Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod polda 10. 7. 2018 18:31

By ses divil, někteří jsou rádi, že není vytáčenej.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiriPokorny 10. 7. 2018 19:56

Já právě z města jsem, ale z okrajové části a je to ta nejhorší kombinace :) Wifi zarušené, chytám 120 sítí, LTE má popisované problémy z přetížení, VDSL je daleko od ústředny, kabelovka tu není, optika tu není, ... Takhle Cetin na vesnici postaví jeden DSLAM a je vyřešeno. Případně máte k dispozici nezatíženou BTS nebo nezarušenou wifi ...
JiriPokorny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eporip 10. 7. 2018 20:33

Zdravím, mám internet vzduchem od t mobilu, tarif L, rychlost cca 60Mb/s, poslední dobou padá jednak síla signálu a tím i rychlost. Ale po restartu, /odpojím modem ze sítě, po chvilce zapnu/ naskočí opět plný signál a rychlost je zase ccca 60Mb/s, ale zase po jednou nebo dvou dnech se to opakuje. Jako by se to přepojilo na jinou BTS nebo to padlo na nižší frekvenci. Má s tím někdo zkušenost, co by se s tím dalo dělat? Díky.
eporip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kouk.ac 10. 7. 2018 23:01

sak v menu, priznam se ze uz nevim kde je videt tusim CID podle sajtu na jakym ses loglej. Pokud je tam po restartu jedno a casem se prepne na druhy, tak skace mezi sajtama. Na jaky sajt jedes vyctes prave z onoho CID, kdyz ho nacpes do hledani pres http://gsmweb.cz esi to ale zustava na stejnem sajtu a rychlost pada i tak, muze to znacit i vadu modemu.
kouk.ac
Junior

Odeslat příspěvekod eporip 11. 7. 2018 19:33

Zdravím, nevím kde bych v menu modemu našel CID. Dík.
eporip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aaischa 11. 7. 2018 22:40

prihlasis se do modemu a hned na uvodni strance s informacema viz(kliknutim zvetsis):
Obrázek
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esquire 12. 7. 2018 01:25

Zdravim. Za posledni tydny se mi jiz nekolikrat stalo, ze v prubehu prenosu dat znicehonic modem vypadl, vsechny kontrolky blikaly a pomohl jedine restart modemu. Nikdy predtim jsem na podobny problem nenarazil. Kde muze byt problem?
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kouk.ac 12. 7. 2018 05:46

to smr-di problemem modemu, reklamuj / zadej o vymenu zarizeni.
kouk.ac
Junior

Odeslat příspěvekod aaischa 12. 7. 2018 08:28

Jeste mozna zkusit tovarni reset modemu, a zkontrolovat docvaknuti konektoru smerem k vnejsi casti, jinak souhlas podezreni na modem, zavolat do Tmo..
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eporip 12. 7. 2018 18:30

Díky za radu, , ale že najednou z 5 LED na modemu svítí jen jedna LED, klesne jak příchozí, tak odchozí rychlost, po restartu /vypnutí a zapnutí modemu/ naběhne zase 5 LED a rychlost je zase dobrá. Myslíš, že je to modemem nebo na straně T mobil. Co s tím?
eporip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aaischa 12. 7. 2018 19:01

Zustava li stale a vzdy pripojen ke stejny bts, a nemasli ve vyhledu haldu stromu nebo neceho takovyho tak spis modem, ale cinkni na tmo, oni taky uvidej historii pripojeni, odpojeni, vytizenost sektoru bts atd, za to nic nedas a pri trose stesti se dostanes k nekomu kdo se na to poradne koukne a neconti k tomu povi.. Me v nektery dny skace signal z 5 carek na dve a pak je to zas par dni dobry, ale rychlost je beze zmeny, na tvym miste bych to resil kdyz ti jde dolů i rychlost..
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eporip 12. 7. 2018 19:09

To už jsem několikrát volal, ale technici mi řekli, že se s tím nedá nic nic dělat, že to hold asi skočí do nižšího frekvenčního pásma, kvůli zatížení, ale zase někteří mně říkali, že v tom vyšším frekvenčním pásmu není tolik připojení jak na té 800MHz. Ta BTS, jak jsem připojen má všechny pásma. Tak, nevím, možná se jim nechce měnit modem, když to aspoň nějak jede.
eporip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aaischa 12. 7. 2018 19:15

Nemaj moc sikovne osetreny aby se modem drzel na rychlejsim pasmu pri porad slusnych parametrech ikdyz ma 800 lepší signal..

Jesli to pada na 800 tak to zatim nema reseni :(
Stejna sluzba od vodafone je drazsi, a cert vi jesli by to bylo ve vysledku lepsi..
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrsalieri 12. 7. 2018 19:15

Ten firmware modemu je jedna velká tragédie a obrovská nevýhoda celé této služby! Je k smíchu, že za rok a čtvrt provozu pořád není FW, který by to skákání do 800 MHz nějak řešil. Běžně jsem připojen k vysílači s 1800 MHz, download skoro pořád 100 Mbps, ale pak přijde výpadek elektřiny / výpadek vysílače a okamžitě to skočí na 800 MHz, kde to jede sotva 20 Mbps. Už vidím BFU, jak mu to po bouřce přeskočí na pomalejší vysílač a nejvyšší tarif je mu rázem k ničemu.
PC: Intel i5 4460 Haswell + 16 GB DDR3 + EVGA GTX 1060 SC 6GB + EVGA SuperNOVA 550GS + W10
NTB: ASUS F555LF-DM186T (Intel i3 5010U Broadwell + 8 GB DDR3 + GeForce 930M + W10)
MOB: Apple iPhone 7 Plus + T-Mobile
NET: TMO - Pevný internet vzduchem (100 /25)
mrsalieri
Junior

Odeslat příspěvekod eporip 12. 7. 2018 20:09

Takže výměna modemu by byla k ničemu nebo to aspoň zkusit.Nebo počkat jestli vyjdou s novým firmwarem a taky jestli ten to "přeskakování" bude řešit.
eporip
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků