Novy mobil za Nexus 5x, prosim

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sentra 11. 8. 2018 23:56

Dobry den,

uz dlouho uvazuji nad novym mobilem, protoze muj Nexus 5x zacal byt hodne pomaly a podobne. Ale plan byl pockat na podzim az vyjdou nove mobili. Jelikoz me dneska prestal fungovat stavajici Nexus 5x, tak Vas prosim o radu s vyberem noveho zarizeni.

Chtel bych si koupit mobil co me vydrzi na delsi dobu, v dnesni dobe to jsou asi 2 roky a vice, ale idealne 3+ .
Nejde o to jen aby vydrzel, ale aby byl furt sviznej. Myslel jsem si dlouho ze android zarizeni zacnou ,,laggovat,, brzy, jen proto, ze si koupite mobil stredni tridy. Ale ted jsem poslouchal videa jak i Pixel 2XL zacne po roce zpomalovat, jak bude vypadat po 2letech a + napriklad? Rad si poslechnu ze to neni pravda! Proto posledni dobou vazne premyslim nad prechodem k iOS.

Za me je vyber vetsinou vcelku jasny. U Androida: cisty android s aktualizacemi, coz je prave Pixel od googlu. Na nic jineho se nedivam. A u iPhonu: netusim, tam to bude asi hlavne o velikosti investice.

U prechodu mam hlavne strach jak me bude fungovat vse s Androidu na iOs, myslim hlavne sluzby, jako jsou Google Photos, Google Disk. Na Googlu chromu mam ulozene hesla a podobne, jestli se vse prevede a budu moct na 100% vyuzivat tyto sluzby i na iOS?

Napadlo me jestli si nekoupit starsi iPhone 6? napriklad, nekde z bazaru a otestovat jestli me tam bude vse fungovat jak ocekavam a jestli me bude iOS vyhovovat.

Hlavne prosim jak se tu nestrhne nevhodna debata mezi zastanci Androidu a iOS. Ja jsem byl celou dobu fanda Androidu. Ale ted kdyz budu kupovat novy mobil, tak chci jak funguje co nejdyl a nezpomaluje se vyrazne.

Rad bych si zde precetl nazory a zkusenosti i od lidi co presli z jednoho systemu na druhy.

Predem moc dekuji :)
Sentra
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 8. 2018 00:29

Smartphony od Nokie mají čistý android a rychlé a pravidelné aktualizace, to samé Motorola Moto, i když u ní se ty aktualizace liší model od modelu
Xiaomi a Asus má také některý model s čistým androidem, takže výběr je poměrně solidní
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 12. 8. 2018 14:14

Já místo něj koupil Nokii 6.1, protože je dost podobná rozměrově, výkon je lepší, ale rozhodovaly finance, jinak bych vzal Nokii 7+
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VolumePJ 22. 8. 2018 21:59

Ahoj, s čistým androidem je teď horký kandidát Nokia 7 Plus, mnoho lidí ho popisuje jako "Pixel 2XL pro chudé" :D Telefon je mi osobně velice sympatický i přes to, že sám používám Honor 10, který má do čistého androidu asi tak jako ČR do Austrálie :D Záleží jaký máš budget, pokud chceš více šetřit nabízí se Xiaomi Mi A2/Lite, ale to už nemůžeš počítat že ten telefon pojede perfektně i za dva roky.

Když nakonec pujdeš do iPhonu, tak se stačí v Chromu přihlásit k účtu Google a všechny hesla, historie, uložené přihlášení se synchronizují, takže o to nepřijdeš. Ale jak je to u Google disku/fotek netuším.
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod Sentra 1. 9. 2018 11:18

Dekuji za rady. Momentalne se rozhoduji mezi Pixel 2xl, OnePlus 6 a Pocophone f1.

Pixel 2xl - jedine co me odrazuje jsou 4gb ram, coz je do budoucna proste malo (stejny problem jsem mel s nexus 5x kdyz jsem ho kupoval a ukazalo se, ze mam pravdu), problemy s displejem a trochu i starsi procesor.

OnePlus6 - operacni system podobny Stock Androidu, plus je vykonejsi a levnejsi

Poco F1 - tady tezko rict za 10 000kc vykona masina s chlazenim(verim ze diky tomu mobil vydrzi bezet delsi dobu) s nexusem jsem mel problem s prehrivanim a ke konci vcelku vyrazne, ale na druhou stranu se bojim ze nebude moc odolny skrz Gorilla Glass 3 napriklad.

Co myslite? Do ceho by jste sly vy? Na jednu stranu si rikam ze za mobil nechci dat hromadu penez, proto me laka Poco f1, ale pokud to ma smysl rad si priplatim k hranici 20 000kc.
Sentra
Junior

Odeslat příspěvekod xixo 1. 9. 2018 12:24

V květnu jsem řešil to samé, koupil jsem 7+ a zatím naprostá spokojenost. Pokud chcete škudlit a oželíte NFC, tak stojí za úvahu i Xiaomi Mi A2.
xixo
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 9. 2018 15:03

4GB RAM na více jak 2r dostačuje, a potom bude mobil již morálně zastaralý, tak jako je teď Nexus, navíc baterie už také bude mít to nejlepší za sebou
Další věc, za 3r budou nastupovat mnohem rychlejší 5G sítě a na trh přijdou smartphony vybavené těmito moduly
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VolumePJ 1. 9. 2018 19:37

Jako upřímně nad Pocophonem bych ani neuvažoval, vždycky si u takových pokusů vzpomenu na Xiaomi Mi6, které bylo taky extra levné.. no JerryRig zjistil proč; bídná konstrukce, rozlomil se jako tatranka.

4gb ram jsou více než dostačující :) Záleží spíš, jestli chceš mít opravdu exkluzivní zařízení, které bude mít aktualizace vždy jako první :D ALE kdyby to bylo na mě, tak bych asi šel do OnePlus 6 kvůli ceně :)
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod Sentra 2. 9. 2018 09:14

Konstrukci PocoF1 prave taky vubec neverim :-D Popremyslim jeste nad rozdilama Pixelu 2xl vs Oneplus 6 a jedno z toho vezmu. Diky moc :)
Sentra
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 2. 9. 2018 10:48

Já bych do toho poco--něco nešel.
Pokud neřešíš cenu, tak asi Pixel.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sentra 2. 9. 2018 12:24

Dneska jsem nasel pixel 2xl 128gb za 17 200kc cca, coz je uz srovnatelna cena s OnePlus 6, takze cena v rozhodovani nebude hrat takovou roli
Sentra
Junior

Odeslat příspěvekod VolumePJ 3. 9. 2018 10:44

To už je na pováženou
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 9. 2018 10:52

Pure android, pravidelné aktualizace a podporu má též Nokia, Motorola
Podívej se na N8 Sirocco
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamil2268 6. 9. 2018 09:49

Ne že bych se chtěl zastávat xiaomi, ale popcorn :D phone se nepodařilo ani ohnout, natož zlomit.
kamil2268
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VolumePJ 6. 9. 2018 11:37

Myslíš video, kde ho ohýbal nějaký uschlý Ind, který neohne ani svou manželku ? :D Až udělá test JerryRig, tak tomu budu teprve věřit.
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků