Nový Android do 12k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Anglerfish 2. 9. 2018 11:04

Zdravím, potřebuji náhradu za můj Xiaomi Mi5 max do 12000Kč (čím levnější tim lepší ale, spíš kolem 10k)

Měl by mít kvalitní neutrální zvukový výstup a kvalitní foto (video mě nezajímá). Přední foťák jsem nikdy nevyužil. Na výdrží mi moc nezáleží, stačí aby vydržel jeden den na plné nabití. Musí mít USB-C, 3,5mm jack je výhodou. Nepotřebuji SD slot ani dual sim ale využiji IR blaster. Display alespoň 5", Amoled ani vysoké rozlišení není podmínkou avšak byl bych radši kdyby neměl "notch". Nepotřebuji vodotěsnost. Upřednostňuji čistý android nebo MiUi.

Zatím se mi nejvíc líbí Mix 2s, díval jsem se i na Huawei Nova 3 a Honor 10 ale nelíbí se mi Emui ani výřez v displayi.
Anglerfish
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 2. 9. 2018 11:26

Jednoznačně LG G6 za aktuálních 8500kč třeba na CZC nebo kdekoli jinde.

Parádní 5,7 1440p 564ppi display s podporou HDR, AoD a DV, přitom telefon se skvěle drží a nemá ani 15cm. Skvělý foťák s dobrýma barvama, optickou stabilizací, f1.8 a druhým širokoúhlým objektivem. Dále máš třeba IP68 + 810g + 3x gorilla glass (display, záda, čočky foťáku) + folie z výroby nalepena = ideální stav, max ochrana. Baterka vpohodě den dá i při větší zátěži. Jako bonus LG z poslední doby klasicky perfektní návyková nádstavba. Komplexnější a nabušenější, odladěný bezproblémový telefon s takovýma parametrama aktuálně nemáš šanci sehnat okolo 10tis kč.

Sám jsem si ho koupil začátkem léta za ty prachy a po dvou měsících užívání můžu říct, že líp jsem udělat nemohl. Totální spokojenost.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod phil.jones 2. 9. 2018 17:16

Zdravím, za sebe můžu popsat zkušenost s Honor 10. Využil jsem teď akce, kdy na O2 byl jeden den Honor 10 za polovinu - 5 500. Šel jsem do něho s viděnou polepšení si oproti mému současnému Huawei P9. Musím ale bohužel říci, že to bylo spíše zklamání. Zarazila mě poměrně značná neoptimalizovanost prostředí. Během dne mi neustále padaly aplikace a to byly aktualizované stejně tak telefon. Displej mě nepřesvědčil v maximálním jasu. Nejvíce jsem se těšil na fotoaparát. Ten byl největším zklamáním celého telefonu. Když to podtrhnu sečtu, můj výrobně o dva roky starší Huawei P9 je na tom minimálně stejně, spíše lépe. Honoru jsem se po pár dnech zbavil a jsem za to rád. U Nova 3 se bojím, že bude to samé v bledě modrém.

Za sebe bych ti doporučil kouknout po Asus Zenfone 5. Ten mám v hledáčku teď nyní já. Nebo třeba Nokia 7 Plus.
phil.jones
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anglerfish 2. 9. 2018 17:42

planetoid_LV426 píše:Jednoznačně LG G6 za aktuálních 8500kč třeba na CZC nebo kdekoli jinde.

Parádní 5,7 1440p 564ppi display s podporou HDR, AoD a DV, přitom telefon se skvěle drží a nemá ani 15cm. Skvělý foťák s dobrýma barvama, optickou stabilizací, f1.8 a druhým širokoúhlým objektivem. Dále máš třeba IP68 + 810g + 3x gorilla glass (display, záda, čočky foťáku) + folie z výroby nalepena = ideální stav, max ochrana. Baterka vpohodě den dá i při větší zátěži. Jako bonus LG z poslední doby klasicky perfektní návyková nádstavba. Komplexnější a nabušenější, odladěný bezproblémový telefon s takovýma parametrama aktuálně nemáš šanci sehnat okolo 10tis kč.

Sám jsem si ho koupil začátkem léta za ty prachy a po dvou měsících užívání můžu říct, že líp jsem udělat nemohl. Totální spokojenost.


G6 pro mě asi nemá moc smysl, dávat 8,5k za telefon který není o moc lepší než moje Mi5 se mi nechce, navíc modely mimo Asii nemají příliš dobrý DAC. Spíš sem se díval na V30.
Anglerfish
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 2. 9. 2018 18:29

Až na to, že je lepší ve všem, ale jinak dobry. Navíc nechápu proč se tedy díváš na telefony typu Nova3 / H10, které jsou ještě horší (a dražší). Horší display, horší foťák bez stabilizace a širokáče, žádné krytí atd.

Co se DAC týče, G6 má běžně kvalitní zvukový výstup na takový telefon, ten DAC co cpou třeba do těch korejských verzí na objednávku byl spešl.

V30 je defakto G6 s ještě lepším displayem (oled) a velmi dobrým zvukovým výstupem. To už musíš vědět sám, jestli ti to za ten příplatek stojí. To už se ale pomalu dostáváš cenou k nejnovější G7, která je v displayi/zvuku top.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 2. 9. 2018 18:33

Ještě k příspěvku nademnou co se týče N7p, nebrat, další (tentokrát navíc přerostlý) paskvil co ani nemá stabilizaci na foťáku. Zen5 je dobrý telefon, ale zase. Je dražší aktuálně, než G6 a přitom není lepší (nemá IP68, AoD apod. super věci z vlajkových lodí, prostě je to řekněme střední třída). Navíc ty rozměry jsou už blbé a o dost hůř se i drží. Vím o čem mluvím, měl jsem ho doma a původně jsem ho chtěl kupovat.
Poté co jsem ale zjistil za kolik se dá koupit G6 a když mi byla doporučována x lidma, že lepší telefon za ty peníze ani omylem momentálně neseženu, jsem dal na rady, vyzkoušel a .. viz co píšu v příspěvku předtím. Jsem rád, že jsem si nenechal ten Asus :)
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod standavfr 2. 9. 2018 19:53

Po pravdě,on i ten základní DAC přehraje kde co,třeba FIIO X3 II se vyrovná.Proti S7 edge,Huawei P9 je to balzám na uši.V30 je údajně srovnatelná s FIIO X5 II.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 9. 2018 20:09

Nějaký G6 fans :D :D :D
anonymni

Odeslat příspěvekod VolumePJ 2. 9. 2018 20:45

Já mám zas přesně opačnou zkušenost s Honorem 10 :D Jsem majitelem přes 3 měsíce a s nějakou neoptimalizovaností prostředí jsem se nesetkal, naposledy se mi EMUI sekalo na Honoru 4C. A ten foťák Honoru 10 zas tak špatný není, neni to top co se dá sehnat, ale na to že nemá stabilizaci to tak špatné není :) Nova 3 je klon H10 ve větším těle.

Z výše zmíněných je určitě fajn Zenfone 5, ty fotky jsou opravdu velice kvalitní, nebo Nokia 7 Plus, má stejný výkon jako Zenfone 5 ale už nemá tak kvalitní foťák, naopak má čistý Android :)
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 2. 9. 2018 21:01

.. bože LG šílenec je i tady. hodte na něj sít ..
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caveman 3. 9. 2018 06:55

Můžu se vás prosím zeptat proč tak všude protlačujete g6. Ano je to dobrý telefon ale už má svoje za sebou ( dva roky na trhu nebo kolik a už dvě generace starý Snapdragon). A to jsem právě před rokem tenhle telefon doporučil a slouží spolehlivě , ale nejde doporučovat jen jednu věc stále dokola.
Caveman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukodlak 3. 9. 2018 10:27

Je to LG G6 fanatik.
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod VolumePJ 3. 9. 2018 10:43

Stačí ho ignorovat :D Jasně že G6 je fajn telefon, ale psát že má navrch oproti S8 mi nepřijde moc moudré. Vychválí ho až do nebe, ale nenapíše třeba že fotoaparát se do něj dává ve dvou verzích, z toho jedna je prakticky nepoužitelná..
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 9. 2018 10:53

Pure android má Nokia a Motorola
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 3. 9. 2018 11:17

Hlavně bych nebral LG G6 kvůli budoucí (ne)podpoře, ten telefon je na konci cyklu s aktualizacemi a novými verzemi androidu...
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků