Dosluhující iPhone, co dál?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tony852 26. 5. 2018 21:01

Můj iPhone 6 už se začíná šíleně sekat, občas přestává příjmat hovory a sms a baterie je kaput. Oprava by asi byla nákladnější, takže spíš koupím něco nového.
Nechci nic obřího a moje jediné požadavky jsou fotoaparát a IPS displej. Cenové rozpětí maximálně 10 tisíc korun s tím, že nechci moc obří telefon a líbí se mi spíše starší koncept telefonů, než nové bezrámečkové.
Co byste mi doporučili? Co bude nejlíp fotit? Díky.
Tony852
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 5. 2018 21:04

Asus Zenfone 5 (2018)
Honor 10
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony852 26. 5. 2018 21:25

A nestálo by za to koupit ještě Huawei P10? Líbí se mi ten starý styl telefonů a velikost okolo 5"... Je foťák o hodně horší než ten na Honoru nebo Zenfonu?
Tony852
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 5. 2018 21:33

Nemyslím, však se podívej na netu, jak fotí Huawei P10
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 26. 5. 2018 23:57

Nech vyměnit baterii a budeš mít výkon opět 100%, včetně stability. Tohle není Android, tady se nemůže stát, že by prostě něco systémového přestalo jen tak po čase fungovat. Může za to baterie a tím výrazně snížený výkon.

Případně bych telefon prodal a koupil něco staršího (6S/7) nebo nové/starší SE. Výkonově zase úplně někde jinde :-)
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony852 27. 5. 2018 08:02

Opravovat to nechci, kdo ví, co s tím je, nakonec budu platit zbytečně za nějakou diagnostiku. Telefon má fleky na displeji, v horní části se zbarvil do žluta, celkově kvalita displeje už je příšerná. Displej na takové staré křusce fakt měnit nebudu, telefon mám od prvního dne prodeje, takže 3,5 roku. U Applu mě nic nedrží a popravdě jsem s telefonem nebyl ani moc spokojený v průběhu těch let, takže připlácet za Apple se mi nejeví jako dobrý nápad. SE je naprosto nevyhovující telefon, zas tak malý displej nechci.
Tony852
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bennybull 27. 5. 2018 09:17

Zvláštní po 3,5letech..mám iPhone skoro tři roky a porad až na baterii stejný..buď špatný kus nebo zacházení
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod Tony852 27. 5. 2018 09:37

Zacházení je dobré, telefon je nošen v obalu a je jako nový. Jen ten displej už degraduje a celkově iOS 11 není moc povedený na tomto modelu. Většinou tak dva, tři dny v měsíci se mi stává, že nepříjmá hovory ani sms, přitom internet přes lte jede. Pak mi to všechno začne pípat v 6 večer, až ho zrestartuji, že se přes facebook od někoho dozvím, že mi nefunguje telefon. Tohle baterií podle mě není a i kdyby jo už ten telefon, ani značku nechci.
Tony852
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod falcons 27. 5. 2018 10:15

me osobne se libi sony xa2
falcons
Junior

Odeslat příspěvekod Tony852 27. 5. 2018 10:28

Sony proti Huawei P10 asi bez šance, ve všem. XZ1 jo, to bych za 10 vzal, ale tohle je low end.
Tony852
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 27. 5. 2018 17:17

XZ1 je v Max-shope za celkom neodolatelnu sumu.
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 27. 5. 2018 22:09

Tony852 píše:Zacházení je dobré, telefon je nošen v obalu a je jako nový. Jen ten displej už degraduje a celkově iOS 11 není moc povedený na tomto modelu. Většinou tak dva, tři dny v měsíci se mi stává, že nepříjmá hovory ani sms, přitom internet přes lte jede. Pak mi to všechno začne pípat v 6 večer, až ho zrestartuji, že se přes facebook od někoho dozvím, že mi nefunguje telefon. Tohle baterií podle mě není a i kdyby jo už ten telefon, ani značku nechci.


Tohle je 100% baterií. Na její kondici i výkon telefonu se můžeš podívat v nastavení. Případně si tam zapnout i plný výkon. Nažloutlý displej je buďto vadou série, nebo pohybem telefonu v zakouřeném prostředí.
Ale chápu, že už je to trochu starší telefon... hodně ho brzdí 1GB RAM (vs. FullHD).

Pokud chceš udělat krok zpět k Androidu, tak sahni po Xiaomi/Honoru/Sony.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony852 27. 5. 2018 23:18

Kondice baterie je dobrá, píše to 95% a nastavený plný výkon. Výdrž je horší jak na začátku, ale den pořád telefon vydrží. Volání a sms je jednoznačná chyba posledního iOS, nikdy před tím to nedělalo, ani na předchozích verzích iOS 11. Až od 11.3
Jestli je nažloutlý displej vadou 1 nebo 2 je mi vcelku šumák, ale v zakouřeném prostředí se opravdu nepohybuje.
Ten krok zpět k androidu snad ani komentovat nebudu. 3,5 roku řeším s tím telefonem a jeho souborovým systémem jen problémy, těším se, až se toho zbavím. Naprosto nedostačující RAMka už při prodeji, telefon neudrží v paměti ani druhou aplikaci. Displej nevyhovující pro čtení dokumentů, nízký rastr nutí pořád zoomovat.
Kdybych nebyl škrt kupovat nový telefon, tak už letěl po roce.
Tony852
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků