iPhone 8 vs Galaxy S8 vs P20

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod therage 6. 8. 2018 09:49

Dobrý den,

Vybírám si nový služební telefon. Na vyběr mám právě jeden z těchto telefonů:

Apple iPhone 8 64GB
Samsung Galaxy S8
Huawei P20 128GB Dual SIM

Potřebuji aby mi telefon vydržel celý den. Často telefonuji, čtu a píšu e-maily, fotím. Potřebuji rychlý pracovní telefon, který se mi v půlce dne nevybije (jako můj současný iP 5S).

Co byste doporučili a proč?
therage
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gonzo18 6. 8. 2018 11:39

Zalezi jak moc jste zvykly na ekosystem Applu. iPhone 8 je jistota, funguje dobre a rychle, ale baterie je slabsi. Huawei P20 skoro dvojnasobnou kapacitu baterie a fotak je bomba, jako uzivatel iPhonu muzu jen tise zavidet. Zalezi jestli vic vyhovuje iOS nebo Android. Ja osobne jsem si na Android nikdy nezvykl. U Applu mi vyhovuje iCloud a synchronizace s dalsimi zarizenimi, vse integrovane do systemu a snadno se pouziva.
gonzo18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 8. 2018 12:11

Huawei P20 Pro nemáš možnost zařadit do výběru?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 6. 8. 2018 12:24

Sám jsem vcelku spokojený uživatel Galaxy S8, ale spíše bych ti ho nedoporučoval.
Baterie žádnou nadstandartní výdrž nemá a pokud chceš hodně telefonovat, tak pro mě je to peklo...tedy ne samotný hovor, ale ten dialer co Samsung používá je fakt na pěst vývojáři. Rozvádět to tu raději nebudu.
Jinak z těch 3 možných adpetů nejlépe vychází P20, ale je to trochu nefér výběr, protože je to o 1 rok novější zařízení.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod therage 6. 8. 2018 13:22

Bohužel PRO ne. Pouze tyto 3.

Takže pokud tomu správně rozumím, tak se P20 minimálně vyrovná iP8? Myslím tím výkon, kvalita fotek. S8 tedy dávám pryč z výběru, přeci jenom je to už starší model ačkoliv kamera je nejspíš ze všech tří nejlepší.
therage
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mas0n 6. 8. 2018 14:19

iP8 je celkem v pohode, pokud jde o baterii. Samozrejme, Plusko vydrzi o dost vic, ale prijde mi, ze Apple dost zapracoval na vydrzi baterie u mensich modelu. Bohuzel, muze se stat, ze po nejake desetinkove aktualizaci se bude vybijet velmi rychle, ale nepovedena jedenactka bude brzy za nama a iOS12 by mel byt (nejen) v tomto ohledu v pohode. Foti velmi slusne, ja jsem spokojeny. P20 bude mozna o neco lepsi, ale to je potom spis rozhodnuti iOS/Android. Ja resil P20/iP8/S8,9/LG G7 a vzal jsem iPhone, hlavne teda kvuli velikosti.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod kalimero1977 6. 8. 2018 17:50

Z tohoto výběru za mě P20. Emui je hodně jako nástavba podobná ios, fotak ze všech tří dle mě vítěz. Je to nový přístroj, dobře se drží, za mě z tohoto nejlepší volba. I ta baterie bude držet nejvíc
kalimero1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 6. 8. 2018 18:56

Spotřeba a vydrž u iPhonu 8 je odladěna skvěle. I při zatížení telefonu pracovními událostmi večer zbývá přes 50%. Takže baterie a výdrže bych se nebál. Naopak bych vsadil na nejdelší podporu výrobcem a nejnižší pokles ceny v případě budoucího prodeje.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alpha8520 6. 8. 2018 19:35

Očividně mu ho bude kupovat zaměstnavatel a jedná se o telefon od firmy. Tyto telefony jsou běžně měněny po dvou letech. Proč by u takového přístroje měl řešit nejnižší pokles ceny a nejdelší podporu?
Výdrž neplusových variant je velmi špatná. Ovci DjKuře bych nevěřil ani nos mezi ušima.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod delong 7. 8. 2018 13:27

ja bych bral iphone8 :D ved ho aj mam ale ne sluzobny :-D
naposledy som bol na iphone 3hod-3,5hod vkuse, ze som prezeral net a stale na nom makal a zatazoval ho a baterka bola cca50%. tak si mozes spravit predstavu.
delong
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 7. 8. 2018 14:26

Alpha8520 píše:Očividně mu ho bude kupovat zaměstnavatel a jedná se o telefon od firmy. Tyto telefony jsou běžně měněny po dvou letech. Proč by u takového přístroje měl řešit nejnižší pokles ceny a nejdelší podporu?
Výdrž neplusových variant je velmi špatná. Ovci DjKuře bych nevěřil ani nos mezi ušima.


Co to proboha meleš, ty ovce? Až ten telefon budeš vlastnit alespoň půl roku a budeš s ním mít praktické zkušenosti, tak teprve začni radit (doporučovat nebo odrazovat). Zatím máš leda tak velké hnědé, tak si ty svý texty strč za klobouk. Trapko.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod therage 7. 8. 2018 15:26

Díky všem za rady - vybral sem iPhone 8. Byl jsem jej včera vyzkoušet "na živo" a hned mě zaujal, hlavně ta velikost vhodná do jedné ruky. Ještě jednou díky.
therage
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků