Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod esquire 10. 4. 2018 14:56

Obrázek
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrsalieri 10. 4. 2018 15:12

Obrázek

Vytíženější lokalita, ráno a v noci to jede skoro plných 100 Mbps.
PC: Intel i5 4460 Haswell + 16 GB DDR3 + EVGA GTX 1060 SC 6GB + EVGA SuperNOVA 550GS + W10
NTB: ASUS F555LF-DM186T (Intel i3 5010U Broadwell + 8 GB DDR3 + GeForce 930M + W10)
MOB: Apple iPhone 7 Plus + T-Mobile
NET: TMO - Pevný internet vzduchem (100 /25)
mrsalieri
Junior


Odeslat příspěvekod JiriPokorny 13. 4. 2018 21:50

Zdravím, vidíte prosím někdo v modemu skutečně nastaveno UL CA a DL CA? Myšleno tam kde je LTE-A, dle poslední mapy už téměř celá ČR. Nebo je to tam jen na okrasu a ve skutečnosti modem neumí sdružit pásma? Díky.
JiriPokorny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guiz 14. 4. 2018 08:26

Nevím to jistě, ale myslím že to zatím neumí. Měla to aktivovat nějaká aktualizace, ale ta ještě nedorazila. Jestli vůbec někdy bude.
Naposledy upravil BeznyFrantaUzivatel dne 14. 4. 2018 08:52, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněna zbytečná citace.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 15. 4. 2018 07:44

Za ten rok, dorazila vubec nejaka aktualizace?
BHMarten píše:protokoly v nastavení WIFI máš nastaveny správně ? IEEE 802.11ac u 5Ghz ? 2,4 má max. IEEE 802.11n ..
jinak bacha na 5Ghz... nemá velký dosah a slabou průchodnost.. osobně to nepoužívám protože v baráku 3m od krabičky s překážkou dřevěný strop už je to o ničem.
a je otázka co umí wifi v tom notebooku.



Kdyz si nastavis na 2,4 i 5ghz stejny ssid + key (nutne!), tak se koncove zarizeni pripoji primarne k 5ghz (protoze tak nejak vi, ze je lepsi), kdyz budes blizko ;-) a prepne se na 2ghz, kdyz se vzdalis... a to zcela transparentne :))

To je nejlepsi nastaveni, no v navodu to asi nenajdes a laik to nevi...

-- 15. 4. 2018 08:53 --

Fallen22 píše:prý O2 má agregaci 1:50, před týdnem jsem mluvil s operátorkou od T-mobile a ta mi tvrdila, že mi jsou schopni také zařídit LTE internet o stejné rychlosti ale bez agregace..


Kdyby ti to prodali bez agregace, tak leda za 50.000 Kc mesicne nebo jeste vic!vic co znamena agregace.?

Neblbni a dej si pořadí na VDSL, az nekdo vypadne anebo posili, tak se ti ozvou.

U O2 a VDSL se na 90% ustreden agregace nijak neprojevi, protoze jim do kazde ustredny vede optika dostatecne kapacity a jedinym limitem tak je defakto drat a tvuj modem (v hranicnich podminkach specialni modem dokaze treba +100% rychlosti). Ten drat je defakto vyhrazene prenosove pasmo a agregaci temer nepocitis...

U vzduchu - limitem je typucky pocet uzivatelu posledni mile, jde o SDILENE PASMO...

LIDI NEBLBNETE A POKUD TO JDE, POUZIJTE DRAT, je to daleko spolehlivejsi...
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod newton159 15. 4. 2018 12:06

Tak ja jsem naopak z dratu utekl na LTE od T-mobile. Roky jsem behal na VDSL 30/4 mbit/s. Kdyz mi rychlost O2 po nekolika vypadcich snizil na 20/2, s tim, ze se zhorsily technicke parametry linky (i kdyz modem ukazoval stale stejne parametry), rekl jsem si, ze nemam co ztratit a sel k T-mobilu. Bydlim v Praze, mam primou viditelnost na BTS, vzdalenost 230 metru. Tarif 100/25, v realu vzdy 97/25, ve dne, v noci, vecer. Kdyz si vzpomenu, ze VDSL od O2 bylo vecer ve spicce temer nepouzitelne, je tohle LTE z naprosto jineho sveta. Tady je videt, ze pokud O2 nezacne poradne investovat do predsunutych DSLAMU, nemaji do budoucna sanci drzet krok s konkurenci. UPC jede dneska i na 500 mbit/s, T-mobile na 100 mbit, u VDSL jsou prumerne rychlosti vzhledem ke vzdalenosti mnoha ucastniku od ustredny mnohem niz a bez investic se budou nuzky jen vice rozevirat. A bude hur, az prijde 5G. Za me je momentalne VDSL technologie minulosti. Pokud se do budoucna nedostane O2 s VDSL na minimum 100 mbit/s, lide budou postupne odchazet ke konkurenci.
Naposledy upravil newton159 dne 15. 4. 2018 20:06, celkově upraveno 1
newton159
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 15. 4. 2018 13:08

U mě to samý, ať jde celý O2 tam....
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psitlapa 17. 4. 2018 14:20

Ahoj, měl bych dotaz.. Máme natažený router z antény do prvního patra, nicméně bych potřeboval zesílit signál do přízemí, jaký bych měl zvolit vhodný access point, aby byl kompatibilní a nestál 4k. K výběru je jich mnoho, tak abych nesáhl vedle. Díky za reakce.
psitlapa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 17. 4. 2018 15:59

Se nejdřív koukni jakou sílu wifi máš nastavenou na modemu,já mám max a 2 patra + 50 m před barák to dá.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sepulnation 18. 4. 2018 21:03

Ahoj, mám dotaz.

Chodí nám tady v lokalitě parta lidí, která nabízí internet vzduchem od T-Mobile. Že prý T-Mobile postavil nový LTE vysílač kousek od mého bydliště a že na něj chtějí připojit jen omezené množství lidí (v rámci našeho městysu) a díky tomu prý mohou garantovat nabízené rychlosti (20, 50, 100). Cena stejná jako na webu, ale výhodou má být právě ta garantovaná rychlost. Víte o tom někdo něco? Přijde mi divné, proč by měl omezovat počet lidí, které pustí na daný vysílač a okrádat se tak o peníze...?

Díky, H.
Mobil: Nokia 3310 -> Philips Fisio 620 -> Philips BeDJ 530 -> SonyEricsson Z600 -> Nokia 6630 -> Nokia N95 -> Samsung i8910 Omnia HD -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S2 - > Samsung Galaxy S4 -> iPhone 6 -> iPhone X
Sepulnation
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 18. 4. 2018 22:01

Oni prostě napojí na každou BTS jen určitý počet připojení, aby zaručili právě alespoň rychlosti např mezi 15-20Mbit. Já se ptal na připojení rodičům, ve stejném baráku, jen jiné patro jak já na vesnici a už jim PIV nedají, protože obě BTS na které máme výhled jsou kapacitně plné. Musíš počítat s tím že máš připojení 20Mbit, ale spousta lidí má i TV, která si bere v HD 7 Mbit. Takže musí minimálně zaručit bezproblémový chod všech TM TV napojených přes PIV na danou BTS jak kdyby jely 24h o rychlosti 7Mbit.Tahle rezerva je priorita číslo 1,pak PIV který by tuším neměl jet míň jak 8Mbit pokud jede míň, tak už TM přistoupí i na zrušení bez sankce. A další věc, rezerva rychlosti pro mobilní zařízení, aby to nejelo na úrovni EDGE. To O2 to pere a nabírá duše kapacita, nekapacita.


Citace:
Přijde mi divné, proč by měl omezovat počet lidí, které pustí na daný vysílač a okrádat se tak o peníze...?

Ale dá se na to odpovědět i jednoduše. :-D
Aby nemuseli lidem ve špičce uměle omezovat rychlost, aby to všem jelo aspoň 2Mbit a neskončili se stížnostmi na ČTÚ jako O2. :-D Což byl i můj případ před rokem v březnu.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sepulnation 19. 4. 2018 08:45

Aha. Tak v tom případě mu na tu nabídku asi skočim... Nevím jestli má cenu pořizovat 100 Mbit, když teď na mobilu naměřím většinou max. 70 - 80 Mbit? Mobil se ale zřejmě připojuje k jiné BTS, protože dle jeho popisu bude nově zřízená BTS sloužit pouze pro pevný internet a nebude obsluhovat mobilní připojení.
Mobil: Nokia 3310 -> Philips Fisio 620 -> Philips BeDJ 530 -> SonyEricsson Z600 -> Nokia 6630 -> Nokia N95 -> Samsung i8910 Omnia HD -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S2 - > Samsung Galaxy S4 -> iPhone 6 -> iPhone X
Sepulnation
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 19. 4. 2018 10:40

psitlapa píše:jaký bych měl zvolit vhodný access point, aby byl kompatibilní a nestál 4k..


máme větší domek, a jako repeater používám Edimax BR-6428nC , cenově super (cca 600, jak kde..) velký antény a výborný dosah..
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ze.us 19. 4. 2018 20:17

Repeater?! No potes...
ze.us
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků