Sony Xperia XZ1 Compact - obecná diskuze

Diskuze o telefonech Sony, dříve Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod zumzumzum 16. 7. 2018 10:47

Sony XPERIA XZ1 Compact obdržela firmware 47.1.A.12.235

https://youtu.be/KxD8u7qWVjQ
Siemens C25 > Siemens C35 > Sony Ericsson K700i > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K850 > LG Viewty > Iphone 3GS > Sencor P400 > LG Optimus LII > Lenovo A7000 > Lenovo P90 Pro > Honor 4X > Huawei P9 Lite > Honor 9
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 8. 2018 22:47

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zumzumzum 13. 8. 2018 15:22

Sony Xperia XZ1 Compact dostane v Září aktualizaci na Android 9.0.

https://bit.ly/2vGnMbb
Siemens C25 > Siemens C35 > Sony Ericsson K700i > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K850 > LG Viewty > Iphone 3GS > Sencor P400 > LG Optimus LII > Lenovo A7000 > Lenovo P90 Pro > Honor 4X > Huawei P9 Lite > Honor 9
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 16. 8. 2018 10:03

Sony XPERIA XZ1 Compact odbržela aktualizaci 47.1.A.12.270

https://youtu.be/uv6YerwDQyM
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod p.treutner 4. 9. 2018 14:54

Posledni verze uvolnena pro oblast Customized CE1 (coz je volny prodej v CR) je 47.1.A.12.179 z kvetna. Od te doby nic. Prehledne jsou aktualizace shrnuty na strance: https://xpericheck.com/device/G8441 Zajimalo by me, proc na stredni Evropu kaslou.
p.treutner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Robert.Hujer 4. 9. 2018 15:44

Ja mam verzi 47.1.A.12.270, takze verze 47.1.A.12.179 urcite neni posledni...
Ale je pravda, ze ty aktualizace jsou nejake divne, mne se aktualizovalo tusim v jeden den 9 verzi... Predtim zadne upzorneni...

Koupeno u VF..
Robert.Hujer
Junior

Odeslat příspěvekod p.treutner 4. 9. 2018 16:15

To je ale rozdil. Operatori maji jine custom id (predpokladam, ze Vodafone CZ), ktere je podle vseho aktualni. Muj problem se tyka verze z volneho prodeje, tzn. telefon jsem koupil v obchode s elektronikou, ne od operatora.
p.treutner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 4. 9. 2018 20:21

U Sony je změna customizace otázkou pěti minut, totéž návrat zpátky v případě reklamace, tady není co řešit...
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 5. 9. 2018 06:10

p.treutner píše:Posledni verze uvolnena pro oblast Customized CE1 (coz je volny prodej v CR) je 47.1.A.12.179 z kvetna. Od te doby nic. Prehledne jsou aktualizace shrnuty na strance: https://xpericheck.com/device/G8441 Zajimalo by me, proc na stredni Evropu kaslou.

Na CZ nekašlou, pouze na CE1. VF a TM CZ aktualizace chodí pravidelně každý měsíc. Dokonce TM CZ je vždy mezi prvními v prvním týdnu při zahájení nové aktualizace.
guiz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod p.treutner 7. 9. 2018 09:26

Jozef Cmar píše:U Sony je změna customizace otázkou pěti minut, totéž návrat zpátky v případě reklamace, tady není co řešit...

O tom neni sporu. Na druhou stranu jsem telefon nekoupil od operatora, ani z sedeho dovozu. Zvolil jsem nejdrazsi moznost - oficialni distribuci pro CR. Ocekavam tedy, ze uroven sluzeb nebude horsi. Priste se na to vykaslu a telefon objednam treba z Polska. Nakoupim levneji a s funkcni podporou.
Vi nekdo, ktery subjekt ma aktualizace Customized CE1 na starosti? Rad bych se jich zeptal primo.
p.treutner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ThombA 10. 9. 2018 14:19

Ahoj,
2 roky používání a opět stejný problém jako u minulých generací nebo typů telefonů Sony:
- problém s bluetooth - zapíná a vypíná se samo bez ohledu na nastavení
- hřeje se tak, že jsou vypálené fleky na displayi
- absence dokovacích portů je největší chyba, kterou udělali u nových modelů - konektor USB-C nevydrží každodenní zapojování na nabíječku - vylomila se boční pružinka a nejde zastrčit konektor do slotu.

Jinak proti ostatním telefonům má Sony nejlepší software - kdo nevyzkoušel nepochopí!!! V tom se musí ostatní ještě hodně učit... šel jsem po výše uvedených zkušenostech do jiné značky a tvrdě jsem narazil na křováckost a vývojáře na stromech = nic než Sony nechci, takže po výkendu s novým telefonem (Motorola Z3 Play kvůli baterii) opět vybírám něco od SONY, otázka zní co???
ThombA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guiz 10. 9. 2018 15:31

Máme doma už několikátý telefon Sony řady Compact, aktuálně dva kusy XZ1 Compact. A ani problémy se zapínáním BT, ani vylomený USB-C konektor, vypálený displej a ani se nepřehřívá. Tak nevím je to k zamyšlení, ale na 100% to bude rukama.
Jinak aktuálně já osobně kdybych teď uvažoval o novém Sony telefonu, počkám si na XZ3.
guiz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ThombA 10. 9. 2018 16:49

Souhlasím že je to rukama, 5-6 hodin každodenního telefonování ukáže výdrž aparátu, k tomu jsem si ale vybíral pořádný telefon, bohužel blbuvzdornost nevyřešili zcela... :pozor :hm :nenapadne
ThombA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 17. 9. 2018 08:36

Sony XPERIA XZ1 Compact obdržel aktualizaci 47.1.A.16.20

https://youtu.be/luoZqj0qnFA
zumzumzum
Junior

Odeslat příspěvekod Pomasko 19. 9. 2018 00:38

Ahojte, práve si nastavujem novokúpenú XZ1 a chcel by som sa vás spýtať na čítačku odtlačkov. Je nutné pri odomykaní vždy stlačiť vypínacie tlačidlo a potom oskenovať odtlačok alebo sa dá nastaviť aby čítačka oskenovala odtlačok hneď pri priložení prsta a bez stláčania tlačidla odomkla telefón? Vďaka :)
Pomasko
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka