Honor 10 versus 7x

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mobil_Mobil 17. 5. 2018 19:53

Vybral jsem si pár horkých kandidátů na nový telefon. Ale pořád se objevují nové telefony.
Co třeba letošní Honor 10?
Mobil_Mobil
Junior

Odeslat příspěvekod VolumePJ 17. 5. 2018 23:11

Letošní Honor 10 je opět neskutečná pecka, u O2.cz se do konce května dá zakoupit se slevou 2-2,5 tisíce pro zákazníky, 64gb za 9tisíc a 128gb za 10tisíc :) Příští týden si pro něj jedu.
Za cenu kolem 10tisíc je to topka, která zas a znovu zatopí široké konkurenci i vlastní sestře Huawei P20. Počítejme ale, že Honor 10 nemá certifikaci od Leicy, takže fotoaparát bude fotit +- jako Huawei P10, možná stále o chlup hůře. Hold za Leicu se připlácí.. a ne málo :)
Jenže záleží, zda je ti výřez v displeji po chuti. Osobně jsem z výřezu rozpačitý, ale asi to nebude nic co nepřekousnu.

Alternativa bez výřezu je též Honor View 10, který má větší displej a 6gb ram, jináč je dost podobný.

A nebo Nokia 7 Plus je v této cenové kategorii taky solidní stroj, v recenzích píši že fotoaparát neni nejkvalitnější, ale ten telefon je neskutečně elegantní, takový Pixel 2XL za třetinovou cenu. Samozřejmě Nokia hraje především na čistý, vždy aktuální Android a pravidelné bezpečnostní aktualizace, které dodržuje i u svých nejnižších modelů z čeledi AndroidGo pro telefony s <1gb ram

Jak vždy říkám, telefony si hlavně osahej přímo někde na prodejně. Mnohdy je rozhodující faktor i to, jak ti telefon sedí v ruce. Hodně zdaru!
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod mj007 18. 5. 2018 06:36

Také se poohlížím po novém stroji a ve výběru mám též zahrnuty oba kousky od Honoru. Pro mě je asi nejdůležitější kritérium dualsim což mi trošku zúžilo výběr. Zrovna včera jsem se byl mrknout na oba zmiňované Honory na živo a po této zkušenosti bych volil View 10. Nicméně mi v tom právě O2 udělalo malinko guláš protože ta sleva je velmi lákavá a kód už mám pro jistotu v telefonu. :-D Mě osobně ten slavný výřez vůbec nebaví i když na druhou stranu je mi jasné že člověk je tvor velmi tvárný a zvykne si na všechno. ;-)
mj007
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 18. 5. 2018 07:57

Honor či Huawei se mi relativně líbily tip od tipu, ovšem ten vykousnutý displej ne a pokud to půjde tak se tomu budu snažit vyhýbat. Jakmile si člověk zvykne na rovný, symetrický a tenký rámeček jako mám u svého Xiaomi MI Mix, tak se těžko bude přeonačovat. ;-) On až přestane Apple za dva roky dělat tyto displeje, tak přestanou i ostatní. Každopádně za ty peníze u O2 je to dobrá koupě. :-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 18. 5. 2018 09:23

Honor 7x nemá NFC, takže bych ho vyškrtl z výběru, foťák nic moc. Jasná volba Honor 10.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod VolumePJ 18. 5. 2018 09:39

Honor 7X bych nevolil už jen z důvodu absence USB-C :D Nikdo nechce nabíjet tři hodiny. Možná jen Jablíčkářům to nevadí
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 5. 2018 09:42

Jaký vliv má na rychlost nabíjení konektor USB-C ??
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 18. 5. 2018 11:04

žádný
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VolumePJ 18. 5. 2018 11:10

Ptal jsem se a omlouvám se za chybičku, opravdu nejde o konektor, ale o technologii procesoru.
Naposledy upravil VolumePJ dne 18. 5. 2018 13:09, celkově upraveno 1
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 18. 5. 2018 12:40

Stále je spousta lidí co vyžadují microUSB a 1 hodinový rozdíl v nabíjení neřeší. V rodinách kde mají všichni microUSB jim to vyhovuje a nemusí kontrolovat koncovku.
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 18. 5. 2018 14:11

Já bych konektor vůbec neřešil. Taky mám USB-C a byl jsem celý víkend bez telefonu, když nabíječka zůstala doma a nikdo v okolí kabel s USB-C neměl. Tak jsem koupil redukci, ale ta zůstala v práci, kde mám druhou nabíječku s mikro USB a zapomněl jsem si ji vzít.
Takže konektor je v pohodě, ale ta skleróza je hrozná věc :D.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 18. 5. 2018 16:26

NFC u 7x zamrzi kdyz zacnes pouzivat pay.Ja mimo pay jeste mam par veci co paruji taky pres NFC, takze chybejici NFC muze byt klidne silne limitujici vec.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 18. 5. 2018 18:28

Hm ja nfc zkusil 2x v zivote na csob a to je vse. Pro kazdeho je to jina priorita.
Jinka rozhodne bych sel do H10.
hurec
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků