Nokia 7 Plus /N 7.1 Plus - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod lada t5 16. 4. 2018 22:19

No, zajímavé, úplná chvála to tedy není....................
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 4. 2018 23:15

Optimalizaci srovná některá z příštích aktualizací, co je ovšem minusem, je poněkud vyšší cena, optimální vidím okolo 7k
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod činpokomončák 17. 4. 2018 10:58

Co se týká optimalizace, tak z dostupných recenzí si stěžuje pouze mobilenet. Indové problém nemají...
činpokomončák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .soul 17. 4. 2018 11:19

Tak tak, koukal jsem na několik recenzí na Youtubu a nikdo si na SW nestěžoval. Jedinou stížnost jsem zaznamenal na kvalitu hlasitého reproduktoru a pak logicky na chybějící optickou stabilizaci.

Jinak nikdě neuvádějí váhu telefonu, nicméně nějaký Ind to v jedné recenzi hodil na váhu a vypadá to na 184-185g.

Původně jsem chtěl Galaxy s6 edge+ nahradit S8 nebo S8+, nicméně asi ušetřím a koupim Nokii 7 plus, líbí se mi výdrž, design a zejména Android One - přecijenom přes telefon kolikrát platím kartou a časté bezp. aktualizace mě lákají. Oproti S8 má ovšem horší display, foťák, chybí voděodolnost a 3,5jack má nevím proč nahoře :roll:
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 17. 4. 2018 12:26

a Samsung S8 nemá pravidelně záplaty? ikdyž se ta Nokia jeví slibně, tak S8 za aktuální cenu je asi lepší volba podle mě, ikdyž vydrží málo na baterku.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zumzumzum 22. 4. 2018 07:37

Nokia 7 Plus (recenze)


https://youtu.be/N-uHS0O5dQU
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 4. 2018 08:46

To je snad poprvé, co u této Nokie mobilenet neprovedl standardizovaný test výdrže..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 4. 2018 23:33

Nokia 7 Plus může být bestseller.
Má dobrou výbavu i rozumně nastavenou cenu

https://www.mobilmania.cz/clanky/nokia- ... fault.aspx
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nery 1. 5. 2018 12:20

Tak ode dneška je N7+ doma. Vypadá dobře, snad budu konečně spokojený.
Nery
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada t5 2. 5. 2018 06:33

No tak to tedy gratulace. Poděl se pak s dojmy..............
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod Odhur 2. 5. 2018 17:48

Nery píše:Tak ode dneška je N7+ doma. Vypadá dobře, snad budu konečně spokojený.


Aké sú pocity z používania. Zdá sa naozaj taká obrovská? Neoplatilo by sa radšej ísť do nokie8 aj keď ponúka menšiu výdrž?
Odhur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xixo 2. 5. 2018 19:15

Stručně a útržkovitě:

Koupil jsem ji místo Nexuse 5X, u kterého kvůli bobtnání aplikací s 2GB RAM přestal v praxi fungovat multitasking, protože dvě app současně se tam už nevešly :-) Ta fyzická velikost není tak hrozná, Nokia je oproti 5X akorát cca o 1cm delší a do kalhot se vejde (nepoužívám ovšem pouzdra).

Pořád mačkám na Volume místo na Power a naopak, ale to se snad časem poddá.

Systém zatím vypadá ok, byly tam nějaké porodní bolesti nejspíš způsobené obnovováním ze záloh z 5X (odmítal se spustit backup - vyřešeno přes adb shell, prázdná obrazovka google now - vyřešeno smazáním dat Google app a restartem). Hry nehraju, číslo z Antutu je mi ukradené a běžné productivity appky fungují svižně. Lagy a padání zmiňované někde v recenzi jsem zatím nepozoroval.

WiFi se chová trochu bizarně. Přes dvě zdi dává na 5ghz pásmu upload 4MB/s. Přijdete do místnosti s routerem a upload klesne na 250kB/s. WTF?

Treble check tvrdí, že Project Treble tam je.
xixo
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 5. 2018 12:19

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 5. 2018 15:58

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nery 4. 5. 2018 16:35

Recenze slušná, jen bych až tak nesouhlasil s tou čitelností na slunci. Myslím s osobní zkušenosti, že čitelnost na přímém slunci je naprosto vyhovující. Fotky za snížené viditelnosti pro běžného uživatele, který se v tom nepotřebuje pitvat jsou naprosto v pohodě. A k té velikosti, je to hodně subjektivní. Já sám mám velké ruce a když porovnání s mým předchozím Honorem6x, tak Nokie je jen o kousek delší, žádný problém s tím nemám. Mrzí trochu absence rádia a notifik. diody. Ty notifikace na displeji nejsou až zas takové terno. Kdysi u myslím Moto X Play to fungovalo lépe.
Nery
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků