Nokia 3 /3.1 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mirdaP 7. 12. 2017 01:09

To jsi na tom ještě dobře, já už mám aparát v servisu. Už po druhé se totiž stalo že několik hodin nešel displej. Pak zase naběhl. Docela úsměvné když někdo volá a nemůžeš nic dělat a ani nevíš kdo to byl. Hold jsem chytil špatný kus.
mirdaP
Junior

Odeslat příspěvekod Lutzi 7. 12. 2017 01:27

@mirdaP: No to jsi asi špatný kus chytl. Tak snad to bude tvoje poslední oprava.
Lutzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdaP 7. 12. 2017 01:47

Očekávám že se v servisu závada neprojeví a Nokia poputuje jakožto nespolehlivá do šuplete...
mirdaP
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 24. 1. 2018 21:26

Nokia 3 dual sim stříbrná a bílá je již několik dnů na alza.cz za 2500 korun. Je tam i Nokia 5 o tisíc dražší.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Soustruh 24. 1. 2018 22:59

Já jsem byl s telefonem spokojený, možná je pomalejší než dražší modely nebo podobně drahé Xiaomi, ale příslib aktualizací mě nalákal a zatím nezklamal, každý měsíc mám aktuální bezpečnostní aktualizaci. Ano, na Oreo čekáme déle, než původně tvrdili, ale s tím se asi smířím.

Zpracování je ale špičkové, oproti zmíněným Xiaomi telefon působí daleko lépe: mírně zaoblené sklo, oblé hrany, elegantní barva (mám tmavě modrou variantu).

Potkal mě ale problém s nabíjením, který tady už někdo zmiňoval, nabíjení se mi prostě zasekne na nějakých 72 % a dál se nepohne, takže telefon je už podruhé v servisu. Napoprvé tovární nastavení nepomohlo, ale oni prý přehráli software a už se to neprojevilo, takže napodruhé jsem výslovně uvedl, že chci telefon vrátit ve stejném stavu, v jakém k nim doputoval. No, pokud se budou cukat a zase mi to jen přehrají, tak očekávám, že se to projeví i potřetí a ať už to uznají, nebo ne, tak si na Mallu něco vyslechnou a budu vybírat jiný model, nejspíš pětku. :-)

Na Nokii alias HMD jako značku jsem nezanevřel, ty telefony se mi opravdu zdají vzhledově hodně přitažlivé a výrazně odlišné oproti všem těm Xiaomi (nebo třeba i Samsungům) podobným jako vejce vejci. Aspoň, že ty baterky nevybuchují… :-D
Asus P9X79 Pro | Intel Core i7-3820 | 32 GB RAM | GeForce GTX 1650 passive
Benq GW2470 24" | Razer Abyssus 2000
Soustruh
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 1. 2018 23:21

Reku píše:Nokia 3 dual sim stříbrná a bílá je již několik dnů na alza.cz za 2500 korun. Je tam i Nokia 5 o tisíc dražší.

Tak Nokia 5 je mnohem lepší volba, navíc teď jen o tisícovku dražší než N3
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lutzi 25. 1. 2018 01:09

Soustruh píše:Já jsem byl s telefonem spokojený, možná je pomalejší než dražší modely nebo podobně drahé Xiaomi, ale příslib aktualizací mě nalákal a zatím nezklamal, každý měsíc mám aktuální bezpečnostní aktualizaci. Ano, na Oreo čekáme déle, než původně tvrdili, ale s tím se asi smířím.

Zpracování je ale špičkové, oproti zmíněným Xiaomi telefon působí daleko lépe: mírně zaoblené sklo, oblé hrany, elegantní barva (mám tmavě modrou variantu).

Potkal mě ale problém s nabíjením, který tady už někdo zmiňoval, nabíjení se mi prostě zasekne na nějakých 72 % a dál se nepohne, takže telefon je už podruhé v servisu. Napoprvé tovární nastavení nepomohlo, ale oni prý přehráli software a už se to neprojevilo, takže napodruhé jsem výslovně uvedl, že chci telefon vrátit ve stejném stavu, v jakém k nim doputoval. No, pokud se budou cukat a zase mi to jen přehrají, tak očekávám, že se to projeví i potřetí a ať už to uznají, nebo ne, tak si na Mallu něco vyslechnou a budu vybírat jiný model, nejspíš pětku. :-)

Na Nokii alias HMD jako značku jsem nezanevřel, ty telefony se mi opravdu zdají vzhledově hodně přitažlivé a výrazně odlišné oproti všem těm Xiaomi (nebo třeba i Samsungům) podobným jako vejce vejci. Aspoň, že ty baterky nevybuchují… :-D


No také to takhle nadčeně vidím tu Nokii. Jinak i já měla pak jednu dobu problémy u nabíjení a sice každý 2 nabíjení mobilu se mě stalo že se mobil seknul a nechtěla se ani rožnout obrazovka, musela jsem mobil restartovat. No a jak byla pak ta aktualizace tak od té doby mě to nedělá. Tak že nyní maximální spokojenost.
Lutzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Garfield73 6. 3. 2018 10:56

Reku píše:Nokia 3 dual sim stříbrná a bílá je již několik dnů na alza.cz za 2500 korun. Je tam i Nokia 5 o tisíc dražší.

Pořídil jsem Nokia 3 i Nokia 5. Nechápu negativní recenze na Nokia 3. Žádnou "pomalost" jsem nepozoroval. Hezký telefon, kvalitní zpracování, čistý Android, za ty peníze naprostá spokojenost. Synek zahodil tablet a vystačí si.
Kolegovi jsem pořídil Nokia 6. Zarytý odpůrce smartphounů, taky si ji nemůže vynachválit, hlavně výdrž.
Nokia 5 bude dárek, ještě jsem nezapnul. Na pohled super.
Pro malou to vidím na Nokia 1 nebo 2. Na jedničku s Android GO jsem hodně zvědavý...
Až doslouží můj Nexus 5 (ne a ne chcípnout mrcha), půjdu taky do Nokie. Snad už bude Nokia 7. Šestka je na mě moc velká...
Garfield73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 6. 3. 2018 11:23

Premyslim ze bych tento telefon doporucil brachovi sice to fakt neni teeneeger. Ale na to facebookovani , whatsapovani, popripadny fotky to staci ne? :)
I kdyz se bojim toho nizkyho vykonu. Ale snad mu to bude stacit. :)
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZavorkaCZ 6. 3. 2018 15:35

Pokud se neprojevují známky zpomalování při procházení systémem jak píšou některé recenze, tak stačí. Na druhou stranu Huawei Y6 2017 je za stejnou cenu s lepším procesorem a vypadá to, že i lepším foťákem.
ZavorkaCZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 4. 2018 07:11

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 4. 2018 08:00

To samé je v příspěvku výše..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lutzi 14. 4. 2018 17:53

No snad u mě přijde brzo. Už se těším.
Lutzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lutzi 24. 4. 2018 20:09

Tak v noci jsem měla už aktualizaci na Oreo 8.0.0.
Lutzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 5. 2018 20:15

Nokia 3.1 představena: nejlevnější telefon v programu Android One

https://www.smartmania.cz/nokia-3-1-pre ... droid-one/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků