Xiaomi Redmi 5 Plus vs Nokia 6.1

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod beriza 7. 7. 2018 09:40

Prosím o radu, kterému z mobilů dát přednost? Xiaomi Redmi 5 Plus nebo Nokia 6.1 ? Vím, že Nokie mají čistý Android, s čímž nemám problém. Jde mi hlavně o spolehlivost, stabilitu, atd. I kterému výrobci dát přednost. V recenzích a ve srovnání mobilů jsou si docela podobné, čímž se moje dilema stále prohlubuje.
beriza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 7. 2018 09:51

MIUI x pure android, vzal bych Nokii 6.1
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludek_II 7. 7. 2018 16:01

Vzal bych Xiaomi.
Ludek_II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 7. 7. 2018 17:17

Oba dva telefony jsou cenově na hraně za to co (ne)nabízí, rozuměj předražené, ale mezi tady těma dvěma bych osobně volil N6.1
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod marvy 10. 7. 2018 00:24

planetoid: Tak řekni co bys vybral místo těch dvou? Jen kritizuješ, odpověd přínos 0.
marvy
Junior

Odeslat příspěvekod renny7046 10. 7. 2018 06:48

Tak místo redmi 5 plus bych vzala spíš note 5, když už bych brala Xiaomi.
renny7046
Junior

Odeslat příspěvekod beriza 11. 7. 2018 11:12

planetoid_LV426 píše:Oba dva telefony jsou cenově na hraně za to co (ne)nabízí, rozuměj předražené, ale mezi tady těma dvěma bych osobně volil N6.1


Jaký bys tedy volil lepší telefon v této cenové kategorii?
beriza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 11. 7. 2018 13:12

Žádným, tato cenová kategorie momentálně nemá co nabídnout, buď bych vzal něco uplně obyč tam za 4tis a byl bych na tom prakticky stejně a nebo bych 2,3tis přidal na G6 a byl bych uplně jinde. Což jsem vlastně udělal. Měsíc zpátky jsem taky vybíral telefon okolo cca 6tis s tím, že kdyby se objevila nějaká supr cena na nějakou vlajku do desítky, což je takový můj psychický strop za telefon, tak bych do toho šel. No a nestát G6 kolik teď stojí, tak by mi tu na stole ležel nějaký obyč foun za pár tis. Víc totiž tohle podle mě hodnotu nemá, respektive za ty tisíce navíc v tom nevidím žádnou přidanou hodnotu (bavím se o dvou výše zmíněných).

Něco podobného jsem psal v tématu kousek vedle. Zamysli se k čemu ten telefon používáš a co ti stojí za příplatek několik tisíc. Dnes už i ty levné mají větší display jaký třeba člověk ocení a jinak je to +- na jedno brdo, stejně to bude fotit na houby bez stabilizace, slušnějšího čipu atd. ať už koupíš tel za 4 nebo za 6,7 , stejně to bude mít obyč display, stejně to nebude mít žádnou použitelnou ochranu, zvukový výstup a nevím co ještě.. takže proč připlácet skoro 2x tolik? Nevidím důvod.

Těch 6,7tis je pro mě zkrátka mrtvá zóna a nevidím jediný telefon u kterého bych si řekl, jo tak tohle za ten příplatek třeba 3tis stojí.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod stm01 11. 7. 2018 17:26

Vzal bych Redmi 5 Plus. Před třemi měsíci jsem koupil dceři ve verzi 4/64 a z její strany naprostá spokojenost. Dva roky měla telefon s čistým androidem a nyní na MIUI nedá dopustit. A že mu dává záhul( je jí 16). Hrozně si chválí baterii.
planetoid_LV426 - toho až tak neřeš. Většinou je všechno špatně a dlouze se tomu rozepíše jak zde tak i pod články. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beriza 15. 7. 2018 08:54

Děkuji vám za cenné rady. Vyhraje to Xiaomi. Jak ale píše renny7046 a podle srovnání se přikloním k Note 5. Léta jsem měla jen Samsungy, ale teď se mi nechce připlácet za značku, když Xiaomi to umí a hodně se prodává. Jak doba pokročila, tak Xiaomi Redmi 5 Plus a Xiaomi Redmi Note 5 jsou mnohem dál a lepší než můj stařičký Samsung S5 mini.
beriza
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků