Vodafone Pevný internet LTE bez FUP

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod polda 5. 1. 2018 22:13

Na LTE telefon mám 130/30, v jakoukoli hodinu. Případný pevný internet se tomu aspoň přiblíží nebo to je hlídáno na těch 30/5?
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondatra2222 6. 1. 2018 16:46

Pokud si zaplatíš nějaký tarif (a je celkem jedno kde od koho), budeš mít maximálně rychlost kterou máš v tarifu. Samozřejmě při nevytížení sítě to může být třeba o 10% více, ale spíše bude reálná rychlost u 30Mb/s někde mezi 15-29Mb/s , což je naprosto normální stav a je to celkem dobře použitelný net.

V mobilu nemáš zastropovanou rychlost, platíš za objem dat (což je nesmysl) a proto naměříš maximum které nabízí vysílač.
Ondatra2222
Junior

Odeslat příspěvekod polda 6. 1. 2018 18:44

Klidně bych si i připlatil, VF nabízí ale jen 30/5 proto se ptám jestli je nějaká zkušenost.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 6. 1. 2018 23:07

Pokud nekdo nabizi neomezeny objem dat, je nesmysl, aby nelimitoval rychlost a naopak.
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondatra2222 12. 4. 2018 17:10

Zajímá mě, jestli bude Vodafone nějak reagovat na nabídku T-Mobilu Pevný LTE do zásuvky. Vodafone je totiž jediný, kdo to nemá. Protože pokud někdo nemá možnost instalace, je to jediná dobrá nabídka. Takže čekám že bude živo.
Ondatra2222
Junior


Odeslat příspěvekod pokudos 15. 4. 2018 08:38

A tu o Červené karkulce budeš vyprávět kdy? O2 má možná konektivitu v zemi, ale rozhodně k BTSkám ji nevede. Ostatně jako jediný operátor má minimální množství sektorů a na LTE používá téměř výlučně frekvenci 800 MHz. Ostatně toto bude asi důvod, proč je tolik "pochvalných komentářů" na rychlost jejich Internet Air Fix, že? :-/
pokudos
Junior

Odeslat příspěvekod Ondatra2222 15. 4. 2018 15:42

Nejsem zastáncem ani jednoho z operátorů ale zde se musím Vodafonu zastat. Mám osobní zkušenost s "Bez kabelu" a rychlost internetu byla vždy mezi 7-8,5Mb/s, což odpovídá deklarované rychlosti, kterou nabízejí. Zaznamenal jsem jediný výpadek za dva roky a vyřešil jsem ho restartem modemu, takže nevím co se stalo ale internet prostě fungoval dál bez problému. Signál na telefonu mám u Vodafonu i v místech, kde na druhé SIM T-Mobile není ani čárka. S O2 nemám zkušenost, jen krátkou a negativní, ale to je jiný příběh.

Takže když to srovnám, vzal bych si radši internet od Vodafonu nebo T-Mobilu, kde to asi dost dobře funguje také, než od O2 kde to je jedna velká žaloba u ČTÚ. A netvrdím že to tak je všude, ale reakce zákazníků napovídají o stavu sítí víc než jakákoli recenze. A vlákno o bezdrátu O2 je plné stížností a žalob přes ČTÚ, vlákno s Vodafonem je plné stížností na FUP, který je největší brzdou tarifu. Ale tak, Vodafone asi nechce zákazníkům nabídnout službu, která funguje lépe než ta konkurenční. Asi za to dostávají zaplaceno od O2 a T-Mobilu víc než kolik by jim zaplatili zákazníci. :-P
Ondatra2222
Junior


Odeslat příspěvekod JayDeeSq 25. 4. 2018 11:02

teď už k věci, jaké jsou zkušenosti s pevným internetem přes lte od vodafone? Jaké jsou cca běžné rychlosti a jakou rychlost už v případě problémů bere vodafone jako "špatnou"? bohužel ověřený t-m k sobě nedokážu dostat a O2 je kapitola sama pro sebe..
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 25. 4. 2018 12:20

Mas moznost si to objednat na 14 dnu na zkousku... u vodnika tusim na 30 dnu... proc nedokazes dostat?

pokudos píše:A tu o Červené karkulce budeš vyprávět kdy? O2 má možná konektivitu v zemi, ale rozhodně k BTSkám ji nevede. Ostatně jako jediný operátor má minimální množství sektorů a na LTE používá téměř výlučně frekvenci 800 MHz. Ostatně toto bude asi důvod, proč je tolik "pochvalných komentářů" na rychlost jejich Internet Air Fix, že? :-/


Nevim od doby prodeje o2 nesleduji, ale pevnou optiku meli do kdejake vesnicke ustredny (kde maji dslamy pro xDsl) a z ni prece mohou radiem poslat par stovek mbit na kazdou druhou BTSku...

To vodnik jen tezko dokaze... a servislevel vodnika byl tragicky, domluvit se take katastrofa, a vzdyt i dohled site dali mimo republiku, snad do madarska nebo do rumunska...?

Dalsi vec je, jak mozna orezali investice (pred planovanym prodejem)? Spekulace...
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 25. 4. 2018 12:37

T-m má obsazené bts..teď už i všechny v okolí takže ani net do zásuvky není reálný, dřív byly vzdálenější volné, ale blbá oblast, xDSL tu skoro není.. na zkoušku sice dejme tomu, ale všichni víme jaké je realita u O2 po zkušebním období..proto bych nerad dopadl podobně u vdf a docela bych rád aby ta rychlost neklasala aspoň pod 50% deklarované, že to asi 100% nepojede 30 s tím i počítám, ale aby to nakonec nebylo 10 a méně po většinu času..
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 25. 4. 2018 13:09

Stejně ti nic jiného nezbývá.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 25. 4. 2018 13:23

zbývá zůstat na vdsl 20..reál 13-14/0,4 (což mě štve nejvíc ten up 300-400kbps), nebo několik wifi poskytovatelů
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 25. 4. 2018 13:54

A už jsi zkusil nějakou VF simku aspoň v telefonu? Mě ukazuje 126/35, tak si myslím, že slibovaných 30/5 by tu dali.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků