LG V30 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Carismatico 10. 6. 2018 15:27

Jakožto dlouholetý uživatel značky Huawei jsem se rozhodl pro změnu a stal jsem se majitelem V30 (dříve LG G4 a G5). Za cenu 14500,- si myslím, že tel nemá konkurenci. Budu možná trochu i srovnávat s P20 a P20 Pro.

Co mě velmi mile překvapilo

- kvalita POLED displeje - barvy, hlavně čitelnost na přímém slunci
- design a hlavně rozměry. Vůbec to není pádlo a skvěle se drží i ovládá
- výdrž baterie, zejména s přihlédnutím ke kapacitě. Den zvládne úplně v pohodě.
- sluchátka a zvukový výstup nemá konkurenci. Zvukový výstup je možná o level výše oproti konkurenci. Huawei i s cenovkou o 6 tisíc více má daleko horší výstup
- odladěnost i reakce systému jsou zcela bezproblémové
- fotoaparát. S nativní aplikací čirý průměr - zbytečná komprese, umělé doostřování, noční fotky. Ovšem s použitím Google kamery je výstup úplně někde jinde. Daleko lepší kresba. Mimo jiné rybí oko je fakt TOP fičura, fotky mají úplně jiný rozměr.

Proti
- kvalita přední kamery, odpovídá spíš zařízení za 4000,-
- pomalé reakce fotoaparátu - prodleva při pořizování snímku. Vzhledem k výkonu přístroje nedokážu pochopit, proč má fotoaparát takovou prodlevu.
- jinak už mě snad nic nenapadá
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iceman27 10. 6. 2018 18:01

Pěkně napsáno. Měl jsem LG V10 a rozhodl se pro změnu. Před 3 měsíci jsem si koupil Galaxy S7 edge. Vydržel jsem to s ním 2 měsíce. Jeho zvukový výstup je oproti V10 a V30 strašný. A věřím, ze tak je to napříč spektrem mobilů. Kdo rád poslouchá a nechce tahat nativní přehrávač tak mu LG poskytne opravdu plnohodnotnou náhradu.
V 30 mám asi 3 týdny a jsem nadšený. Překvapila mě výdrž. Dám skoro 2 dny. Ten telefon jsem si měl koupit hned a experimentovat se Samsungem :-). Je to fakt velice dobrý foun.
Mimochodem V10 si nechávám. Na hudbu.
iceman27
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stillmann 10. 6. 2018 18:45

Jen pro výstup bych ho nebral..
stillmann
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 11. 6. 2018 05:34

Přesně už je za svou cenu nic moc panové nevím co píšete o displeji ale až tak perfektní není barví do modra a řada Lg V30s + má jiný a lepší i když pořád starý procesor a k tomu tyto telefony nejsou pro českou distribuci to znamená že jsou i tak za tu cenu zde předražené.Lg v35 se tady nedočkáme Lg na náš trh evidentně z vysoka kálí.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 11. 6. 2018 12:38

Carismatico píše:Proti
- kvalita přední kamery, odpovídá spíš zařízení za 4000,-
- pomalé reakce fotoaparátu - prodleva při pořizování snímku. Vzhledem k výkonu přístroje nedokážu pochopit, proč má fotoaparát takovou prodlevu.
- jinak už mě snad nic nenapadá

K tej pomalej reakcii fotaku by som povedal ze to je notoricka zalezitost LG uz x rokov. Nie je to o vykone, je to softverom, resp. nativnou aplikaciou. Pokial je dobre svetlo nie je tam ziadny problem, pri slabom svetle s tym ma LG problem (alebo si ho umelo zbytocne vytvara)

Prednu kameru osobne neriesim. Odkedy mam telefon zapol som ju len 2-3 krat ked som chcel overit jej funkcnost alebo sa mi to nahodou podarilo gestom.

POLED displej ako taky je fajn. Stale ma ale trochu mrzi to jemne zrno v obraze pri slabom jase (15-30%) na bielej farbe napriklad. Su ludia, ktori to vobec neregistruju alebo im to nevadi a tym gratulujem, ja bohuzial medzi nich nepatrim. Samsung AMOLED nic take nema.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 12. 6. 2018 18:59

Nechci se mýlit, ale když jsem měl G4, tak mi přišlo, že foťák reaguje solidně. Zasekanej je až ten ve V30. Ani Oreo to nijak nevylepšilo. Jestli je to jen otázka SW, tak je to trapné. (Aplikace nějakých třetích stran to asi nevyřeší, co?).

Přední foťák je bohužel smutná kapitola sama pro sebe... děláme se ženou výlety a občas si děláme selfíčka někde na skále nebo na hradě nebo tak... už jsem si zvykl, že předním foťákem to nejde, holt otočím zadní kamerou k sobě, mačkám volume down a čekám, až se naslepo trefím, že jsme oba v obraze :-D

Aspoň je ještě co vylepšovat...
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Eddward 12. 6. 2018 20:32

Mal som G2, G4 stale mam a mam aj V30, podla mojich skusenosti to bolo a je vzdy plus minus rovnake. Samozrejme neda sa to uplne porovnat pokial nefotis naraz to iste.
Aplikacie tretich stran to prave riesia. Google Camera robi fotky okamzite.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod sella-bike 13. 6. 2018 07:20

Ahoj Edvarde,
prosím o radu, zkoušel jsem stáhnout google cameru ze storu - napsalo nekompatibilní zařízení.
Instaloval jsem ji z netu a při spuštění to píše, že aplikace trvale padá a nelze ji použít. Prosím o zaslání zdroje k instalaci, respikteve, jak ji zprovoznit. děkuji martin
sella-bike
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod panrt 13. 6. 2018 10:57

napsalo nekompatibilní zařízení. Zkus zařízení přepnou do angličtiny pač u nás google camera nejde když je v češtině.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod sella-bike 13. 6. 2018 12:21

Ahoj,
bohužel, přepnuto, komunikace shodná. Camera keeps stopping.
:-(
sella-bike
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iceman27 13. 6. 2018 14:02

Hele tady máš funkční pak google kamery co používám. Stáhni si to a dej vědět.
https://uloz.to/!Qh6BlUQTpnnJ/cstark27- ... -7test-apk
Naposledy upravil iceman27 dne 13. 6. 2018 17:47, celkově upraveno 1
iceman27
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eddward 13. 6. 2018 17:38

Google Camera zo Storu sa neda stiahnut. Pouzivam patchnutu verziu z XDA, ktora ide nainstalovat na V30.
Myslim ze som to stahoval odtial https://forum.xda-developers.com/lg-v30 ... e-t3747263 ale nie som si na 100% isty.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 13. 6. 2018 19:42

Iceman27: Tahle apka jde jen pro pár modelu, nebo jde i pro víc, pač mi na Redmi 5 Plus padá s chybovou hláškou.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod iceman27 14. 6. 2018 03:52

Je to tuším přímo pro LG V30.
iceman27
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sella-bike 14. 6. 2018 07:45

Iceman: děkuji, staženo, instalováno, funguje. Super.
s pozdravem
sella-bike
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků