Mobil s dobrým fotoaparátem a 60fps

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Hulk-X 19. 7. 2018 14:02

Hledám nový smartphone. Telefon využívám především k jiným činnostem než telefonování. Takže občas internet, poslech hudby přes sluchátka, pár jednoduchých aplikací, nenáročné hry (hry nejsou priorita). Jedením z hlavních požadavků by měl být dobrý (v rámci možností) fotoaparát a kamera. Videa bych rád povýšil na 4K, samozřejmě se stabilizací. Líbila by se mi odolnost, hlavně kvůli dešti nebo něčemu podobnému, potápět se nehodlám.

Pokusím se to rozdělit:

Prioritní - fotoaparát, kamera s 4K a stabilizací + 60fps, paměť alespoň 32GB + možnost SD karty, běžně sehnatelný (prosím vyhněte se tedy radám „na čajnašopu mají kdesi supermobil za 2000“)

Doporučené – kov, rychlé nabíjení

Potěšilo by – vyšší odolnost (ideálně IP68), hezký zvuk i přes reproduktor/reproduktory

Cenově by se mi líbilo 5000-7000Kč (cenově může být lehký posun, pokud by to bylo podle kritérií
Díval jsem se na Honor 7X, Huawei Mate 10 Lite, Xiaomi Note 5 Global, Nokia 6, Sony XA2 (žádný z nich nesplňuje vše, takže nevím který je nejlepší pro mě, ale může být i úplně jiný)

Každopádně díky za všechny názory co se tu objeví.
Hulk-X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hulk-X 20. 7. 2018 12:10

Ještě jsem trochu pátral. Ono 4K má vlastně jen mimo specifikace Xiaomi Note 5, prý se musí nastavit jako lokace Čína, ale neznám detaily.

Tak trochu upravím otázku. Vláken o mobilech s dobře použitelným fotoaparátem je tu spoustu. Rád bych ale video, pokud možno alespoň 60fps. Pokud by bylo 4K, ještě lepší. Jaký byste mi tedy doporučily? Už jsem koukal i po iPhone SE 32GB, ale zdá se mi možná moc malý displej a nevím jestli už v kvalitě záznamu nejsou lepší ty levnější, přeci jen je to trochu starší model. Absence SD karet mi taky není moc po chuti, jinak bych do něj možná šel.

Takže moje nynější požadavky jsou hezké video s 60fps, SD nebo velká paměť (32GB minimum, ideál 64GB), cokoli navíc beru jako bonus který mi může pomoci s rozhodováním. Cena může být do 8000Kč.
Hulk-X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 20. 7. 2018 16:11

Za 5-7 koupíš střepy. Přihoď 1500 a kup G6 a rázem se ocitneš mezi vlajkama a budeš mít jedno z nejlepších foto a video, co můžeš dnes koupit + věci jako IP68 atd. Myslím, že ty peníze navíc za to stojí oproti těm levným telefonům co jsi vyjmenoval, které si kvalitou nemůžou ani čuchnout, v ničem.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Pan Kája 20. 7. 2018 17:37

Trochu mě udivuje ta fascinace 4K, ale jinak musím souhlasit s tím, že i já bych si v tomto případě připlatil za LG G6. Člověk získá tu zvýšenou odolnost, dvě ohniska (širokoúhlý záběr) a lepší výstup než u levnějších strojů + hezčí displej na zhodnocení/prezentování videí + teoreticky slušný výkon na nějaké lehčí editace (samozřejmě v rámci telefonů).
Rozhodně bych mu dal přednost před iPhonem SE. Nefotí zle, ale už to není kdovíjaká hitparáda.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 20. 7. 2018 19:37

4k je nesmysl v dnešní době ještě stále, marketingové kecy, zaprve jsou trhané (30fps), často nejsou stabilizované atd. Třeba G6 videa ve Fhd 60fps + zvuk 2 mikrofony, to je paráda (na telefon). A stejně, kam člověk ty videa nahraje? Na YT? Tam se mu to zkomprimuje, šitbůk apod. ? 4k k čemu jako? :) Raději kvalitní Fhd, které je ve výsledku lepší jak šitovní 4k.

Kdo chce (a hlavně potřebuje/využije) 4k, tak si koupí lepší foťák/kameru a stejně potřebuje kvalitní TV, aby tu kvalitu využil, na takové kraviny viz YT apod. Fhd v telefonu stačí.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Hulk-X 21. 7. 2018 15:05

planetoid_LV426 + Pan Kája : Nechci měnit diskuzi na téma „proč a jak a k čemu 4K“, ale….. Ono nejde ani tak o to někam to nahrávat, nýbrž o vyšší kvalitu záznamu. V mobilu kamera s 4K a 60fps bude jednoznačně mít horší výstup než „běžná 4K kamera“. Ovšem obraz bude i tak plný více detailů, při přehrávání na fHD by se měl jevit jako subjektivně hezčí. Je to sice jen značně subjektivní pocit diváka, ale i přesto vypadá obraz ostřeji. Dalším důvodem proč 4K může být zachycení/vytažení větších fotografií z videa, kvůli většímu rozlišení. Takovou fotku pak můžete i ořezat a vyjmout vlastně jen část obrazu, kterou chcete a takový záběr bude rozhodně větší a bude obsahovat více detailů než HD či fHD.

Ona myšlenka o YT a podobně jak jsem četl výše, opět pramení z dnešní hloupé doby „naše životy kdesi sdílet a vkládat“, což ovšem nemusí být smyslem života všech obyvatel budoucí „Planety Opic“.

Takže bych se rád vrátil k původnímu dotazu, jaký smartphone by jste mi doporučily s možností natáčet kvalitní video v cenové relaci cca do 8000Kč?
Hulk-X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 21. 7. 2018 16:19

G6 je lonska vlajka, ktera ty ostatni vyse vyosane sfoukne jak svicku, za ty penize ted lepsi tel nesezenes. Vyuzij toho, ze ted stoji kolik stoji a rychle ber.

K tomu 4k, ono rozliseni neni vsechno, kvalitni fhd je ve vysledku lepsi nez trapne rozumej nekvalitni 4k, ktere je tam narvane jen proto, aby tam bylo. A pro oci je nesrovnatelne prijemnejsi sledovat 60fps krasne ciste video, navic stabilizovane, nez roztreseny 4k hnuj.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod d.d.t33 21. 7. 2018 18:32

No diskuze o 4k nevím já na svém telefonu ve 4k sleduji yt i Amazon a můžu říct že je to pecka pro rejpaly mám xz prémium
d.d.t33
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 21. 7. 2018 19:09

Já chápu přednosti 4K videa, ale pokud chci nekompromisně kvalitní video, šel bych rovnou výše, než třeba do Xiaomi Note 5 (nefotí, netočí zle, ale na vyšší rozlišení už je viditelný rozdíl v kvalitě). 60 snímků za sekundu v 4K zvládne zatím jen pár telefonů. 4K 30fps na fullhd televizi podle mě bude menší požitek fullhd video s 60 fps. Také záleží na kvalitě resamplingu. Ale na výřezy nebo jako fotky je 4K na každý pád super.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hulk-X 22. 7. 2018 15:02

Všem zatím děkuju za odpovědi. LG G6 je tedy jakýsi první z mého pohledu ne moc podporovaný kandidát. Tuhle značku prostě nemám rád, obecně špatné zkušenosti a vždy jsem se jí tedy vyhýbal. (Je zbytečné popisovat hlouběji nebo se tu rozepisovat jak skvělí výrobce mobilů to je atd.)

Má tedy někdo ještě nějaký jiný nápad nebo všichni jen fotíte a o video se nikdo nezajímá? ;-)
Hulk-X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 22. 7. 2018 15:25

Pokud ti jde predevsim o video, tak z tech cos vypsal, ber Xperii XA2.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 22. 7. 2018 15:32

Ach jo, proč jsou ti lidi tak hloupí :) Jdeš sám proti sobě, lepší stroj za ty peníze (ani za x tisíc víc), než G6, teď není. A posuzovat G6 podle nějaké G3,G4 nebo G5 je vážně nesmysl. Uplně jiný telefon. Zabrus do vlákna G6, tam se dozvíš, proč je to aktuálně letošní top koupě. A pokud ti ani potom nedojde, že s těma krámama co jsi vypsal výše, ji nemá cenu rovnat, pak ti není pomoci a užij si některý z výše uvedených.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 22. 7. 2018 15:36

XA2 má 4K pouze 30fps
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan Kája 22. 7. 2018 19:04

JayDeeSq: LG G6 je na tom, pokud mám dobré informace, stejně.

Hulk-X: Při téhle cenovce u nových telefonů zkrátka bude problém
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hulk-X 22. 7. 2018 21:11

planetoid_LV426 : Chci auto do 4 metrů délky, co nejlepší užitná hodnota, do 400 tisíc a ty mi nabízíš Octavii jako to nejlepší auto a ještě píšeš jak jsem hloupej. Nabízíš mi něco co nesplňuje podmínky. Díky za tip, ale nechci, nebo "spíše nechci" prostě. A nerad bych se tu jen dohadoval a skutek utek.
Hulk-X
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků