Asus Zenfone Zoom S ZE553KL - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Asus

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 5. 2018 00:42

Po aktualizaci na Oreo udělej hard reset, obnovení továrního nastavení, baterka si po pár nabití sedne
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farna 18. 5. 2018 10:09

Taky jsem se tady haluzově ocitl minulej pátek a nechal se zlákat, jak kusy ubývaly. Mám jej tedy 7 dní a sžívám se. Je to pro mě skok v mnoha ohledech ze shitového 5palcovýho VF Smart Prime 6. Na velikost atd. si zvykám, to bude asi v pohodě. Displej - na jednu stranu vypadá úžasně (porovnánám s VF SP 6 a Huawei P8 Lite). Na druhou stranu bojuji s barevným vyvážením, přesaturováním barev, kontrastem atd. Červená táhne do oranžové, zelená třeba na trávě a listech je přesaturovaná až hrůza. Koukám na srovnání IPSxsAMOLED a asi to tak prostě je. Moc mi nesedí i tmavé podání nahraných videí. Tam, kde bych čekal trochu kresby ve stínech je černočerná tma. No, je toho víc, plusů i minusů. Za PC 12 tis. bych byl asi trochu zklamanej, za 5 tis. pochybuju, že bych sehnal něco lepšího (klidně dejte tip).
Ale chci se zeptat na toto, už tady angryman psal o "duchování" displeje, taky mi to trochu dělá (dá se s tím žít), ale HLAVNĚ mám DEFEKT na displeji - linie, která dělí displej na tmavší a světlejší. Při normálním používání neviditelné, ale při zaměření se na jednolitou plochu, třeba šedou, a zoomování to jde vidět. NEMĚL to taky někdo? Budu teda vracet a zkusím jiný kus, snad se to už nestane.
Oreo jsem dal včera, zatím mi připadá, že mi snad Nougat seděl víc, ale to se ukáže...
Jo, jinak je zvláštní, že šlo přikoupit službu vrácení do 60 dnů a tu Alza už nenabízí.
Obrázek
farna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 5. 2018 10:48

no já se rozhodl po přečtení problémů se signálem a displejem, že Zoom S pujde zpátky do Alzy, a také bych si možná nezvykl na ten přesaturovaný Amoled displej, dosud jsem měl jen IPS
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 18. 5. 2018 10:58

pro farna:
Předpokládám, že tím tipem myslíš telefon za 5000kč?
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 18. 5. 2018 12:05

Já osobně mám signál v pohodě a displej jsem přepnul z toho barevnější podání na ten běžný režim a barvy v pohodě teda.
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michma1213 18. 5. 2018 14:16

Nick Cave píše:Po aktualizaci na Oreo udělej hard reset, obnovení továrního nastavení, baterka si po pár nabití sedne


Jj, tovární nastavení jsem hned po aktualizaci udělala :-)
Michma1213
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 5. 2018 05:53

Hard reset je lepsi nez dratem do oka..Nicmene nema cenu to pitvat.V realu pokud chces eliminovat VSECHNY problemy pri majoritnich aktualizacich hard reset neni univerzalni reseni.Pokud dame bokem problemy ktere jsou chyba noveho firmware a ponechame chyby ke kterym dojde kvuli OTA, existuje jedine reseni a proste zadne jine.Musis si stahnout komplet firmware ve forme obrazu a ten RUCNE nahrat.Veci ktere po tovarku i tak pri hardresetu zustavaji takto zmizi..HARD reset k nekterym configum NEMA ! pristup.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 19. 5. 2018 13:29

Už jsem taky aktualizoval na oreo. Jak nastavím aby se mi po vypnutí displeje zobrazovaly hodiny a události jako to má například Samsung? V nastavení obrazovky jsem přímo takovou možnost nenašel, pouze spořič obrazovky kde si můžu nastavit hodiny. Spořič se má spustit při režimu spánku ale nespustí se nic i když mobil do toho režimu přejde - vypne se při nečinnosti displej. Pokud chci ty blbé hodiny tak přímo v tom nastavení pro spořič displeje musím kliknout na tlačítko spustit, což je na ***** abych kvůli tomuhle to spouštěl ručně z nastavení. Díval jsem se na YouTube kde třeba na mobilu pixel 2 je přímo v nastavení displeje položka ambient displej ale na asusu nic takového nemám. Díky
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 5. 2018 13:59

Chceš funkci, kterou mají jen některé modely jiných značek.. :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 19. 5. 2018 15:14

Ale z recenze na android 8 jsem pochopil, že to je vlastnost systému - psalo se tam o tom ambient displeji.
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 19. 5. 2018 15:38

Jasně, ale výrobce to neimplementoval, nic neobvyklého.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Topes 19. 5. 2018 17:24

Aha no :-/
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 5. 2018 02:03

Akce skončila, Asus Zenfone Zoom S je opět za standardní cenu 8990kč
Naposledy upravil Nick Cave dne 21. 5. 2018 14:13, celkově upraveno 1
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Svobi 21. 5. 2018 14:01

Akce pokračuje, pouze přidali 500 korun, tzn. že cena je teď 5 499,-
Svobi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 5. 2018 14:14

To už asi jen doprodávají vrácené kusy :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků