LG G6 nebo Galaxy S7 Edge nebo jiný s IP68

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Domin7 11. 7. 2018 21:21

Zdravím, lidi, který by jste doporučili z výše uvedených a nebo jiný podobný s IP 68? Jde mi hlavně o dobrý foťák a odolnost vůči vodě. Díky
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 11. 7. 2018 22:10

Za mě jednoznačně G6, která je konkurent S8. S7(e) už je přeci jen malinko starší a paradoxně stále dražší, což je unikum, namachrovanost a cenová politika Samsungu je v tomto otřesná. Mě navíc nevyhovuje prostředí Samsungu, ale to je můj osobní "problém"

G6 má větší (a lepší) display vč. HDR a Dolby Vision podpory, přitom malinko menší tělo, které se navíc líp drží. Jeden z nej telefonů co se kvality těla, rozměrů a držení týče obecně.

G6 má co se ochrany týče navíc ještě 810g a 3x gorilla sklo (display, záda + čočky foťáku), S7e má pouze display.

G6 má lepší foťák obecně a jako bonus druhý širokoúhlý objektiv, což je naprosto boží věc, to ti řekne každý majitel G6/G7, potažmo Zen5/z.

Pak už jsou to víceméně blbosti jako USBC, radio, QCH 3.0 vs 2.0 apod. Oreo mají oba, u G6 je šance na Android P, u S7 pochybuju.

Za mě je jasný vítěz G6 a to si vem, že aktuálně je o cca 2 tis levnější. Tady není moc co řešit.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod fajn.snek 11. 7. 2018 22:29

Ahoj, a kolik do toho chces dat ? Měl bych na prodej S8 v petfektnim stavu. Tak napiš a třeba se domluvime
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 12. 7. 2018 04:58

S7 edge je nyní za nějakých 10KKč s CZ distribuce, takže asi tak do 10.000. Ale za ty prachy určitě nepůjdu do staršího.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 7. 2018 17:59

planetoid_LV426:

Dekuji za tvuj rozbor. Osobne jsem byl prekvapen, ze G6 ma IP68. Vcelku me to prevazilo smerem k LG. Mel jsem asi pred rokem G3 a byl jsem s nim nadmiru spokojen, nez jsem s nim pri behani na horach zmokl a dal ho vecer nabijet...nenabijel a *****...zakl. deska v *****.
Takze LG urcite ano, jen jsem chtel znat nazory jinych, zkusenejsich :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod standavfr 12. 7. 2018 20:17

Na rozdíl od planetoida mám tyto telefony oba. S7 edge má Gorillu 4 kolem dokola i na foťáku, je na oreu mírně svižnější, velikost displeje je srovnatelná, edge má displej o něco širší, g6 delší, do budoucna je formát 18:9 perspektivnější, g6 má trošku lepší hlasitý reproduktor, S7 umí hd voice, g6 se lépe drží, foťák g6 nabízí více možností, kvalita fotek je srovnatelná, Amoled u S7 může být do budoucna problém. Ty telefony jsou dost podobné, ale každý nabízí trošku jinou cestu. S7 má navíc bezdrátové nabíjení a po roce mého používání není na těle ani škrábaneček.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KevinTenSpravnej 12. 7. 2018 22:21

Defacto si odpověděl sám. LG tlačí IP68 téměř u všech svých modelů, vyjma low-costů.

LG G6 je volba fakt bez debat, obzvlášť s cenou pod 10t.
Alternativou je pak LG V30, které přináší sice dost výhod, ale teď už je rozdíl 6t. Aby sis obhájil V30, musíš požadovat:

* OLED displej
* podporu VR (google daydream) - s tím je spojený odlišný CPU, obojí má však super výkon a otáčky na rozdávání)
* bezdrátové nabíjení

LG G6 je teď asi nejlepší koupě na trhu.
Navíc od června má nejnovější Android OREO a teď se navíc z LG G6 stává AI model LG G6 ThinQ, protože fotoaparát získává nové QLENS funkce s online hledáním a tak.

Aktualizace právě přichází do ČR, SK, PL.
KevinTenSpravnej
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 7. 2018 14:13

Kde by jste doporucili jeste G6 koupit?
anonymni

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 7. 2018 14:49

LG Shop
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roman II 18. 7. 2018 15:03

turbado 7700 kč, supr cena, příkladné řešení reklamací, zpětný odkup
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 7. 2018 15:19

A kde je ta zaruka, ze to, co uvadeji na strankach, je pravda?
anonymni

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 18. 7. 2018 17:02

Alza/CZC za 8800. Určitě ne pochybné stránky, kde je to třeba o pětikilo, litr levnější. Ten telefon je už tak dost levný ted, že šetřit doslova každou stokorunu je o hubu v budoucnu.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 7. 2018 18:40

A jeste me napadl jeden dotaz...nevite, jak je to u mobilu s IP68 s uplatnovanim zaruky?
anonymni

Odeslat příspěvekod Tazz1 18. 7. 2018 19:27

standavfr píše:Na rozdíl od planetoida mám tyto telefony oba. S7 edge má Gorillu 4 kolem dokola i na foťáku, je na oreu mírně svižnější, velikost displeje je srovnatelná, edge má displej o něco širší, g6 delší, do budoucna je formát 18:9 perspektivnější, g6 má trošku lepší hlasitý reproduktor, S7 umí hd voice, g6 se lépe drží, foťák g6 nabízí více možností, kvalita fotek je srovnatelná, Amoled u S7 může být do budoucna problém. Ty telefony jsou dost podobné, ale každý nabízí trošku jinou cestu. S7 má navíc bezdrátové nabíjení a po roce mého používání není na těle ani škrábaneček.


Nemá S7 ještě starý microUSB konektor ?
mobil Huawei P30 Pro, tablet Huawei Mediapad M5 8,4 WiFi
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 18. 7. 2018 19:56

Má,ale ničemu to nevadí....
standavfr
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků