Pekný telefón

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Márv 14. 9. 2018 09:44

Zdravým zaregistroval som sa sem aby ste mi pomohli nájsť telefón čo by mi vyhovoval, keďže moja Lumia 930 už dosluhuje začal som sa obzerať po novom telefóne, aj keď novinky v mobilnom odvetví sledujem a čo sa týka vlajkových lodí ako taký prehľad mám tie si žiaľ nemôžem dovoliť a v oblasti strednej skôr nižšej strednej triedy je tých modelov kopec a tam sa strácam tak dúfam že mi niekto poradí. Moje požiadavky na telefón sú ale trocha zvláštne.

Bavíme sa o zariadeniach s cenou v slovenských obchodoch alebo e-shopoch na úrovni cca 300 eur. Ak by sa ale našlo zariadenie s nejakým príplatkom čo by bolo výrazne lepšie nebudem týždeň jesť a ešte nejakých 50-80 možno 100 eur nájdem. Telefón používam maximálne na prezeranie internetu sem tam momentku alebo video a veľmi zriedka si zapnem nejakú jednoduchú hru čiže nejde mi o čo najvyšší výkon za dané peniaze aj keď plynulý chod je dúfam samozrejmosťou. Čo by ale mal mať telefón pre mňa je zaujímavý design možno trocha divná požiadavka hlavne pri dnešných telefónoch ktoré je od seba problém rozoznať. Aby som to trocha ozrejmil, za zaujímavý design považujem telefóny rady xiaomi mi mix, Razer Phone alebo LG V30, možno nový design sony xpreria XZ, viem že v nižších cenových reláciách sa na design až toľko nedostane preto je to trocha výzva, určite hľadám zariadenie bez výrezu v displeji. Ďalší problém je že hľadám telefón kompaktnejších rozmerov, stačí mi displej okolo 5 až 5,5 palca. Čo sa týka fotoaparátu optická stabilizácia by mala byť, prípadne video zo 60 fps. Čo sa týka konektivity NFC môže byť bezdrôtové nabíjanie mám aj teraz ale nevyužívam ho čiže asi nie, samozrejme potrebujem aby podporoval aj tunajšie LTE. Čo sa týka systému preferoval by som čistý android ale nemám nejakú značku čo by som preferoval a nevadia mi ani rôzne nadstavby hlavne aby to zariadenie zvládalo.

Keď som si tak prechádzal tieto požiadavky najskôr my s toho vyšla Noika 6.1 ale potom my prišlo či by sa pri mojom rozpočte s telefónu nedalo dostať trocha viac, možno keby som sa zameral na niektoré rok staré modeli ( tam by ani nebol problém z výrezom ) len neviem na ktoré, poradí mi niekto.
Naposledy upravil Márv dne 14. 9. 2018 11:27, celkově upraveno 2
Márv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod melipa 14. 9. 2018 10:51

Vzhledově třeba Samsung A8? Teď běží cashback, takže ho můžeš mít za 8.000 CZK, pokud využiješ marianne slevu, tak ještě míň. Nemá optickou stabilizaci, ale fotí dobře...
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 14. 9. 2018 11:19

LG G6, top koupě, nic jiného neřeš. Za relativně málo peněz dostaneš špičkový vlajkový telefon, který je luxusně zpracovaný a skvěle padne do ruky. Parametrově top.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 9. 2018 11:22

Nokia 8
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wings123 14. 9. 2018 11:29

Pekny dizajn + rozumne rozmery + dostatocny hardware na bezproblemove pouzivanie napr. Huawei P10 alebo Xperia XZ2
wings123
Junior

Odeslat příspěvekod Márv 14. 9. 2018 11:39

Ďakujem za typy, najviac ma oslovila tá nokia 8 ktorú som tiež zvažoval má čo by som potreboval dokonca aj niečo naviac, tlačidá pod displejom čítačku odtlačkov vpredu len ten design sa mi moc nepáči, keby ju urobili hranatú ako tú 6.1-tku tak ju už mám doma.
Márv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 9. 2018 11:49

Co se týče vzhledu N8, tak stejně na ní musíš dát alespoň zadní kryt, protože dost klouže
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Márv 14. 9. 2018 12:11

Teraz mám trochu času tak sedím a pozerám čo by ste povedali na xperiu xy1 compact, páči sa mi design aj rozmery, je niečo čo by vám vadilo na tomto telefóne.
Márv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 9. 2018 12:20

ta XZ1C se nemůže, co se týče výbavy a fotoaparátu s N8 rovnat
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 14. 9. 2018 12:55

Muzes byt klidne konkretni.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar



Odeslat příspěvekod Márv 14. 9. 2018 16:59

Viem že niekomu to príde divné ale na telefón sa pozerám či ho už držím v ruke alebo je na stole v podstate väčšiu časť dňa tak prečo si vyberať taký čo sa mi nepáči, to aký má hardwér mi je v podstate jedno lebo ho nevyužívam na plno požadujem len bezproblémový chod. Keďže je dnes väčšina telefónov podobných veľké zaoblené placky tak ma zaujali telefóny ktoré idú proti tomuto trendu a sú trocha iné napríklad hranatejšie ako napríklad tá XZ1 compact ale tam mi ten displej už príde malý a obyčajná XZ1 je už cez môj rozpočet iba že by som ešte chvíľu počkal kým jej ešte klesne cena. To je ako zo ženami radšej by si mal škaredú čo zabehne stovku za 10 sekúnd alebo takú čo sa ti páči ale stovku zabehne za 16 sekúnd.
Márv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 14. 9. 2018 21:02

Pockal bych, dosetril a koupil XZ1. Je to skvely a bezproblemovy telefon se skvelou podporou a odladenym systemem.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 14. 9. 2018 22:34

Ohledně zen bych mel radsi chytrou a mene hezkou, nez obráceně. Hezka totiz nebude vzdycky, ale inteligence ji zustane :-) S telefonem je to podobný, hezkej telefon da vetsina lidi do pouzdra, ale pokud přestane fungovat tak plynule, jako na zacatku, je Ti krasa k prdu
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků