Fotomobil

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod slackman68 6. 6. 2018 05:48

Dobrý den,
pro manzelku chci koupit novy telefon. Ma stary LG G3. Jde mi hlavne o mobil s kvalitnim fotoaparatem a s dobrou vydrzi baterie.
Ktery by jste vybrali prosim?
Huawei H20Pro
Samsung S9+
Huawei Mate 10Pro (myslim si ze by mohl stacit, dle recenzi foti pekne )
Diky
slackman68
Junior

Odeslat příspěvekod Blondak38 6. 6. 2018 06:10

Presel jsem z LG G flex 2 ( tedy technicky velmi podobneho telefonu) na S8 a fotak je o parnik lepsi. Je to absolutne nesrovnatelne. Vydrz baterie o 50% delsi. A staci mi mensi z modelu.
U Mate 10 Pro bude horsi viditelnost na slunci oproti Samsungu, ale zase lepsi vydrz baterie.
Kde ma Samsung pred konkurenci naskok, je prostredi a SW vychytavky. Ja bych rozhodne volil Samsunga. Mam S8 a tchan S9+ a ten cenovy rozdil generaci neodpovida nepatrnemu pokroku.
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 6. 2018 06:51

Huawei P20 Pro
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roman II 6. 6. 2018 06:59

lg g6, android 8 mu značně vylepšil foto režim s výdrží baterie, vodotěsný, co víc si přát za 8 tis. kč
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod Kepajko7 6. 6. 2018 07:15

Keďže sa jedná o telefón pre ženu tak by som odporučil Samsung s8 alebo s9 z dôvodu menšieho rozmeru ale keď by vo veľkosti a cene nebol problém tak jednoznačne Huawei P20 pro. Luxusné fotky, výborná batéria prémiový dizajn.
Kepajko7
Junior

Odeslat příspěvekod red98 6. 6. 2018 09:46

Zeny nosia mobil v kabelke, tam na velkosti nezalezi- jedine ze by mal polmetra.
Co sa tyka fotenia- siel by som do P20Pro.
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 6. 6. 2018 10:01

Kamos mel taky LG G3 a taky premysli o P20 Pro. :D
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kepajko 6. 6. 2018 11:14

Fotoaparát na 20 pro ponúka to čo konkurencia nemá a to je 3 násobný bezstratový ,5 násobný hybridný a dokonca až 10 násobný softvérový stabilizovaný zoom z čoho som bol neskutočne milo prekvapený akú kvalitu z telefónu dostanete a samozrejme 4 sekundová uzávierka z ruky. Denné fotky paráda a 40 mpx fotka je tiež parádička :-)
kepajko
Junior

Odeslat příspěvekod Blondak38 6. 6. 2018 11:17

Pokud můžeš, zajdi si do Alzy osahat:
- MAte 10 PRo má ultrarychlou reakci na spoušť, cvakáš jak se zrcadlovkou. Tam se S8 a S9 nechytají. S těmi se dá nacvakat tak 4x méně fotek za stejný čas.
- Mate 10 PRo má lepší PRO režim než Samsung. Nastavíš si např. rychlost závěrky a foťák nastaví ostatní parametry tak, aby byla fotka správně exponovaná. U Samsungu je plný manuál, kdy si musíš nastavit vše, aby byla fotka dobře exponovaná.
- Na druhou stranu Huawei má mít horší stabilizaci videa, zejména u 4K, ale neporovnával jsem.
- Foťák u Huawei P20 Pro laguje už u Alzy. Mají tam vystaveno více kusů a každý laguje jinak, některý i dost podstatně.
- Nevím jak Huawei, ale Samsung vydává pravidelné bezpečnostní updaty a u S9 lze předpokládat, že dostane Android 9 i Android 10.
- U Samsungu oceňuji slot na kartu, dostanu se k mediálním souborům i když mi umře telefon. Ale to lze dneska řešit cloudem.
- Samsung má bezdrátové nabíjení. Je to pohodlné a neničí se konektory a kabely.
- Samsung bývá kolikrát jako jediný android tolerován ve firmách, kvůli vyšší bezpečnosti (ale na iPhone zdaleka nemá)
- U Samsungu větší podpora od Google, např. ARcore (rozšířená realita) je pro S7 a vyšší modely Samsungu a není pro žádný z modelů Huawei. Samsungy budou vždy v podpoře vývojářů před Huawei.
- Použitý Samsung je lépe prodává než použitý Huawei
- Zahnutý displej u Saumsungu je nepraktický z důvodu ochrany
- Samsung má nevhodně umístěné tlačítko pro otisk prstu.
- Tlačítko bixy je na obtíž
- Nevím jak P20 Pro, ale Samsnung má 3,5 mm tlačítko
- Tuším, že Samsung má o něco lepší krytí proti vodě.

-- 6. 6. 2018 12:30 --

Já bych nevybíral mezi S9(+) a P20 Pro, ale mezi S8(+) a P20 PRO.
P20 Pro jsem někde viděl v akci ofiko za tuším 19.000,- Kč
Pokud si počkáš na 10% slevu u Euronics a spojíš s cashbackem, bude to následovně:
S8 za 12:200,-Kč
S8+ za 14.900,- Kč
Přecházel jsem z 5,5" LG a ten menší S8 je velikostí displeje naprosto dostačující.

A poté si říct, zda se Ti vyplatí připlatit si za lepší foťák (ale horší displej, oželet bezdrátové nabíjení a možná pár dalších ústupků).

Používat to budeš ty, je to jen na tobě.
Ale běž do té Alzy nebo jinam a ven si ty přístroje do ruky. Můžeš mít načteno spousty článků a recenzí, ale vezmeš si ty přístroje do ruky a rázem může být vše úplně jinak.
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod kepajko 6. 6. 2018 12:07

Blondak38: Tak som vyskúšal rýchlosť fotenia na 20 pro a všetko ide ako blesk. Telefón mám z Telekomu SK.
kepajko
Junior

Odeslat příspěvekod Blondak38 6. 6. 2018 12:30

kepajko:
věřím, jen v showroomu Alzy jedou všechny Mate +0 Pro jako střela (na focení dětí úžasné) a P20 Pro Lagovaly. Netvrdím, že to tak musí být i v reálu.
Jinak mně osobně se líbí u Samsungu jeho postprocessing, zejména vyšší saturace barev. Sice nejsou fotky tak reálné, ale všem kolem se moc líbí.
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod kepajko 6. 6. 2018 12:51

Blondak38: To isté dosiahneš aj na 20 pro keď si zapneš umelú inteligenciu ;-) Čo sa týka rýchlo sa pohybujúcich objektov tak som skúšal fotiť psa a celkom slušne fotky. Postprocesing je tiež na výbornej úrovni mám výskúšaný interiér aj exteriér večer a keď tam nastavím režim noc čo je štvorsekundová uzávierka z ruky tak tiež parádička.
kepajko
Junior

Odeslat příspěvekod slackman68 11. 6. 2018 09:42

Diky moc za super vyklad +- u jednotlivych mobilu. Nasadil jste mi brouka do hlavy. Ja byl rozhodly pro huawei h20 pro.
Ale jak pise aktualizace a veskera podpora hovori asi opravdu pro S9.
I kdyz podle recenzi vecer foti pekneji ten huawei
slackman68
Junior

Odeslat příspěvekod kepajko 11. 6. 2018 15:55

Myslím že keď si vyberieš jeden alebo druhý neurobíš chybu. Jedná sa o špičku na trhu a budeš max spokojný ;-)
kepajko
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 11. 6. 2018 21:01

Přesně tak, ani s jedním chybu neuděláš, rozhodl bych se podle pocitu, kterým na mě modely působí, být tebou.
opasino
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků