Xiaomi Redmi Note 5-nový král mainstreamu?

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Norri 22. 5. 2018 09:11

To srovnání kamer je zajímavé. Ten týpek dělal i celkovou recenzi: https://www.youtube.com/watch?v=s5px3gLUZgY
Norri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 5. 2018 17:47

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stimpounek 30. 5. 2018 14:32

Zvláštní. S Huydy a Honóry byly recenze měsíc před prodejem a s Note 5 tolik váhají. Že by nějaká nekalá praktika, trošku toho protěžování jiné značky. :-D
stimpounek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stimpounek 31. 5. 2018 16:04

Trochu jsem si hrál se Spotify a pokoušel se dostat co nejlepší zvuk do sluchátek. Pro Ty co se jim zdá hlasitost nízká nebo si chtějí barevnost zvuku upravit, tak doporučuji jít do složky NASTAVENÍ-DALŠÍ NASTAVENÍ-SLUCHÁTKA A ZVUKOVÉ EFEKTY, je tu schovaný equalizér a možnost zapnutí Mi Sound (vylepšení zvuku, celkem dost to pomůže hloubce a prokreslení zvuku).
stimpounek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Norri 6. 6. 2018 10:48

Tak už ho týden mám a můžu napsat první dojmy.

Největší obavu jsem měl z hlasitosti ve sluchátkách přes 3,5 jack. Některé recenze si na to stěžovaly, ale vyřešil to update a telefony, které se u nás prodávájí už mají mnohem novější verzi, takže hlasitost je v pohodě. Ale stejně teď poslouchám jenom přes bluetooth, což jsem na Lenovo P70 a Samsung S3 nemohl, protože se mi to sekalo. Na RN5 je poslech přes bluetooth naprosto v pohodě, neseká se přenos ani samotné bluetooth.

Foťák je přes den fantastický a v noci ho stejně moc nepoužívám :-) Baterka je taky super. Dneska jedu už třetí den bez nabíjení a mám 40%. K nějakému zkoumání gest a jiných vychytávek jsem se ještě nedostal.

Takže zatím jsem maximálně spokojený.
Norri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 6. 6. 2018 15:22

Kdo máte operátora s podporou VoLTE (Vodafone ozkoušeno, T-Mobile by měl taky fungovat, O2 ne), tak vytočením kódu *#*#86583#*#* se vám v nastavení SIMek zobrazí volba povolení VoLTE. Doporučuji :-)

Edit: v případě Vodafone je potřeba funkci VoLTE povolit v samoobsluze. T-Mobile aktivaci provede automaticky, jen to nějakou dobu trvá.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 6. 6. 2018 18:02

Tak podobne. Displej dobry, aj viditelny na slnku, baterka dva dni intenzivneho pouzivania, hlasity reprak slusny aj ked basy nedava ako niektore lepsie, fotak foti dobre ked je ake take svetlo, v tme je to aj tak nanic. Samozrejme porovnavam so starsimi Redmi fonmi, nie so spickovymi mobilmi. Video je uplne super, dobre stabilizovane. Pacia sa mi gesta odkukane z iPhone. Mne sa pacia aj alternativne ROMky, ktorych je uz teraz dost a uz bezia stabilne. Vytkol by som iba starsie USB a chybajuce NFC, ale kompenzuje to cena. Vystupeny fotak naboku tiez nemuseli odkukavat od Applu, lebo pri polozeni na stol je fon mierne nestabilny a bojim sa poskrabania sklicka, vyriesi to prilozeny obal.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 8. 6. 2018 22:29

Xiomi Redmi Note 5 design a konstrukce

https://youtu.be/8eilVcHGX0k
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod slavo963 18. 6. 2018 09:51

DPH a clo se neplati?
slavo963
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 18. 6. 2018 12:24

Ne neplatí. Případně to muže být EU Priority Line https://www.miuios.cz/balicek-z-gearbest-20760-1200 . Je to poslední příspěvek. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 18. 6. 2018 18:35

Já tam vidím jenom warehouse HK (Hong Kong?) a priority line (bez EU) . Platí to i pro tuto možnost, že se nebude platit DPH a clo? Protože jinak se mi oplatí phone koupit v ČR (delší záruka, atd)
slavo963
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 18. 6. 2018 18:59

Já jsem naposledy na Gerbestu kupoval mobil v prosinci a použil jsem dodání přes Belgium Post. Taktéž bez DPH a Cla. Jen se musí zadat adresa bez háčků a čárek, jelikož to snad přebalují v Belgii. EU Expres jsem zatím nepoužil,ale v diskusi mluví že je to OK. https://www.miuios.cz/gearbest-com-350/
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 18. 6. 2018 20:22

Ale prave, ze EU express nabidka tam neni
Přílohy
NOTE5.png
slavo963
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 20. 6. 2018 15:18

Mělo by to být v kroku dva když to máš v košíku.
"Step 2: Payment & Shipping".
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 6. 2018 18:12

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků