Vypalování OLED u telefonů Samsung

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Alpha8520 26. 10. 2018 11:25

Loader píše:Ano, vypaluje se to a ano, Samsung to uznává na záruku. Tak proč to řešit. Navíc AMOLED teď používá skoro každý (netvrdím, že je to dobře nebo špatně).

I největší hater Androidu a Samsungu, uiqjirka, má Lumii 950 XL, která má taky AMOLED a vsadím boty, že napíše že žádné vypalování nepozoruje.

Téma o ničem, AMOLEDy se vypalují, tečka. Přesunul bych to na Smetiště.

Řešit to proto, že i když telefon těsně před koncem záruky úspěšně vyreklamuji, tak stejně se od téhle doby displej dožije tak roku, než se znova vypálí, takže člověku, kterému to vadí (třeba mně), nezbývá nic jiného, než telefon hodit do elektroodpadu a jít koupit nový. Nebo si zaplatit výměnu amoledu, tudíž v dnešní době půlku ceny nového telefonu.
A argumenty o tom, že všichni měníme telefony po půl roce jsou směšné. Já třeba po dvou letech předám telefon dál v rodině.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 26. 10. 2018 11:50

To, co jsi napsal, mám stejně a nezpochybňuji to, ale na vypalování to nic nemění.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pelosek15 26. 10. 2018 13:53

Prosím tě nepiš blbosti:) roku se fakt nedožije, že zrovna ty potřebuješ mít jas na maximum každý den a jsi asi slepy tak to není můj problém:) myslím si že já svůj kus využívám na max akorát nepotřebují mít jas 100% když k tomu nejsou podmínky;) . To že na kusů v obchodech jede scéna 24h dene na max jas čekáš že udělá co? Promiň, ale tohle je jasny...Jinak nevidim důvod přecházet z Amoled na vygrcany LCD panel to fakt ne :) ty si to řeš třeba jinou značkou, ale pls nemel že vydrží rok...To je jen kec
Pelosek15
Junior

Odeslat příspěvekod Slavek 26. 10. 2018 14:36

Ta reklama s tim OLED vs. QLED je opravdu vtipna, zejmena v porovnani s tím co se deje na telefonech. Telefony se vypaluji hodne a Samsung k tomu pristupoval donedavna benevolentne. Nyní se podminky meni, podle soucasnych pravidel, (nejsou vsak 100% dodrzována) lze uspesne reklamovat vypaleny display pouze jednou, a to jeste nesmí byt v obraze vypálená aplikace 3. strany (tzn. stazena z play - např. waze, ruzne hry a podobne). Jak nekdo pise, v návodu je to zmíneno, ale práve to se bere jako nedodržení pokynu vyrobce, protoze je tam upozorneno, že vysoky jas muze způsobit vypálení.
Takze kdo má jas na "plny kule" a vypnute automaticke rizeni, tak ten si opravdu koleduje.
No a to jeste neni definitivní zaver, jelikoz výmeny vypálených displejů stojí výrobce hodně peněz, tak se pracuje na tom, že se displeje nebudou menit, ale prekalibrovávat pomocí nasnímané masky vypáleného obrazu, tuto funkci zatím podporuje Note9 a mozná i 8, na podpore ostatních modelů se pracuje.
Takze vrele doporucuji, nechte si nastavený automatický jas, zejmena pozor na waze - to je nejcastejsi "vypalovac". To co v servisu proslo dnes, nemusí projit zitra a ne kazdy ma chut se dohadovat s prodejcem.
P.S. pokud chcete pindat na servis, tak to mate peska, ten v pripade zaruk jen dodrzuje pokyny vyrobce a právně je z obliga, protoze jakekoliv trable jdou dle zakoniku za prodejcem. Servisu jsou vase kecy u zadele, jelikoz je placeny vyrobcem a koho chleba jis, toho pisen zpivej ;-)
Slavek
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 26. 10. 2018 16:41

uiqjirka, má Lumii 950 XL, která má taky AMOLED a vsadím boty, že napíše že žádné vypalování nepozoruje.


A nekolikrat jsem psal ze ma take vypaleni, jak tady na MM tak SM.
Amoled je humus displej a nebudu ho chvalit proto, ze ho mam ve svem telefonu.
Pouzival jsem i nejaky cas S8 a Amoled je proste šunt.
Nastesti mam pro sve telefony dostatecnou zasobu nových panelu, kdyz to prekroci urcitou snesitelnou uroven. ;-)

Takze vrele doporucuji, nechte si nastavený automatický jas, zejmena pozor na waze - to je nejcastejsi "vypalovac".


A budu skakat podle telefonu a jeste se ho bat pouzivat jak potrebuju.. :roll:
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod red98 26. 10. 2018 17:47

Vypalovanie oledu je vlastnost, nie chyba. Niektore sa vypaluju viac, niektore menej- zavisi od viacerych faktorov- ako napr. technologia, vyuzitie, kvalita spracovania, dlzka pouzivania, atd...

A urcite sa v mobiloch pouzivaju ine panely ako v TV. Uz len napatie a akym pracuju robi rozdiely...
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 26. 10. 2018 18:13

Diskutovat o tom, jestli se OLED vypaluje je stejne, jako diskutovat o tom, jestli rano vyjde slunce.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod giam 27. 10. 2018 15:10

Kdyz samsung oled nebezi na hodnote blizici se maximalniho jasu tak muze blikanim (Screen Flickering / PWM) zpusobovat bolesti hlavy atd.
https://www.mobilmania.cz/clanky/a-pak-verte-internetu-soutez-o-telefony-vybizi-k-psani-pozitivnich-recenzi/sc-3-a-1342908/default.asp

https://dotekomanie.cz/2016/11/adups-odesila-data-android-telefonu-cinske-servery/
giam
Junior

Odeslat příspěvekod PaulHot 31. 10. 2018 11:01

Bude Samsung používat QLED displeje nebo je to jen divná strategie?
PaulHot
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků