Kopírování textu mezi PC a telefonem

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod carlosz123456 18. 5. 2018 08:20

Ahoj, nevíte někdo jak v počítači udělat CTRL+C a v telefonu pak na klávesnici "Vložit" . Abych text zkopírovaný v PC mohl dostat rychle do mobilu? Dík.
carlosz123456
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stm01 18. 5. 2018 10:52

Nevím přesně k jakému účelu to potřebuješ nebo při jaké činnosti. Mě napadá jedna možnost. Pokud máš Office v počítači, tak stačí ten text zkopírovat do listu Wordu na One Drive a hned synchronizovat a v mobilu přes mobilní Word to otevřít, zkopírovat a použít. To samé se dá rovnou zkopírovat v mobilu, pokud ten text nebo co kopíruješ je z webové stránky. Stejná možnost je s použitím OneNote či Google disk a Google dokumenty v PC a v mobilu. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod carlosz123456 18. 5. 2018 11:02

To mě taky napadlo, ale je to příliš zdlouhavé. Vím, že Microsoft pro Windows 10 něco chystá, OneClick nebo Cash, ale už to chystá 2 roky. To by mělo sdílet schránku.
carlosz123456
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sentry 18. 5. 2018 11:27

OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 18. 5. 2018 12:02

myphone explorer, pushbullet atd atd
aplikaci na sdileni pouhe schranky mezi pc a android telefonem, tak tech bych se snad ani nedopocital..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod carlosz123456 19. 5. 2018 06:49

Já nevím asi si nerozumíme. Zkoušel jsem MyPhone a nic. Nebo mi popiš postup, jak po označení textu v PC a stisku CTRL+C ten zkopírovaný text dostanu v mobilu do jiné aplikace. Nemyslím sms nebo kalendář či poznámky. To je jednoduché. Ale třeba do aplikace Aukro. Například.
carlosz123456
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 19. 5. 2018 11:04

Já ti mohu doporučit ten Pushbullet:

https://play.google.com/store/apps/deta ... et.android

1) nainstaluješ si appku
2) z jejich stránek stáhneš program pro PC a naistaluješ
3) do prohlížeče si stáhneš rozšíření
4) pak už jakýkoliv odkaz zkopruješ na PC, přijde ti notifikace na mobil kde je tlačítko "Kopírovat" a rázem ho máš ve schránce i na mobilu...pak už jde na mobilu vložit kam si jen budeš přát :)

Nehledě na to Pushbullet umí mnohem víc užitečnějších věcí, vyzkoušej...
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod AleshM 19. 5. 2018 11:15

1. Stačí si na počítači otevřít

https://keep.google.com

2. přihlásit se stejným Google účtem jako v telefonu.
3. Udělat poznámku a do ní zkopírovat a vložit, co chcete mít v mobilu.
4a. Na mobilu otevřít aplikaci Keep.
4b. Případně Keep naisntalovat z Google play. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.keep
5. Prohlídnout si poznámku s vloženým objektem z počítače a pracovat s ním dál v mobilu podle libosti.

Neni třeba OMS ffice, ani Onedrive, když člověk má Google účet, keep je na webu a aplikace Keep je často už v mobilu nebo se dá snadno naisntalit.
AleshM
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 5. 2018 12:02

myphone ma doplnky jestli sis nevsiml… ctrl c a ctr+ v a KONTeXTOVA nabidka , to ze jsem ti doporucil i pushbullet velkoryse opomijim, mam i keep.ctrl+ c cokoliv na pc a ejhle mam to v mobilu..neb obracene, oznacim text na mobilu, send to, share it do keep nebo pushbulet.text, obrazky, soubory, multimedia, i to jde..
pak je cca padesat app ktere jedine co delaji je sdilena schranka, coz je vec ktera je tu roky.Send to muzes udelat dokonce i z pc do prekladace na androidovi, map, kontaktu atd atd
myphone sem zminoval protoze umi par veci navic, sms z pc a podobny vychytavky.priposlech z pc , tv atd
Vpodstate musis objevit kontextovou nabidku, jak na PC tak na androidovi :-)
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků