Jakou předplacenku pro data po Evrope

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod TomiQ_CZ 1. 5. 2018 15:22

Jaká předplacenka by byla vhodná pro cestování po Evropě v současné době? Rád bych 5-10GB za slušnou cenu.
TomiQ_CZ
Junior

Odeslat příspěvekod TomiQ_CZ 5. 6. 2018 16:45

Dalo by se sehnat něco lepšího, než Three z Británie?
TomiQ_CZ
Junior

Odeslat příspěvekod drakJBC 12. 6. 2018 17:11

Chorvatský operátor Bonbon (bonbon.hr) - součást globálního T-Mobilu, chorvatský vipnet.hr
drakJBC
Junior

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 6. 2018 14:15

TomiQ_CZ píše:Dalo by se sehnat něco lepšího, než Three z Británie?



Podle mne ne, sam to pouzivam, nic lepsiho nez 1p(0.3Kc)/1MB jsem nenasel nikde.
slavo963
Junior

Odeslat příspěvekod GOLDman5 11. 7. 2018 11:58

BonBon ma dve sim (predplatene na dobijanie)
Na jednej su balicky nasledovne
Sim na volanie aj datovanie
30 dni - 5GB - 8€ = cca 200KC
7 dni - 1GB - 1,3€ = cca 35KC
Tyzdnovy a mesacni mozes kombinovat napr mesacny 5GB + tyzdenni 1GB 8€+1,3€
Tyzdenni mozes navysovat kolko x chces. Napr 2x tyzdenne 2GB - 2,6€ - 70 kc ...
Aj mesacni ide navysovat x krat. A nespotrebovane data z 30 dnoveho balicka by sa mali presunut na dalsi mesiac - ak sa balicek bude predlzovat ... plati aj pri "datovej sim"

Druha sim ma ( cisto na datovanie - nie je dostupne volanie )
30 dni - 5GB - 8€ 200KC ...
A denne balicky ( platne od 00:00 do 23:59 - relane sa deaktivuje okolo 03-04 rano )
300MB - 0,40€ = 10KC
5GB ( 5120MB ) - 1,3€ = cca 35KC

Vsetky objemy odporucam pouzivat v ich partnerskej sieti po celej EU je takmer vsade tmobile resp ich siet patriaca pod deutsche telekom ... ( nehrozi tak po case doplacanie alebo blokovanie sim pre vyuzivanie vela dat mimo ich domovskej sieti hr telekom-u )
Tmobil v eu RAKUSKO MADARSKO SLOVENSKO CESKO NEMECKO CHORVATSKO RUMUSNKO BRITANIA POLSKO HOLANDSKO mozno som zabudol :) A tam kde je ich partnerska je dostupna na 100% aj 4G siet. Ako ide aj v inych ale na dlhodobejsie nie moc odporucam ...

Drei rakusky ma balicky tiez lakave

Mesacny TRAVEL L - 300 min v celej EU do celej EU + 8GB = 15€ = 390KC
Mesacny TRAVEL XL 500 min v celej EU do celej EU + 18GB = 30€ = 780KC
Minuty sa daju vyuzit aj napr pri volani z CESKA NA SLOVENSKO alebo opacne kdekolvek v EU kamkolvek do EU ( tie na len rakuske cisla je 2000/5000sms resp min aj ... )

V prepocte pri 15€ balicku stoji 1GB 1,875€ cca 50KC

-- 11. 7. 2018 13:07 --

slavo963 píše:
TomiQ_CZ píše:Dalo by se sehnat něco lepšího, než Three z Británie?



Podle mne ne, sam to pouzivam, nic lepsiho nez 1p(0.3Kc)/1MB jsem nenasel nikde.


307KC pri prepocte 1024 MB ( 1GB ) x 0,3KC je dobra cena? :) 12€ za 1GB? :)
Staci si preratat co sa oplati uz viac ... aj keby len na obcasne vyuzitie.
To uz jeden cent resp 0,3KC mas v EU aj od nasej slovenskej 4KY bez balicka ....
A lepsiu cenu 2€ 50KC za 1GB ti poradim X sim kariet do EU vhodne co je cena na cestovanie fajn ak nechces stale menit lokalne ....
GOLDman5
Junior

Odeslat příspěvekod Persbrandt 19. 7. 2018 22:34

slavo963 píše:
TomiQ_CZ píše:Dalo by se sehnat něco lepšího, než Three z Británie?



Podle mne ne, sam to pouzivam, nic lepsiho nez 1p(0.3Kc)/1MB jsem nenasel nikde.


Tak slovenska Stvorka ma 1 eurocent. tedy cca 0,26 kč, za 1 MB, neni to v zadnem balicku, uctuje se snad po jednotlivych kb, de facto tedy na zlomky haleru (v prepoctu na ceske), cili je jeste levnejsi. Sami deklaruji, ze pouzivani svych predpl. karet nikde v EU neomezují. Navic staci dobit pouze 4 Eur za 16 mesicu. Prodavaji se na vsech slovenskych postach.
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod Fido 20. 7. 2018 17:15

Trochu jsem zkoumal stránky bonbonu a narazil na dvě věci. Minimální měsíční útrata je 40 kn. A měsíční poplatek za použití sítě je 10 kn. Obojí se týká i předplacenky.
Minimální útratu tak pokryje balíček 6 GB ale nutno přičíst ještě poplatek za použití sítě, který je stále stejný.
Nicméně koukal jsem na balíček 20 GB za 95 kn (105 i s poplatkem) a vychází to na cca 350 Kč měsíčně, což je celkem dobrá cena (na předplacenku určitě).
Lze chorvatské karty používat trvale v zahraničí nebo také upltňují 4 měsíční limit?
Fido
Junior

Odeslat příspěvekod dotankoch 20. 7. 2018 17:37

Minimalna utrata 40kn? Nejaky cas (par mesiacov) som pouzival balik 1,6GB a islo to. Ten stoji menej ako 40kn.
10kn poplatok za pouzitie siete? To sa mi tiez nezda. Ked dobijem 40kn, tak zaplatimv skutocnosti 44kn, tie 4kn su poplatok za pouzitie siete (pri 80km zaplatis 88kn atd.).
Mam tuto simku uz dlhsie, rok cca a ziadne limity sa neuplatnuju (pokial viem). Moja SIM nebola este nikdy prihlasena v domacej sieti. Prave som v Taliansku a bez problemov 50Mb/s download.
dotankoch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido 20. 7. 2018 17:44

Na stránkách to tak mají.

"Pakete plaćaš: 0 kn

Tvoj će račun iznositi 50 kn jer uključuje 10 kn naknade za pristup mobilnoj mreži
i 40 kn minimalne mjesečne potrošnje. "

Možná to je novinka.
Každopádně možnost trvalého používání v cizině je super.
Fido
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků