Foto video mobil

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kultus 25. 5. 2018 08:20

Colnago píše:Nechápem prečo nie kompakt na šnorchlovanie? Na Olympus TG2 som nafotil stovky mimoriadne vydarených fotiek pod vodou. Niektoré mám vytlačené na plátne vo formáte cca A2. Len treba vedieť fotiť a aj pod vodou si počkať na dobrý záber. Momentálne preferujem skôr videá, preto GoPro na teleskopickej tyčke. Veľa potápačov bombičkárov nosí kompakty od Canonu. Ale zažil som aj freedivera s Canonom 5d mark iii. Spolu s vyvažovacím olovom toho mal plný veľký batoh.
Nie je problém, že ľudia fotia na mobil príležitostné momentky. Problém je ten, že mobil nosia namiesto fotoaparátu aj na dovolenky, alebo sa naň spoliehajú pri nočnom fotení.
Na dovolenku, a akcie kde viem, že budem fotiť, si normálny človek zoberie zrkadlovku alebo kompakt s veľkým čipom. Na rýchle, dynamické zábery si zoberie kameru. No a keď mu to nedochádza, vyplazí 800 eur za mobil, ktorý špecializovaným zariadeniam nesiaha ani po členky. Potom očakáva za svoje peniaze, že to bude fungovať. NEBUDE! Mnohokrát som nevedel, ako sa mám tváriť, keď mi také fotky z dovoleniek ukazovali. :roll: A čo im povedia ich deti za 10-20 rokov, keď budú mať rozmazané a zašumené spomienky na dovolenky z detstva :hm


V mnohem souhlasim, ale dneska to neni potreba tak hrotit. Kvalita je pro bezne ucely prezentace i pri nocnich fotkach vic nez dostatecna. Kolikrat to je spis o tom kdo foti nez s cim vzdyt lidi v spatnych podminkach ani nevedi jak ten aparat drzet aby se netrepal...

Sam jsem uz z RAWu S7e zpracoval dost fotek abych vedel co se z toho da vytahnout kdyz se clovek aspon trochu snazi a umi si pomoct. Na dalnici uz dnes nepotrebujes sportak a na chatu Hummera...proste brat to trochu v klidu a s rozumem. Ne kazdy se chce tahat s dalsim zarizenim. Ja sebou taham skoro kilovy FZ1000 a taky ne vzdy se mi chce nebo misto nej obcas vytahnu mobil kde je to dostacujici.

K tomu cos psal na konci ti reknu jedinou vec, kazdemu to bude jedno kolik je tam sumu anebo ze jsou lidi lehce mazli (s mirou...)...schvalne se podivej na sve stare fotky. Kdyz doma prohlizime CB vyblitiny z EXA fotaku nikoho ani nenapadne resit zrno nebo ze nejsou 100% ostre...

Nakonec kdyby to trochu SW potunili, stacil by i ten mobil se trema fotakama...reknete si ze blbost, ale technologie na to uz jsou a nacpat to taky neni evidentne problem. Jeden sirokac jako ma Lg, nejaky univerzal kolem 27mm(ekvi.) s vetsim sensorem a teleobjektiv pro nejake portretiky z dovci, staci 50mm(ekvi.) dnes uz ma iphone, samsung, huawei...krome foceni zvere to zvladne vsechno a mam to v kapse klidne i s battery gripem (pouzdrem).

PS: jeste jedna vec, radeji deset mene kvalitnich momentek nez zadna kvalitni ze zrcadlovky doma na policce...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod neis 25. 5. 2018 08:31

Tak dítě ma mít z dovolené hlavně zážitky a čas s rodiči, kteří se věnují aktuálnímu zážitků, než focení.. Nechápu jak je někdo třeba na koncertě nebo jakékoliv akci a neustále cvaka, že z toho nemá vůbec nic, ale to jen tak OT:)
Chlapi mi neříkejte, ze je takový rozdíl ve kvalitě, když si fotky za dostatečného světla vytisknu na malý formát. To uz zavání trošku podobnou chorobou jako je často audiofilie, kdy lidi slyší i rozdíl v kabelu :D samozřejmě, ze za špatných podmínek je to hodně znát, ale za této situace neudělá perfektní fotku ani levný kompakt. Videa to je samozřejmě jiné kafe, tam jsou mobily marné úplně všechny. Na velké televizi vypadá vše hnusně, pokud je člověk zvyklý na určitý standart.. At chcete nebo ne, s klasickými foťáky to půjde stále z kopce a pořizovat si je budou jen opravdoví fotografové, protože levné kompakty nestojí za nic oproti fotomobilum. Co jsem mel v ruce levné kompakty 5-10 tis, tak ten kvalitativní přínos je minimální. Ano za sera fotily lépe, ale ne tak aby stalo za to ty fotky vyvolávat. Ale denní fotky? Vyhozené peníze. A 15 tis a výše se málokomu bude chtít dát za věc, kterou využije párkrát do roka... Říkal jsem si, udělám si radost a koupím foťák,ale je to stejné jak s audiem peněz není nikdy dost. Ze začátku jsem si říkal 10 tis max, pak 15,20 a jak jsem se dostal na 25 tak jsem se na to vykašlal:D ale stojím si za tím, ze levny kompakt jsou vyhozene prachy a opravdu valný význam to začíná mít až dost nad 10tis ideálně tak 25+ ..ale uz to bude tak 2 roky co me to trošku zajímalo, takže možná je tomu tedka jinak..

Edit: tedka se dívám a ze kompakty sly dost dopředu, takže ty ceny beru zpět :)
neis
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 25. 5. 2018 09:07

re:colnago
protoze tocim :-) a skoro s outdoor kamerou nefotim, na pekny zaber se na koralovych utesech neceka…Navic v jinych situacich ocenis vodotesnost defaultne, trba 90 procent vlhkost vzduchu, nikoliv nutnost kompakt a kryt.. asi si nerozumime v pojmu jde to a jde to lepe a pohodlnej.Fakt nerozporuji ze jde kompakt pouzit i k danemu ucelu k nemuz neni zamyslen..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Colnago 25. 5. 2018 10:08

Ale čaká! A čaká sa o to horšie, že 10 metrov pod hladinou to nem moc pohodlné, hlavne s tým šnorchlom :-D

Pre zaujímavosť, človek už na útese stretáva aj podvodných mobilistov :shock:
Colnago
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 25. 5. 2018 10:46

Nevim kam jezdis, ja do karibiku.Vlezes do vody a muzes zacit tocit dokud ti vydrzi baterka :-) Coz v mym pripade bys fakt nevydrzel pet hodin v kuse se placat.No a nahradni je na dalsich 5.Pak sestrihas, neni na co cekat co se tyce zaberu protoze nonstop se kolem tebe prohani havet, takze zabery jsou furt a spis mas problem co vynechat, btw o tom ze nesnorchlujes a nevis co to je, to ses prokecl s temi 10 metry.Pohybujes se v nizsich hloubkach a to logicky, kolem deseti a vic uz je vhodny prisvit reflektorem to svetlo uz je nic moc a uz se tam chodi s pristrojema.
Maska i snorchl je vklidu, pokud vis jakou a jak.Do melkejch umoznujici dychani nosem a neresisextra snorchl, do hlubsich je to o ventilech a naustku, je blby kdyz musis mit sevreny usta az mas krece, stejne tak o hladina + vlny, kdo setri ma prd, fotky na prd protoze si vzal mobil, ze snorchlovani kulovy protoze mu bylo lit zaplatit trojnasobek za kvalitu a nejlepsi jsou setrilci bez ploutvi kdyz jsou nekde kde netusi ze proud ho pekne vycvici, coz by resil zaber ploutvi.
Jinak Baracoa loni, utesy+ potopena lod, pocet mobilistu nula, kompakty nula.Outdoor vs fakt profi vybaveni odhaduji 20:1.
Tad jedu k Mantazas, minule pocet mobilu nula, outdoor vs super vybaveni podobnej pomer, par lidi s pouzdrem na kompaktu, nekteri s takovym tim do ruky, coz pri prvnim ponoru urcite poznali kde je zakopanej pes a proc je to desna hloupost.Ze jim chybel FASTMOUNT byla uz jenom perlicka.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 25. 5. 2018 12:22

neis píše:Tak dítě ma mít z dovolené hlavně zážitky a čas s rodiči, kteří se věnují aktuálnímu zážitků, než focení.. Nechápu jak je někdo třeba na koncertě nebo jakékoliv akci a neustále cvaka, že z toho nemá vůbec nic, ale to jen tak OT:)
Chlapi mi neříkejte, ze je takový rozdíl ve kvalitě, když si fotky za dostatečného světla vytisknu na malý formát. To uz zavání trošku podobnou chorobou jako je často audiofilie, kdy lidi slyší i rozdíl v kabelu :D samozřejmě, ze za špatných podmínek je to hodně znát, ale za této situace neudělá perfektní fotku ani levný kompakt. Videa to je samozřejmě jiné kafe, tam jsou mobily marné úplně všechny. Na velké televizi vypadá vše hnusně, pokud je člověk zvyklý na určitý standart.. At chcete nebo ne, s klasickými foťáky to půjde stále z kopce a pořizovat si je budou jen opravdoví fotografové, protože levné kompakty nestojí za nic oproti fotomobilum. Co jsem mel v ruce levné kompakty 5-10 tis, tak ten kvalitativní přínos je minimální. Ano za sera fotily lépe, ale ne tak aby stalo za to ty fotky vyvolávat. Ale denní fotky? Vyhozené peníze. A 15 tis a výše se málokomu bude chtít dát za věc, kterou využije párkrát do roka... Říkal jsem si, udělám si radost a koupím foťák,ale je to stejné jak s audiem peněz není nikdy dost. Ze začátku jsem si říkal 10 tis max, pak 15,20 a jak jsem se dostal na 25 tak jsem se na to vykašlal:D ale stojím si za tím, ze levny kompakt jsou vyhozene prachy a opravdu valný význam to začíná mít až dost nad 10tis ideálně tak 25+ ..ale uz to bude tak 2 roky co me to trošku zajímalo, takže možná je tomu tedka jinak..

Edit: tedka se dívám a ze kompakty sly dost dopředu, takže ty ceny beru zpět :)


No proto ;) ne uz od 10K se da poridit temer cokoliv co bude fotit znatel e lepe nez ten mobil. Staci si srovnat i ten 1" 20Mpx snimac kterych tam je vic nwbo 16Mpx 4/3...

Co se tyce rozdilu kvality zalezi na co se koukas. Nekdo je hotovej uz jen z barvicek, ktere se pritom jeste daji slusne stahnout/upravit. Nekdo kouka na kresbu resp.detail a tam je to u malych formatu skoro k nerozeznani a pouzitelne jsou i trochu horsi mobilni zabery vpohode (zase, musi se to trochu umet). No a potom je tady treba dynamicky rozsah, ktery je IMHO nejvetsi pruser mobilu. HDR nevyresi vsechno a casto byva spis naobtiz, do RAWu se chce fotit malokomu. Nejlepe to ma co sleduji vyresen iphone a Pixel 2. Takze prepalena obloha tmave tvrde stiny, to je neco co si vsimnes i na fotce o rozmerech 13:9 natoz na televizi a zde ti pomuze jen dobre odladeny SW coz ma malokdo anebo vetsi snimac a RAW. Sam mam pouze 1" fotak a na APSC se to nechyta...RAW a HDR je na zapadovky a pod. nutnost.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 25. 5. 2018 12:48

Nechci nemuzu tahat nic vic nez jedno zarizeni - mobil, zakladni potreby pokryje v poho.Chci vic, musim uvazovat jinak.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 25. 5. 2018 14:36

Tak samozrejme...proto jsou prodeje levnych fotaku na minimu a bude hure, vyrobci se orientuji hlavne na nadsence a profi klientelu a nabizi jen levny odpad nehodny koupe. Soustredi se na drazsi zarizeni, ktera jsou jeste drazsi nez pamatuji a ktera jim jeste generuji zisky. Jeste hur jsou na tom MP3 prehravace, ktere drzi nad vodou taky jen audiofilove a sportovci (male mp3ky) anebo GPS navigace. A je to logicke kdo chce tahat tolik zarizeni kdyz mu pro bezne potreby staci jedno zarizeni o kterem ani nevi ze ho ma, k tomu mala powerbanka na cesty a spokojenost.

Na zaver neco ze zivota, na jare jsem segre kvuli spatnym parametrum (maly snimac, mala clona...) nedoporucil outdoorovy olympus co si vybrala na foceni do more. Ikdyz nebyl nejlevnejsi stejne si ho koupila a kde myslite ze je ted, v supleti. Pry dela fotky na houno :D a kdyz jsem ji rekl ze iphone 7s bude stejne lepsi, staci za zlomek ceny toho olympusu dokoupit podvodni pouzdro tak ze ne...a cim myslite ze udelala kopu dobrych fotek z dovolene i tech podmorskych...takze tak.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Nechic 29. 5. 2018 07:44

Já když srovnám se svými doovlenými tak:

"Tahat" kompakt, který je velikosti powerbanky je trochu silné slovo. Rozhodně nabídne nejkonzistentnější záběry.

Mobilem se občas fotí příjemně (S7), jenže z toho focení a zároveň hledání s GPS, hledání památek nebo jídla, otvíracích dob, jízdních řádů apod. ten mobil ve 14h už potřebuje dobít. Foťákem jsem dokázal fotit týden bez zaváháhní (video je jiná, to se po dvou dnech musí nabít).

Jde mi jen o to, že pokud chci mít pěkné záběry z dovolené nebo z nějaké zapamatováníhodné události, tak koukat se zpětně na fotky z mobilu je utrpení. Možná je to ale tou S7 a jejími cirkusovými barvami, je fakt, že na fotky z otcova Nexusu se dívá o něco líp.
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 5. 2018 11:07

re :kultus
myslis asi ten olympus co cudne mlci ze umi jen rybi oko, video vypada jako psychedelicky spot, hlavne ze ma barometr.Zgarb neuveritelnej, no jenze to je o neznalosti..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miriox 18. 1. 2019 11:03

Ahojte,
DAKUJEM za komentare, precital som si ich, no kupu mobilu som musel odlozit az do tejto doby. Medzicasom samozrejme vysli nove modely, pripadne sa niektore zlacnili do mojej cenovej kategorie.

Chapem, ze mobil sa lepsiemu kompaktu nevyrovna. Ja ale idem kupovat mobil (nerozhodujem sa ci mobil alebo fotak), cize potrebujem poradit s vyberom mobilu, ktoreho hlavne plus bude natacanie videa.
T.z. stabilizacia obrazu (opticka a elektronicka), co najvacsi snimac a k tomu rychly procesor, spomalene zabery, verny obraz a farebnost, idealne cim lepsie zvladanie natacania za horsich svetelnych podmienok. Velkost displeja a pamatova kapacita nehra az taku rolu pre mna.

Z modelov, ktore sa mestia do mojho financneho limitu, mam uzsi vyber tychto modelov:
- Samsung S9 (vzhladom na akciovu cenu)
- Honor 10
- Samsung A8
- Sony xperia XZ3
- Huawei Mate 20 lite
- iPhone 7
- iPhone 8
- iPhone XR

Ktory je podla vas najlepsi na natacanie videa? Ake mate osobne, prakticke skusenosti s tym-ktorym modelom?
Dakujem
miriox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jozank 18. 1. 2019 19:43

Z tohto výberu Samsung Galaxy S9 alebo iphone 8 prípadne XR
jozank
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 18. 1. 2019 21:49

Samsung Galaxy S9
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mas0n 18. 1. 2019 21:51

XR
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod radim 18. 1. 2019 23:20

Proč tam nemáš žádný Asus, třeba Zenfone5? Za umělého osvětlení večer doma fotí skvěle.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků