Xiaomi Redmi 4X - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod marrtty 15. 6. 2018 11:21

Ahoj, jaká je skutečná reálná výdrž na baterku??? Samozřejmě při "běžném" používání vydrží každému jinou dobu. Ale například když bude ležet zapnutý (bez SIM, WIFi) na stole, určitě by mohl vydržet i tři dny, že :)
marrtty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mangalica 15. 6. 2018 11:32

Zapnutý bez SIM a WIFI klidně 5 dní...

Při běžném střídmém používání jinak tak 2,5 dne, při intenzivním 1,5 dne. Neberte mě úplně za slovo, ale tak nějak to odhaduju jakožto dlouhodobý uživatel. z mé zkušenosti vím, že spotřebu docela zvyšuje zapnuté BT spárované s Mi Bandem.
Mangalica
Junior

Odeslat příspěvekod amper2 15. 6. 2018 12:23

Vloženy 2 SIM různých operátorů, typ sítě omezen na 3G. BT off, wifi zapnuto jen při potřebě (málo, jen pár minut). Hovory 0, 10 přijatých SMS denně. Žádné hraní s telefonem, jen přečtení SMS, zřídka wifi (vyhledání spojení, čtení zpráv, ale jen pár minut a ne každý den.
===> Výdrž - až 14 dní.

Opačný extrém - navigace (google - waze, snažím se vypínat displej), data on (4G), bt a wifi off, čtení webu, příchozí SMS, volání 0. ===> výdrž 1,5 - 2 dny.

Osobně jsem s výdrží VELMI, VELMI spokojen. Mám vypozorováno, že vydrží více, pokud dobíjím jinou nabíječkou (ne co byla v balení 2000 mAh, ale nějakou starší NOKIA, cca 1700 mAh) a pěkně přes noc.

Mám verzi s 4000 mAh baterií, paměť 32GB, 3 GB RAM, koupeno v CZ.

amper.
amper2
Junior

Odeslat příspěvekod marrtty 15. 6. 2018 12:27

Mě prostě ten "krám" nevydrží ani dva dny, když ho nechám ležet na stole (bez sim, bt a wifi). Zklamání, ale jak Vás tak čtu, mám jen špatný kus.
marrtty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 15. 6. 2018 13:53

Mno, ono záleží co tam máš za apky, jestli nějaká nežere, dal záleží na signálu pokud máš smůlu a jsi například na rozhraní dvou buněk, tak se mobil může neustále přepínat mezi nimi a šťavit Aku (platí kupodivu i pro mobil bez sim - kvůli nouzovemu volání, lepší je dát režim letadlo). A nebo to máš rozbitý, udělej tovarko a pokud I nadále bude výdrž špatná reklamuj.
Mám ho a výdrž velmi dobrá.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dj.kure 15. 6. 2018 16:57

Zřejmě se bude jednat o chybný kousek / baterii.
Jinak nechápu k čemu je dobré přepnutí do 3G. Pokud chci šetřit baterii, přepnu do 2G. Jinak 4G, protože spotřeba je vesměs totožná jako u 3G (možná opačně - díky rychlejšímu stažení sežere méně).
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amper2 15. 6. 2018 19:45

Mám 2x3G, protože režim sítě můžu nastavovat jen u jedné SIM a pokud u ní nastavím 2G, automaticky se mi na druhé SIM nastaví 4G a nic s tím neudělám. Na občasný příjem SMS je to i tak luxus a na to vyjmečné použití dat dostačuje 3G. Pro navigaci si vystačím s 3G (počátek navigace z města) a následně 2G na okrskách. Google neprotestuje. Velké objemy dat nestahuju a když tak přes wifi.

Pokud je baterie KO za 2 dny, je něco špatně. Podívej se v Nastavení - baterie - co vlastně žere nejvíce. XIAOMI to má rozdělené pěkně na HW a SW.

amper.
amper2
Junior

Odeslat příspěvekod petrkupb 17. 6. 2018 16:22

Zhruba za 1 až 2 dny mě přestává fungovat otáčeni obrazovky bud to trvá hrozně dlouho nebo se neotočí vubec. Pomuže restart ale je to otravné. Čím to je?
petrkupb
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 6. 2018 12:31

Xiaomi Redmi 4X 29.června v akci za 500kč

https://www.mobilmania.cz/clanky/druhy- ... fault.aspx
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 20. 6. 2018 13:21

Tak jestli to bude stejná taškařice jako na Čerňáku, to potěš koště....
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Virtual2015 3. 7. 2018 10:06

Zdravím,

snažím se marně najít nějaké sklo na Redmi 4x, které by mělo dobré reference. Jenže u všech skel píšou, že nepřiléhají, protože displej u stran je velmi mírně zahnutý.

Neví někdo o nějakém, které by opravdu padlo?

Děkuji.
Virtual2015
Junior

Odeslat příspěvekod marianek 1. 8. 2018 04:38

ahoj, mám oně xiaomi redmi 4x, chci se zeptat, má telefon rezim rukavice, nikde jsem to nenašel, dále mě zajímá, přijde mi display příliš citlivý, trochu "scroluju" a najednou jakoby "klik" a jsem najetej v článku. Jde to nějak upravit?
marianek
Junior

Odeslat příspěvekod Marek.P 14. 2. 2019 08:08

Jara53 píše:Zdravím, potřebuji poradit, měl jsem dosud obyčejný mobil Nokia bez OS kde jsem často využíval profily k nastavení profilů např. k nastavení hlasitosti, zvuku a druhu vyzvánění, jako dočasný, jen na určitou dobu. Po uplynutí této doby se to automaticky přeplo zpět do předchozího profilu. Využíval jsem to často, když jsem, např venku, u doktora a pod. podle toho jestli potřebuji aby zvonil potichu, případně vůbec nezvonil, nebo naopak aby zvonil a vybroval hodně nahlas. Dá se to na Xiaomi někde nastavit? Nebo se musí stáhnout nějaká spec. aplikace? Mohli by jsem mě jako začátečníku na "chytrém" mobilu, někdo poradit.
Díky Jara
https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.henrichg.phoneprofilesplus

-- 23. 2. 2019 17:47 --

Při změně zvuků z normální na nerušit se ozve zvukové upozornění. Lze ho někde vypnout?
Mluv pravdu a tak zmateš a uvedeš do rozpaků své odpůrce.
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod tomik2012 28. 3. 2019 19:29

Zdravím ,

Chtěl bych jsme se zeptat jestli náhodou někdo nemá srovnane jestli upravena rom od miuios cz má lepší výdrži oproti baterii oproti origo či je to na stejno ? Se ptám protože jsem už nějaky pátek jsem na origo rom a vypada to, že ta vydrž se trochu zhoršila v poslednich verzich
tomik2012
Junior

Odeslat příspěvekod Aga007 6. 4. 2020 10:29

Prosím o radu, mám Xiaomi Redmi 4x, jsem velký "talent", ale paměť mi myslím slouží. Vím, že jsem si dávala do telefonu paměťovou kartu, tam kde je SIM není nic dalšího, takže mi jí někdo sežral? A druhý dotaz, potřebuji někam uložit sms a MMS korespondenci, abych vše "přenesla" do nového telefonu, je nějaký jednoduchý návod? Děkuji
Naposledy upravil opasino dne 7. 4. 2020 07:30, celkově upraveno 1
Důvod: Vloženo do správného vlákna.
Aga007
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků