Náhrada za Galaxy S8

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod TomZ 9. 8. 2018 12:12

V dataru bohuzel meli jen mate 10 lite a od xiomi nejbliz nic, tak jsem koukal na redmi 5 plus.
hauwai mi skvele padnul jak ma zaoblene a uplne hladke strany. Trochu to mohlo ovlivnit i ze lite je o neco lehci. Ovladani se zda byt prijemne, hlavne pak fotaku. Psani mi slo lepe jak na soucasnym telefonu.

Xiaomi,.ac uplne jiny model nez prijede me moc nezaujal.

Tak uvidime zitra..ikdyz se zacinam vic klonit k hauwai.
TomZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Kral 9. 8. 2018 12:25

Já ještě nikdy Huawei neměl, tak nevím abych neudělal stejnou chybu jako s Galaxy S8. Samsung jsem taky předtím neměl, tak proto jsem zkusil Galaxy S8 a teď této volby lituji
Daniel Kral
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 8. 2018 12:52

Srovnání Xiaomi Mi 8 vs. OnePlus 6

https://www.mojandroid.sk/xiaomi-mi-8-v ... e-post-row
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Kral 9. 8. 2018 18:15

Přečetl jsem si to srovnání Xiaomi Mi 8 a Oneplus 6. Oba telefony jsou na tom dost podobně a rozhoduje hlavně nadstavba Miui a čistý Android. Co se týká rychlosti aktualizací tím pádem na tom bude Oneplus 6 o hodně líp než třeba Mate 10 Pro, ale ta baterie není moc velká u Oneplus 6 takže výdrž bude o dost horší. Takže buď budu mít větší baterii nebo rychlejší aktualizace, bohužel oboje mít nemůžu
Daniel Kral
Junior

Odeslat příspěvekod TomZ 10. 8. 2018 13:07

Mi 8 uz mam doma (a zitra budu mit i Mate 10 pro), nemohl jsem se rozhodnout.

Nicmene Mi 8 se drzi velmi prijemne, jak ma zakulacene hrany. Vse velmi rychle, display ok, ale musel jsem nastavit vysoku kontrast aby byl podobny jako na G4 co mam ted (+uvidim jak v porovnani s Mate 10 pro). U fotaku me vadi prepinani rezimu - posouvanim. U hauwai je to lepsi a rychlejsi - zleva si clovek vyjede nabidku a rovnou si vybere. Par fotek co jsme ted udela doma se mi libi - barvy jen velmi lehce presaturovane (nic co by stalo za rec), rychle ostrani a foceni, nizky sum. A celkove ten tel vypada moc pekne. Jen jsem v menu nenasel odemykani oblicejem. Celkove na me pusobi dobre. Co by te zajimalo?
TomZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Kral 10. 8. 2018 13:27

Mě hlavně zajímá výdrž a plynulost systému. Nerad bych odešel od Galaxy S8 a vyměnil to za skoro stejný telefon.
Daniel Kral
Junior

Odeslat příspěvekod TomZ 10. 8. 2018 13:37

Na zadny zasek jsem neprisel, ale hry nehraju. Pri cem se ti seka SGS8, ze bych to zkusil?
Baterka se uvidi po vikendu. V PO jeden z nich vratim.
TomZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 8. 2018 13:41

Ohledně výdrže se dá udělat reálnější srovnání až za pár dní, až si baterie tzv. sedne
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Kral 10. 8. 2018 14:26

SGS8 má zpomalení a záseky po nějaké době, když není proveden restart. Jak přijde aktualizace, tak se zaktualizuje a restartuje. Takže na chvíli zase funguje perfektně, ale pak záseky a zpomalení začínají na novo. A někdy stačí na chvíli být na messengeru a potom Chrome telefon se zahřeje a začne se taky sekat.
Daniel Kral
Junior

Odeslat příspěvekod TomZ 11. 8. 2018 06:46

Záseky nepozorují, ani padání aplikaci. Nicméně se mi přestává líbit display, protože bílá není úplně bílá, ale má žlutý nádech.
TomZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 11. 8. 2018 06:53

Jo to je amoled. U ips zas cerna neni uplne cerna.
Naposledy upravil hurec dne 11. 8. 2018 11:27, celkově upraveno 1
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 8. 2018 08:52

u LCD černá není černá když je jas k maximu, na nižším jasu je v pohodě
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Kral 11. 8. 2018 09:58

U toho AMOLED počítám s tím, že bílá bude mít modrý nádech. Ale za to má perfektní černou a pro mě sytější barvy.
Daniel Kral
Junior

Odeslat příspěvekod TomZ 11. 8. 2018 19:26

Už mám doma i máte 10 pro.
-Hezčí a stylového je mi8
-líp se drží mou - rohy přístroje jsou víc zaoblené. Nicméně u Máte to není nic hrozneho
-display u Máte lepší - bílá se více méně bílé blíží, u mi8 vůbec ne. Zvlášť to je poznat když oba mají jas naplno. Stejně tak. Když si zobrazím z gPhotos své fotky ze zrcadlovky tak na mi8 vypadají hrozně -bez barvy a kontrastu. Pomůže nastavit max kontrast ale pak zas běžné věci jako ikony jsou hrozně přepadne.
- foťák - oba velmi dobře výsledky. Mi8 dělá světlejší fotky což je fajn třeba v interiéru ale na slunci jsou takové v blíže a nekontrastni. Koukal jsem na ně jen na mobilu, takže display může mít vliv.
- na Mate se mi daleko lépe píše ačkoliv vypadají na první pohled stejně.
- baterku ještě nedokážu úplně porovnat ale pocitově se mi zdá na máte 10.lepsi
- rychlost dobrá na obou
- prostředí mi více vyhovuje na Máte 10 - např to že na plochy si dám apky co používám a zbytek je v 'všechny aplikace'. Nebo foťák se lépe ovládá - při přepínání režimu vytáhnu zleva roletky a přepnul. U mi8 musím přepínat jeden podruhé v pořadí jakém jsou nastavené umístěné nad spouští.
-always on displ na mi8 je výraznější - více svítí.
- otevření obličejem na mi8 jsem nemohl vyzkoušet protože miui9.5 to v sobě nemá.
- čočky foťáku na mi8 jsou o dost víc vystoupil jak na mate10. Tzn větší riziko poskrabani

Nechávám si mate10pro a jsem velmi spokojen.
TomZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Kral 11. 8. 2018 20:18

Velmi děkuji za srovnání a osobní postřehy z obou telefonů. Tím pádem vyřadím ze svého výběru Mi 8. Takže se zatím rozhoduji mezi Mate 10 Pro, Oneplus 6T a Sony Xperia XZ2 nebo XZ1
Daniel Kral
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků