Windows 10 Mobile - obecná diskuze

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 26. 4. 2018 18:27

Youtube funguje, taky mám tu appku a nikam nepřesměrovává.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 9. 5. 2018 08:19

Pravidelné updaty..

15254.401 pro FCU
15063.1088 pro CU
14393.2248 pro AU

Security updates to Microsoft Scripting Engine, Microsoft Edge, Microsoft Windows Search component, Windows Kernel, Device Guard, Windows storage and file systems, and the Common Log File System driver.

Updates for Microsoft Edge to respect the video preload flag in certain scenarios.

'Quality Improvements'.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 4. 6. 2018 09:58

Tak mi zrána Windows 10 Mobile (před 3mi dny povýšený z 8.1) ohlásil čekající update. Z vlastní hlouposti jsem ho spustil.
Lumia 640LTE. Verze: 1607, Build o.s.: 10.0.14393.1066
Co to přineslo: Vše zdá se funguje. Změnilo se zobrazení na startovací obrazovce, tedy Nastavení Systém Displej: Velikost textu, aplikace a položek na tomto displeji.
Posuvník začal ukazovat 2x vyšší čísla velikosti než dříve (takže 100% neexistuje).
Displej skutečně zobrazuje jinak a jednoznačně hůř - to znamená dlouhé texty přetékají přes dlaždice a místo krátkých titulů někdo vymyslel i dvouslovná označení (například místo Zprávy se objevilo Zasílání zpráv.
Stejný genius od MS změnil velikost dlaždic rychlého přístupu (stažená roletka) na menší a ty se mění závisle na výše zmíněném posuvníku.
Také ten genius od MS usoudil, že tento mobil je vlastně tablet a změnil mi nastavení pro "Zvýšení počtu dlaždic" ještě o jednu a nastavil předem v Usnadnění přístupu/Další možnosti Měřítko textu na 150%.
Jak se update projevil vám ostatním?

EDIT: Překvapení zřejmě budou pokračovat. Tak dopoledne se objevila další výzva k aktualizaci. Pochlapil jsem se. MS zřejmě ne. Po dvaceti minutách - prý se objevila chyba, aktualizace neproběhla. Po asi 3 hodinách jsem to zkusil znovu. To už proběhla. Výpisy SMS se objevily s drobnějším písmem. Velikost textu pro nastavení displeje jsem tedy zvýšil z 200% na 225% (viz popis nahoře).
Odpoledne - nabídla se další aktualizace ke stažení. Nechal jsem stáhnout. Večer - aktualizace k instalaci je připravena, spustil jsem. Prý migruje data v osmi krocích, ale budu spokojený, co MS uchystal:
Poloha - budou vylepšovat zjišťování mé polohy. Rozpoznání řeči - MS bude naslouchat, aby mohl vylepšovat rozpoznávání mého hlasového projevu. Diagnostika - MS bude vylepšovat co dělám včetně zjišťování toho co píšu. Relevantní reklamy - méně jich v žádném případě nezašlou. Další... Pokud telefon migroval z 8.1 na 10, budou všechny volby Zapnuto nebo Úplné. Atd atd.

Tak jsem myslel, že je hotovo - ale ne. Vzápětí píše: Jsou k dispozici aktualizace 2018-05 pro W10 v.1703..... a už běží procenta. Je 23 hodin večer.
meda2016
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 5. 6. 2018 19:21

Evidentne jsi nemel telefon aktualizovany opravdu pekne dlouho a v telefonu jsi mel stare verze, nediv se tedy, ze ti prislo tolik updatu najednou, coz neni chyba Microsoftu, ale tva. Pro takovy pripad jsi mel pouzit OTC updater, s kterym by to bylo rychlejsi a mene kroku/updatu na jednotlive verze.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 12. 6. 2018 17:57

...Uplynulo 8 dnů od předposlední aktualizace (viz 4.6.), během těch dnů se telefon ještě jednou zasekl a po vyjmutí baterky a restartu oznámil, že už (zase) dokončil aktualizaci a že teď budu mít ještě více vylepšené Zasílání zpráv.
Poslední verze je tedy 1703, Build o.s.: 10.0.15063.1088.

Informace pro @iqjirka - Do doby před upgradem na W10M jsem měl verzi 8.1. Všechny aktualizace, které mi Microsoft umožnil, jsem stále prováděl, instaloval. V červnu 2017 zrušil MS pro o.s. nižší než 10 zálohování na OneDrive, mohl jsem jen synchronizovat s Outlookem. Protože verze 8.1 byla velice funkční, nepotřeboval jsem nechat se nutit do verze 10.
Pro upgrade z 8.1 na 10 jsem použil aplikaci MS Poradce upgrade. Rozhodnutí upgrade provést bylo jedno z horších, co jsem kdy s mobilem udělal. Předpoklad, že aplikace, které mají nyní problémy, budou ve verzi 10 chodit lépe, se ukázal jako mylný. Vzhledem k mým dlouholetým zkušenostem s Microsoftem jsem to mohl předpokládat. Zřejmě když sám MS zařezává jeden svůj projekt za druhým, například aplikace pro mobilní firemní sféru, nebudou aplikace aktualizovat ani třetí strany. Příkladem jsou aplikace ČT a PGA TOUR. Že ale přestane fungovat i vyhledávání pro vlastní aplikaci Podcasty napojenou na výsledky Bing ...k naštvání.


Co je na W10M dobré. Upozorňuji, týká se to mého mobilu. Výborný zvuk při volání.
Zůstala grafická svižnost dotykového ovládání. Přibyla tlačítka rychlé akce na roletce jako Svítilna, Fotoaparát, Jas displeje volby sítí atd, to umožnilo odinstalovat některé aplikace třetích stran. Lze detailně povolit/zakázat využití připojení k sítím, foto, mikrofonu, galerií, kontaktů atd pro jednotlivé aplikace.
Rozšíření možností je ale na úkor jednoduchosti menu Nastavení.
Přibyla MS aplikace Průzkuník souborů a ještě můžete mít MS aplikaci Soubory. Přibyl hlasový záznamník.
Aplikace pro focení díky HW stále fotí velmi dobře. A dodatek - baterka při nepoužívání (nesvítí displej) padne za den asi o 10%. Pokud zapnu WiFi a brouzdám, tak jsem za 10 hodin na nabíječce.

Co je na W10M ještě dobré: "Jsem rád, že to nějak funguje."
Stará Nokia s Hero byla nedostižná. Hero Maps a Hero Drive, které jsou na 8.1 stále vynikající i proti jednoúčelovým GPS navigacím (také jednu mám, Garmin, a je svědectvím o příbuznosti programátorů MS a ignorance tvůrců mapových podkladů, které obnovuji-aktualizuji).
Na 10 mi Hero oznámily ukončení činnosti (licencování). Nová MS aplikace Mapy naštěstí převzala hlasový projev v Češtině a naviguje hlasem nadále. Využití čipu GPS bylo v 8.1 rychlejší a zapnout ho dodatečně je už s Mapy na nic. Čitelnost grafického rozhraní a logika je horší. Vůbec grafická rozhraní servisních menu MS stojí za psychologickou studii, hlavně na desktopu.

Co mi na W10M vadí.
Vadí mi překopávání aplikací, které přináší jen jiný vzhled a nutí zvykat si na něj. Ale je to ještě to nejmenší. Například překopání obrazovky volání.
Aplikace Edge nahradila něco jako Explorer Bing a MSIE. Tato aplikace na stránkách, s kterými si minulý prohlížeč poradil, tuhne (na 10 až 40 sec.) a nebo rovnou místo regenerace spadne.
GUI W10M nepravidelně (průměr 1x do hodiny používání) na několik vteřin vytuhne. To se v 8.1 NIKDY na mém mobilu nestávalo.
Vadí mi, že Kontakty propojují (ne)inteligentně Outlook a Hotmail a některé pak při příchozím volání neumí pojmenovat. No to třeba ještě poladím.
Na živé dlaždici Fotky lze cyklovat už jen 5 fotografií.

Mám velmi silný pocit, že Microsoft postavil W10M na základu šablony Android. Vedou mne k tomu neukončované aplikace odpočívajcí v záložkách (které stejně jak na Android 7.1.1) můžeme/musíme ručně uzavírat.
Menu roletky a další začínají být také podivně v obou konkurenčních systémech podobné.
A velká podobnost je ve špatné funkci obnovování informací aktivních widgetů třetích stran na hlavní obrazovce. Nejhloupější je to u údaje widgetu hodin. Ač pravda, MS má pozorované zpoždění maximálně 15 vteřin, Android klidně minutu.

Přesto je pro mne Windows Mobile ZATÍM stále příhodnější než Android, na který jednou budu muset přejít. Zdá se, že MS koketuje s jeho propojením se svým ekosystémem. Nebo to zařízne všechno a bude jen prodávat patenty a licence, případně se soudit.
meda2016
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 12. 6. 2018 18:55

Stahujte aktualizace..

AU - 14393.2312
CU - 15063.1154
FCU - 15254.489
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krokodeel 13. 6. 2018 22:58

Prave jsem skocil na 15254.489, ale co je noveho… nevim :)
krokodeel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mentol999 20. 6. 2018 07:48

Nazdar. Prave som presedlal na lumiu 930. 950ku som stratil. Ináč paráda. Je to oveľa rýchlejšie ako 950. Len mám malý problém. Nejde mi stiahnuť našeptávač ku slovenskej klávesnice. Keď prepnem na eng tam to ide. Dám stiahnuť, chvíľu sa tvári že ide a po 5 sekundach mi napíše, že sa vyžaduje pozprnosť. Neviete ako na to?
mentol999
Junior

Odeslat příspěvekod Policak 20. 6. 2018 08:23

Prosím o radu, jak na synchronizaci hesel mezi prohlížeči Edge ve Windows 10 v PC a Windows 10 v Microsoft Lumia 550. Ačkoliv obě zařízení jsou pod stejným Outlook účtem, hesla se pouze zálohují na cloud, ale nesynchronizují se navzájem. V podstatě se nesynchonizuje nic, i když v nastavení je odškrtnuto vše. Žádné nastavení, žádná historie prohlížeče, nic.
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 20. 6. 2018 09:16

Je tu nekdo kdo se venuje flashovani telefonu s Windows ?? Prosim o kontaktovani SZ
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod therage 20. 6. 2018 11:22

Jak může být 930 o dost rychlejší než 950?
therage
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 20. 6. 2018 11:40

Opravdu je, 930 je rychlejsi i nez 950XL, mohu tez potvrdit, lepe zpracovany fw i ovladace.
930 od pocatku desitek az po dnesek podava lepsi vykon a beh nez 950XL ci 950.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mentol999 20. 6. 2018 16:37

Ani sa to nedá porovnať. Tá 930 šlape ako lusk. Tá 950 je oproti 930 ako slimák. ( šnek )
mentol999
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 20. 6. 2018 22:09

Ahoj, netuší někdo, zdali je způsob, jak "násilím" dostat slovníky do poslední ofiko verze AU (lumia 930)? Kupodivu ani HR nepomohl a instalace (jakéhokoli) jazykového balíku pro klávesnici po kliknutí neproběhla. Dokonce jsem absolvoval návrat na WP8, instalaci W10M a jsem tam, kde jsem začal. Předem díky
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 21. 6. 2018 06:01

Normalne, pres pc, prislusny cab a prikaz pres Windows Kits, delal jsem to zrovna minuly tyden.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků