Telefon okolo 7000Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Rmann 10. 7. 2018 09:39

Ahoj, posledně jsem se tu ptal na telefon a vyšla z toho spíš válka mezi uživateli... Nakonec jsme se rozhodli pro LG G6 při hledání do 10.000,-

Teď potřebuju ještě jeden telefon nejlíp tak kolem 7000,-, max 7500,- (ne iPhone SE) s Androidem, žádné pádlo (nejlépe výška do 150mm), s dobrou výdrží batrerie, dobrým foťákem, slušnou pamětí. Výhodou bude čtečka otisků.

Co se mi líbí, tak třeba Galaxy J5 2017 nevypadá parametrama úplně blbě i když stojí 2000 pod ten limit, ale má jenom 16GB interní paměť, lepší by bylo s 32GB.

Poradíte, co jiného by se dalo ještě? Nebo s velkou paměťovkou by mohl stačit i ten J5? Díky
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 10. 7. 2018 10:02

16GB je dnes zoufale malo, cast z toho navic vezme samotny system, takze se realne dostanes na nejakych 11-12GB pouzitelnych pro tebe. Pametovka resi pouze ukladani fotografii a videa, prip. hudby.

Koukni na Huawei P10 Lite, u O2 ho ted maji za dobrou cenu:
https://www.o2.cz/osobni/181327-mobilni ... LITEBLUEZ3
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 7. 2018 10:29

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod renny7046 10. 7. 2018 15:52

J5 bych nebrala má malou paměť. To už radši některej ten klon od Huaweie. Dnes bych nešla do ničeho co nemá 3/32 GB.
renny7046
Junior

Odeslat příspěvekod jostal 10. 7. 2018 16:02

P10 Lite jsem nedávno kupoval manželce a fotkama mě celkem mile překvapil. Na Alze poslední kusy za 5k https://www.alza.cz/huawei-p10-lite?dq=4828838
jostal
Junior

Odeslat příspěvekod daja33 10. 7. 2018 19:36

daja33
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 10. 7. 2018 21:23

renny7046 píše:J5 bych nebrala má malou paměť. To už radši některej ten klon od Huaweie. Dnes bych nešla do ničeho co nemá 3/32 GB.

Těch 32 Gb je ještě důležitější než ta pamět ram.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kotrcka 11. 7. 2018 07:27

Sony XA2
kotrcka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anik 11. 7. 2018 09:30

Honor 7x 4/64 za 7tis.... :-)
Anik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 11. 7. 2018 09:55

+- 7tis je mrtvá zóna. Podle mě jsou ideální dvě možnosti, buď přihodí 15 stovek a má hádej co .. telefon o třídu,dvě jinde. A nebo naopak ubere, protože z toho jak je to napsané cítím, že je to pro obyčejného uživatele, který z toho zavolá, napíše, sem tam mrkne na net apod. a pro takového je rozdíl mezi tel. za 7 a 4tis prakticky nulový (volat a psát se z toho bude pořád stejně, surfovat a všechno ostatní taky, foťák bude +- stejně základní), takže ať si koupí něco kolem 4ky dle toho jak velký display/rozměr mu vyhovuje a v běžném používání nepozná rozdíl.
Co se paměti týče, záleží jak ten telefon používá, protože spousta lidí si do toho nainstaluje maximálně pár kravin, sem tam něco vyfotí nebo nahodí pár písniček a na to fakt nejsou potřeba desítky gb.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hurec 11. 7. 2018 11:34

Ale kulove , je tam xiaomi redmi note 5. Coz je povedeny foun.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 11. 7. 2018 13:04

Ten číňan stojí 5500 (což je jakžtakž adekvátní cena, až spadne pod 5 nebo na 4 bude to ideál) a co je na něm tak úžasného? Foťák základ stejně jako ostatní v této ceně, jediné co vidím, že to má aspoň gorillu na předku a trochu slušnější baterku, na druhou stranu rozměry/váha jsou poměrně strašné, což je za ty peníze logické, když jsem ho držel v ruce, uff.. toto bych teda fakt nechtěl. Je hezké, že to místo 2 dnů vydrží 3, ale k čemu to pak je? Raději 2 dny pohodlného užívání s telefonem, který parádně padne do ruky, do kapsy, než 3 dny pekla s takovým krámem co věčně budu držet dvěma rukama, aby nespadl a nestrčím ho ani do kapsy na kole.

Co odlišuje drahé telefony od levných? Podle mě 3 věci - v prvé řadě foťák, potom samotný display, jelikož to je to, do čeho čumíš nejvíc a třetí ochrana (IP68,810g,ochranná skla) + osobně dám hodně na to jak se telefon drží, celková velikost, zpracování, může být sebelepší, ale když to bude 200g těžká kráva nebo bude přerostlý a špatně se s ním bude manipulovat, je to k ničemu. No a tady u toho Šaomi je všechno obyč, průměr, v ničem nevyniká, akorát se pěkně blbě drží, takže k čemu je mi takový telefon za skoro 6tis? Koupíš něco za 4tis a v 99 procentech nepoznáš při používání rozdíl, akorát se bude líp držet třeba.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Rmann 11. 7. 2018 14:04

Ano, je to pro normálního uživatele, to znamená volání, semtam sms, občas navigace, občas něco najít na netu, občas hry, občas hudba z mp3. Ten uživatel to nebude rozhodně nebude ten telefon používat jako mobilní kancelář jako třeba já. Nechceme kupovat něco extra drahého. Ale po zkušenosti se současným Galaxy Core Prime (co byl brán spíš jako první telefon na vyzkoušení jestli vůbec osoba bude schopná používat smartphone) nechci ani nic "levného". Budoucí uživatel rozhodně ocení, když ten telefon bude slušně fotit v rámci možností.
Zatím každý doporučujete něco jiného, čekal jsem větší shodu :) Ještě tomu dám pár dnů a pak asi vyberu něco z vámi nabízených.
Zatím díky za tipy
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 7. 2018 14:09

Moto G5s Plus, čistý android, moto displej, moto gesta
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 11. 7. 2018 14:57

Nick a jeho motohrůza .. 153,5mm a 168g no potěš :)

Případně třeba něco takového..

https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... hone2=9237

..který se bude o dost líp držet (manipulace, skladnost - při stejné velikosti displaye) a je to víceméně to samé (nemá jestli dobře vidím nfc a gorillu na displayi), sám nechť si majitel zodpoví, zda je to pro něj priorita u takového telefonu, na druhou stranu je ještě levnější a baterka vydrží víc.

Čistý android je otázka, ono stejně si tam několik základních věcí budeš muset doinstalovat a u některých výrobců jsou některé předinstalované vážně dobré a užitečné, zbytek jednoduše vymažeš/deaktivuješ. Zvlášť pokud je to pro někoho kdo to chce zapnout a používat. Ale to už tu jen hádám a spekuluju, protože se tazatel pořádně nevyjádřil pro koho to je a co mu stačí a vycházím víceméně z té J5.
planetoid_LV426
Trvalý BAN


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků