Samsung Galaxy S8, S8+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Luky1989 16. 4. 2018 10:43

Ve čtvrtek 12. odeslán email s dotazem na dodání zboží, do dneška bez odpovědi. Dnes opět voláno panu Dolinovi. Telefon už je zapnutý, ale pro změnu jej nebere.

Můžete se někdo podělit o Váš způsob řešení?
Luky1989
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod luke.k 16. 4. 2018 11:07

Ahoj, mám g950f od O2 a chtěl bych se zeptat, když bych do telefonu hodil německou DBT romku, půjde to vrátit zpátky na tu O2 v případě, že bych někdy telefon potřeboval třeba reklamovat? Případně, uznali by mi reklamaci, kdybych tam měl nahranou tu německou romku? Když jsem měl s6, snažil se mi kdysi někdo vysvětlit jak je to s těmi csc kódy, ale vůbec jsem to nepochopil, jen vím že mi nešlo přejít z5 z etl na O2. Jinak jsem měl za to, že lze potom přes odin nahrát na telefon romka buď ze stejného data nebo novější a tady na vlákně jsem četl, že někdo psal, že nění problém dokonce nahrát na telefon s oreem zpátky nougat. Na to se ptám proto, že kdybych někdy musel reklamovat, tak romka od O2 z česka bude mít pravděpodobně vždycky starší datum vydání než ta německá.

Mimo mísu - vím, že německá rom má rychlejší aktualizace a proto se na ni ptám. Důvod proč to ale dělám nejsou rychlejší aktualizace a tak se zeptám ještě na tohle, kdyby mi byl někdo schopen říct prč sakra. telefon mám tak 3-4 měsíce cca. na začátku baterka supr. No a pak najednou přišly problémy. Nekoná se žádné ultrarychlé vybíjení. telefon má pořád vceku dobrou výdrž. Co se ale děje, že když ho zapnu do režimu letadlo, tak žere víc baterky než normálně na síti. Udělal jsem wipe and factory a wipe cash. Nainstaloval jsem zpět všchny svoje aplikace a pár dní v pohodě. Přes noc na letadlu 1-2 procenta dolů. Bohužel se scénář opakoval takže vše znova a pak ještě jednou potřetí. Nechápu, proč se pár dní nic neděje, neinstaluju žádnou novou app a z ničeho nic při letadle přes noc 8 - 15 procent dole. proto zkouším ještě nahodit romku načisto. Myslíte že to pomůže? je tam rozdíl oproti tomu, když udělám wipe/ factory a cash? zkoušel jsem totiž jinak už snad uplně všechno, co se tu a jinde píše a do rootu se mi nechce/záruka. Díky za opovědi

Edit: kdyby někoho zaujal i ten druhý odstavec, co jsem zapomněl napsat je, že jsem včera nainstaloval GSam Battery detector a po 6 hodinách v noci mi hlásil spotřebu asi 1,9 procenta za hodinu, kolem 6 ráno jsem vypnul letadlo, jel 30 km do brna přes místa s (ze zkušenosti) horším signálem, telefon jsem vlastně nepoužil cca další 3-4 hodiny a GSam mi hlásila průměrnou spotřebu asi 1,4 procenta na hodinu. Setkal se už někdo s tímto? Že telefon žere víc v letadle? :D napadlo mě podívat se na to pořádně až včera, protože i pocitově mi přišlo, že přes den se baterie chová vcelku normálně, jen to letadlo.
luke.k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akus 16. 4. 2018 14:30

Porad nulova odpoved na objednavku :( a neplatil, ale cekal jsem na fakturu abych ji zaplatil a ta nikde.

Jinak mi dnes i prestala fungovat stranka ze ktere jsem objednaval. Tak to asi cele polozili.
Akus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Luky1989 16. 4. 2018 14:55

Já se nakonec dovolal. Prý byly nějaký problémy se skladem či co, nicméně od zítřka by se měly objednávky dát do pohybu. Byl jsem upozorněn na nemožnost využití cashbacku, a jako kompenzace mi byla nabídnuta sleva na cokoli z jejich eshopu. Jen ne na ten mobil:). Domluva je taková, že se mám do večera ozvat, co s objednávkou. Rušit jsem ji zatím nechtěl, kdyby se náhodou ještě podařil vymyslet nějaký krok, ale vzhledem k tomu, že už několik dní je tady ticho po pěšině, mám chuť se na to vykašlat.

Stránky ale pořád fungují: http://mbankapp.obchod-samsung.cz
Luky1989
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snapsik 17. 4. 2018 13:29

Zdravím, po aktualizaci na Oreo se objevily v aplikaci Camera tlačítka Nálepky a Bixby. Jdou nějak deaktivovat? Děkuji za tipy.
Snapsik
Junior

Odeslat příspěvekod Blondak38 18. 4. 2018 09:05

Mám možnost přes firemní nabídky mít od Samsungu S8 po cashbacku za 12.790,- Kč a S8+ za 14.990,- Kč.

Ať jsem se na trhu díval jak jsem mohl, nic s lépe vyváženým poměrem vzhledu, pracovního využití (výkonu), vidinou aktualizace na Andorid 9, fotoaparátu (pro mě kvůli dětem velmi podstatný) s optickou stabilizací, s NFC a méně podstatných vlastností jako je voděodolnost atd. jsem na trhu nenašel.

Takže asi půjdu do S8 (do té menší), i když mě Samsung s tou mBank dost naštval.
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod Kaprar11 18. 4. 2018 17:16

Pokud neřešíš baterii tak S8 pokud chceš mít lepší výdrž na baterii tak S8+.
Motorola D160,D520,2xM3888,Amio,Telitel,Alcatel 501,2x 302,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,2x SE 108i,GT 5570 mini,2x S1 I9000,SIII I9300,S4 I9505,S5 G900F,3xTab3T111,N4 N910F,S7edge G935F,S8+ G955F,S9+ G965F,S10+G975F.
Kaprar11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panrt 19. 4. 2018 21:29

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy ... -30630.php Samsung is now rolling out a new update (based on Android Oreo) for the Galaxy S8 and S8+ in Europe. Specifically, people in Germany have received it already.

It's a 570MB download that will install software version G950FXXU1CRD7 for the S8, and G955FXXU1CRD7 for the S8+. This brings with it the April security patches, both the batch that Google released, as well as Samsung's own fixes for its software.

Additionally, the new release packs stability improvements for the camera, Bluetooth, and Wi-Fi. So if you've been having reliability issues with any of those, don't postpone applying this update. As always, it is probably a phased rollout, so it might take a few days for it to reach all the devices in Germany. Other countries, especially in Europe, should also be getting it very soon.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod hurec 20. 4. 2018 00:46

Ja bych sel uz jedine do pluska. Ta baterie u s8 me zklamala.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 20. 4. 2018 07:34

Baterka u s8 nic moc to je pravda, s custom rom a kernelem je to lepsi, ale porad zadnej zazrak.. Ale plusko je treba na me uz moc velky a prekazi mi v kapse i se mi hur drzi, jelikoz mam mensi ruce..holt kazdy ma svoje.. ale i pri narocnejsim pouziti, mi v poho ten den vydrzi a to mi staci :)
flatliners
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpingjackflash5 25. 4. 2018 11:56

nemám Samsung, ale

Smart Lock mi také "blbnul", možné řešení je v případě domácí lokace nastavit pod "Domov" a další položkou dvě lehce vzdálená místa v požadované lokaci. V případě normálních lokací nezadávat ulici ale přímo vybrat prstem na mapě místo - zadá se pak jako souřadnice. Takto mi to funguje zatím spolehlivě.


Starbuck píše:Mám nastavené SmartLock na důvěryhodná zařízení (hodinky) a polohu (doma), ale podle mého to nefunguje :pozor . Taky mám rozeznávání obličeje (funguje) a zamčení po 30min nečinnosti (taky funguje) - to jenom pro informaci, jestli se to třeba nehádá. Ale byl bych rád, kdyby SmartLock fungoval, protože třeba když se v noci vzbudím a chci jenom rychle mrknout na mobil, nechce se mi zadávat PIN, ani rozžínat světlo, aby poznal obličej (kdoví, jestli by tu vyoranou myš poznal :-D )
jumpingjackflash5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod technikus 26. 4. 2018 08:48

S8 ETL
Přílohy
31282858_10216145620024119_3676222637912096768_n.jpg
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod tony25 26. 4. 2018 14:43

Mě taky dorazila aktualizace na 8+ ETL.
tony25
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomrichter421 29. 4. 2018 14:20

Ta akce u mbank to je jako že si telefon normálně objednám nebo se musím uvázat a uzavřít u nich bankovní účet? Pokud to je bez úvazku tak bych do toho i šel nebo moje S6 edge pomalu dosluhuje a S9 je pro mě momentálně dost drahá.
tomrichter421
Junior

Odeslat příspěvekod Blondak38 29. 4. 2018 16:05

To si radeji kup treba u Smarty, kde k tomu dostanes haldu veci zdarma a po cashbacku te vyjde stejne draho jako u mBank. Je n to musis stihnout zaregistrovat do zitrka.
Blondak38
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků