepší co se dá dne sehnat.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 25. 10. 2018 07:24

Já bych si vzal teda: Mate 20 Pro protože ten foťák a ten zoom oh... :3
Ale jak píše Karl K. Někomu vyhovuje iOS, jinému ne...
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LUKY18 25. 10. 2018 15:17

Karl: U iOS mě štve, že když chci zapnout/vypnout Wi-Fi či GPS, tak musím do nastavení, ale zase už jsem se s tím systémem sžil. Chtěl bych se tě zeptat, jestli u Androidu funguje, když jsem na nějaké stránce/seznamu, tak když kliknu na horní okraj displaye a dostanu se na začátek stránky.

Každopádně díky za rychlý reakce, musím si týden počkat na vyzkoušení někde v obchodě..
LUKY18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 25. 10. 2018 18:08

Něco je na liště, kterou odroluješ z pravého rohu.
Když už jsme u toho, tak mne trošku vadí, že v základní liště iOS "nově" nezobrazuje % baterky.
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 25. 10. 2018 19:30

V dnesni dobe jiz ios nema a nedava zadne + oproti androidu.
Od te doby , co nemam mobily za 3tisice s 1gb ram , tak nepozoruji zadne zpomalovani androidu. U mate 20 bych se vubec nebal. Vykony procak a dostatek ram udelaji sve. Vyladenost emui je taktez na skvele urovni.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xcmaniax 26. 10. 2018 05:53

Posledni dobou iOS dost Android dohnal ohledne tech prirozenych veci jako notifikace, veci na zakladni obrazovce atd. Huawei by byl skvely s cistym Androidem, ta jejich nadstavba uz dnes IMO moc dobre nevypada. V realu rozdil ve fotaku moc nepoznas, rozhodoval bych se i podle dalsich zarizeni doma jako tablet, ntb. Vyhoda iPhonu je ze za rok ho mfurt prodas za super cenu.
xcmaniax
Junior

Odeslat příspěvekod LUKY18 26. 10. 2018 06:15

Je to asi 6 let co jsem si koupil jeden z prvních modelů Huawei, co se tu prodávali, myslím model G300.
Docela to fungovalo, ale pak jsem tam dal Android 4.0 a to byla ta největší chyba. Několikrát jsem ani nemohl zvednout hovor, jak byl zasekanej.
Teď už jsem 4 roky na iOS a je to cca týden, co jsem nemohl přijmout hovor protože se iOS taky sekl, konkrétně iPhone 7.
xcmaniax: ohledně té ceny, tak to je velká výhoda
Stále jsem víc přikloněný k Huawei, už jsem se díval i na pouzdra na Alíku, ale nic moc.
Nevíte, kde by se dali sehnat originální kožený pouzdra? Nikde je nemůžu najít. Našel jsem jen silikonová na Alze.
Díky
LUKY18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod delong 26. 10. 2018 09:54

ja bych bral XS ale este viac XS max, iOS je stabilita a pocit istoty :D
mam niekolko android zariadeni ale do mobilu momentalne preferujem iOS, mam len jedny nervy :-D
delong
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 26. 10. 2018 18:21

xcmaniax píše:Posledni dobou iOS dost Android dohnal ohledne tech prirozenych veci jako notifikace, veci na zakladni obrazovce atd. Huawei by byl skvely s cistym Androidem, ta jejich nadstavba uz dnes IMO moc dobre nevypada.

Android za tu dobu udělal značný pokrok v optimalizaci.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dede 26. 10. 2018 19:40

Mě by vadila ta absence notifikací z kalendáře u iOs. Na WP se mi zobrazí upozornění přes celou obrazovku a bez toho nelze přežít. U Huawei mi zase připadá, že naněj nikdo nic nevyrábí. Koupil jsem před časem manželce Novu a do teď naní neexistuje slušný pouzdro. Na Iphone je toho milion. Je iPhone taky tak prožranej reklamou jako Android?
dede
Junior

Odeslat příspěvekod Gabbe 26. 10. 2018 23:03

U Huaweiu sa netreba báť spomalenia systému, zvlášť u vlakovej lode, ja mam skúsenosť len so strednou triedou od Huaweiu a aj po čase je stále plynulosť a odladenost na veľmi dobrej úrovni
Gabbe
Junior

Odeslat příspěvekod xcmaniax 27. 10. 2018 07:16

Dede: jaka absence notifikaci? Vzdyt v iOS upozorneni normlane vyskoci, je na zavreny obrazovce nebo v notifikacnim centru. K te reklame - v ramci systemu jen vyskakuje reklama v prohlizeci. Jinak ne.
xcmaniax
Junior

Odeslat příspěvekod dede 27. 10. 2018 16:43

Já jsem totálně závislý na outlook kalendáři a kvůli němu pořád mám ten otřesný WP. Než něco koupím, tak si musím být jistý, že mi bude kalendář fungovat, jinak bych se neuživil. :)
dede
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků