Asus Zenfone Zoom S ZE553KL - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Asus

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Michma1213 15. 5. 2018 12:11

Zdravím, tak i já jsem si koupila tento telefon, hned první den akce, kdy alza ukazovala poslední kus :-D telefon jsem vyzvedla v sobotu, rovnou aktualizovala android 7, po aktualizaci udělala tovární nastavení. Bohužel baterie mi ani z daleka nevydrží 2 nebo dokonce 3 dny, max jeden den, ke všemu na rohu telefonu jsou dvě pidi oděrky (nejsou moc viditelné, jen při větším zkoumání) které přišly už z alzy, takže mám taky silný pocit, že alza přebaluje vrácené kusy, nebo prodává kusy vadné. Ty dvě malinkaté oděrky bych za tu cenu přežila, vidět opravdu moc nejsou, ale ta baterie mě štve, to byl jeden z hlavních důvodů proc jsem telefon koupila. Chtěla bych ho tedy vrátit, ale nevím, jestli mi vrátí plnou cenu, když je v telefonu nový android. Máte někdo zkušenost?
Michma1213
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 5. 2018 12:31

Jen se zeptám, kdy přesně byl první den akce?
Jinak Asus výměn za nový anebo si nech vrátit peníze, jestli to jde
O té aktualizaci jim říkat nemusíš :)
Naposledy upravil Nick Cave dne 15. 5. 2018 12:32, celkově upraveno 1
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 15. 5. 2018 12:32

To vůbec není na překážku, když jsi aktualizovala oficiální cestou. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michma1213 15. 5. 2018 12:48

Nick Cave píše:Jen se zeptám, kdy přesně byl první den akce?
Jinak Asus výměn za nový anebo si nech vrátit peníze, jestli to jde
O té aktualizaci jim říkat nemusíš :)


Tak se omlouvám, teď se dívám i tady v diskuzi, že v akci byl dřív, než jsem si myslela. Já jsem totiž po něm pokukovala delší dobu a až v pátek jsem narazila na tu slevu, ale vidím, že už byla dřív.

Nový od nich nechci, radši bych právě ty peníze, ale slyšela jsem z různých stran že mají ve zvyku si něco strhávat, když telefon není v původním stavu.
Michma1213
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stm01 15. 5. 2018 12:51

Pokud byl kupován v eshopu a vracíš do 14 dnů, tak není co řešit a vrátí ti 100%. Nebo by měli.
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michma1213 15. 5. 2018 12:53

stm01 píše:Pokud byl kupován v eshopu a vracíš do 14 dnů, tak není co řešit a vrátí ti 100%. Nebo by měli.


Díky moc za odpověď, tak teda zkusím. Měla jsem v plánu ho vrátit Alze a koupit v euronicsu, ale teď se dívám, že tam cenu zase zvedli..
Michma1213
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stm01 15. 5. 2018 12:54

Já mám podezření, že ty akce jsou aby se toho co nejdříve zbyvili kvůli malé prodejnosti možná spojené s problémy s tím telefonem. Přijde mi to stejné jako to bylo LG Flex 2, který jsem tehdá taky kupoval za výhodné peníze. Pak se ukázalo že ten telefon má pár problémů, které se vyskytovali dost často. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michma1213 15. 5. 2018 12:58

Jojo, ono se ten rozdíl v ceně asi někde projevit musí, ale zrovna v baterii, kvůli které jsem telefon kupovala, to mě mrzí..ke všemu když zboží prodávají jako nové, tak by taky tomu mělo odpovídat.
Michma1213
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 5. 2018 12:59

Michma1213: při vracení neuváděj žádný důvod! (tzn. o baterii a dalším se vubec nezmiňuj) jinak ti ho vymění nebo spíš pošlou na reklamaci
na stránkách Alzy máš přesný návod jak jej vrátit
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michma1213 15. 5. 2018 13:09

Jasně, to jim samozřejmě říkat nebudu, mě šlo jen o to, jestli mi neřeknou, že telefon není v původním stavu, když jsem aktualizovala systém. Říkat jim nebudu nic, ale kdyby to třeba kontrolovali ..
Michma1213
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 5. 2018 13:11

Bez obav, v Alze vubec nepoznají, že je tam Nugát, ti mají dost starostí s přebalováním vrácených kusů :D
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michma1213 15. 5. 2018 13:13

:-D :-D Díky moc !
Michma1213
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrew_007 15. 5. 2018 18:35

Nick Cave píše:Mě by zajímalo, proč Alza dělá s tím Asusem takový tyátr, že pořád uvádí ,,posledních x kusů'' a pak jich zase x kusů přidá.. působí to na mě nevěrohodně. Je běžné, že tímto způsobem prodává Alza i jiné smartphony v akci?

Ano, co jsem sledoval, tak třeba iPhone 6 32GB Space Gray, úplně stejným způsobem. A předpokládám, že je stejným způsobem prodávána polovina sortimentu Black Friday.

Nick Cave píše:Aha, takže CZ distribuce to není, jen má cz lokalizaci, někde se ta nízká cena projevit musela..

Nevím, jak v případě Vašeho kusu, ale po zadání SN zde dole https://rma.asus-europe.eu/cz/info/warranty zjistíte, že telefon je CZ distribuce. Alespoň v mém případě.
"Žádný učený z nebe nespadl"
Andrew_007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 15. 5. 2018 21:02

Tak já s vrácením neměl problém ani po aktualizaci systému. Telefon co jsem kupoval byl ve fólií zatavené krabici a samotný přístroj obalen fóliema z výroby a bez jediného defektu či známky použití. Baterie je skvělá. Dnes jsem ráno v 7 sundal z nabíječky a ještě teď mám 62 procent a to jsem v průběhu dne volal, psal SMS, hrál hry nebo civěl na net a poslouchal hudbu, takže spíš jsi měla smůlu na nějaké šméčko.
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michma1213 17. 5. 2018 20:28

Tak jsem se rozhodla, že zkusím ještě počkat a vypadá to, že je baterka lepší. A dnes mi přišla aktualizace na oreo :-)
Michma1213
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků