MMS nefungují na Xiaomi

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod freekarol 6. 7. 2018 11:13

Odeslání MMS:
odesílá se a pak mi v notifikační liště naskočí, že stahování se nezdařilo

Přijmutí MMS:

Dostanu oznámení, abych stáhnul přílohu či něco takového. No a načítá to a načítá...

Operátoři:
T-Mobile
Tesco



Neví, někdo, v čem je problém?
freekarol
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 6. 7. 2018 12:47

Při odesílání se stahování nezdařilo? Divné když odesilas. Napiš jaký máš telefon
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod freekarol 6. 7. 2018 12:56

Mobil je Xiaomi Mi A1, Android 8.0.

Měl jsem vyplá mobilní data, když jsem je zapnul, tak už to funguje. Přičemž mě napadá otázka, jak se dají posílat mms bez zapnutých dat. U tohodle mobilu, nepotřebuji mobilní data, stačí mi wifi...
freekarol
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 6. 7. 2018 13:42

Na mobilu nech data zapla, jejich čerpání zakaž u operátora.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 6. 7. 2018 13:49

A to neumi tento telefon/OS posilat s prijimat mms i pri vypnutych datech? Docela standard vec v roce 2018.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 6. 7. 2018 13:55

OS to samozřejmě umí, nicméně zrovna v roce 2018 to moc třeba není, dnes skoro každý kdo má chytrý mobil, ať už s androidem nebo s IOS, má nějaký, byť někdy skromný, datový plán.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod freekarol 6. 7. 2018 14:03

A jak to Android Oreo umí? Zatím vím jen o tom tvém postupu, kdy se mobilní internet zakáže u operátora. Ale jinak, o ničem jiném nevím, že by to nějak v nastavení Androida, šlo...

-- 6. 7. 2018 15:05 --

uiqjirka píše:A to neumi tento telefon/OS posilat s prijimat mms i pri vypnutych datech? Docela standard vec v roce 2018.


Ono už to zas tak moc standardní není. Dnes se spíše za standardní bere, že mobil má zapnutá mobilní data. Nakonec, zprávy se dnes často posílají spíše jinak než přes sms/mms: facebook, whatsapp a další.
freekarol
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 6. 7. 2018 14:14

Ono se to nenastavuje, je to otázka FW.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 6. 7. 2018 19:32

reekarol píše:Ono už to zas tak moc standardní není. Dnes se spíše za standardní bere, že mobil má zapnutá mobilní data. Nakonec, zprávy se dnes často posílají spíše jinak než přes sms/mms: facebook, whatsapp a další.


Pokud uz to umi nektere OS od roku 2015, tak to za standard beru, je to kazdeho vec, pokud chce pouzivat jen mms/sms a telefon jinak bez dat operatora. Znam takovych lidi opravdu mraky. Jde predevsim o moznost volby.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 6. 7. 2018 19:54

Tak android to umí už podstatě dřív, třeba Motorola defy v roce 2012 to uměla, jak říkám, je to otázka FW konkrétního výrobce.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 6. 7. 2018 20:40

Pak je to chyba Androidu, protoze zaklad je v OS. Tohle opravdu neni potreba resit az na urovni FW. Takze defakto to Android neumi nativne, pokud na to potrebuje podporu FW.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 6. 7. 2018 20:43

LOL FW jsem měl samozřejmě na mysli rom, android to umí, tečka. Některé modely s tovární rom data potřebovaly mít zapla, s custom rom již ne.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 6. 7. 2018 22:40

Ve kterém aktuálním mobilním OS jde jednoduše zakázat data a fungují MMS?
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 7. 7. 2018 06:02

roy1: Kdyby to Android umel nativne, umel by to uplne kazdy telefon s Android OS a to se nedeje, takze to nativne Android neumi.

zivan: Napr. Windows 10 Mobile uz od sve uplne prvni verze az po soucasnou.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 7. 7. 2018 06:28

No na WM10 jsem MMS nezkoušel, ale na WP8 po zakázání dát MMS rozhodně nefungovaly.
zivan
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků