Microsoft Lumia 640 / 640 XL - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 14. 3. 2018 05:16

Dante Flyshit: V rodině máme jednu 640 a jednu 640XL. Kupoval jsem je až v době, kdy již byly uveřejněné W10M. Na "čistém" telefonu jsem vždy provedl upgrade z W8.1. Tebou popsané problémy se neobjevily ani v jednom případě. V telefonu samotném to nebude.
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod BigT 14. 3. 2018 07:42

Dante Flyshit:
Ano, je to možné. Manželka ji měla a nepomohly ani resety, přehrání firmware, nic. Šla do šuplíku a koupil jsem jí pořádný telefon s jiným OS, na který výrobce nekašle. (Nokia 6 - vždy aktuální a skvěle fungující telefon).
Ono taky tím, že MS dal od tohoto systému ruce pryč a podpora je nulová, nemá cenu si otravovat život nefunkčním telefonem.
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Buchtič 14. 3. 2018 08:38

po přechodu (rok a půl zpátky nebo kdy to přesně bylo) z 8.1 na 10 u 640 paráda, posléze už to taková paráda nebyla, ale postupně se to nějak srovnalo.... nicméně po zaříznutí WP sem minulej tejden vlítnul z8 do NOKIE 5 už androidem, no.... je to stejný jak Symbian :mrgreen: zatím spokojenost
konečně zase NOKIAAA - pětka modroočko ;-)
Buchtič
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 14. 3. 2018 08:42

Uprimne, mam stejnou zkusenist jako BigT, kdysi moje Lumia 535 po upgrade na desitky prestaka de facto fungovat, upozornovat a nedalo se to používat k beznemu fungovani. At jsem delat resety, nebo cokoliv dalsiho, ten telefon proste musel pryc.

Vzdycky se mi libi vykriky, jak na l950(xl) vse funguje, ale on je to prostě ex-high end, takova s5, s6 a dalsi dnes taky funguji obstojně, zbytek ale starsi nez 2 roky bez ohledu na platformu proste trpi...
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr311 5. 4. 2018 17:46

Zdravím. Mám Lumia 640XL, před časem jsem provedl upgrade na W10, čemuž jsem se do poslední chvíle bránil, ale když jsem chtěl funkční Messenger a celkově Facebook, nebylo jiné zbytí, protože ve W8 tohle zkrátka přestalo fungovat. Že po upgrade na W10 půlka věcí přestala fungovat a nebo funguje jinak to se i dalo čekat, nějak jsem se s tím popasoval nebo smířil, příp. nahradil něčím jiným, pokud to šlo. Ale, co se mi stalo v posledních dnech, že mi odešel fotoaparát. Prostě fotím, mobil se po pár snímcích zasekne, objeví se hláška "Ukládá se..." a fotoaparát je totálně zaseklý. Tento proces trvá nekonečně, dá se z toho vyjít pouze restartováním mobilu. Nicméně fotky to i tak neuloží. Respektive v mobilu se uloží, ale jen nějaké náhledové malé obrázky - typ souboru THUMB o velikosti nějakých 148kB, což je samozřejmě špatně.
Už jsem z toho na mrtvici, nevím co s tím, jestli je nějaká vada v přístroji a nebo v SW. Mobil mám aktualizovaný, aplikace Kamera jako taková nelze samostatně odinstalovat a znovu nainstalovat, tak nevím, co dál. Nesetkali jste se s něčím takovým, případně jestli dokáže někdo poradit? Jo a dělá to jak při volbě ukládat foto do mobilu, tak i na kartu.
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod Buchtič 6. 4. 2018 07:36

jj to taky znám, musíš holt vydržet, jak to přišlo, tak to zase odejde. ;-)
konečně zase NOKIAAA - pětka modroočko ;-)
Buchtič
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr311 6. 4. 2018 08:27

A to je co za blbost, jak to může samo přijít a samo odejít?? Tak buď je to nějaká sw chyba nebo porucha v mobilu. Ale ani v jednom případě se mi nezdá, že by to přestalo blbnout.
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod Buchtič 6. 4. 2018 08:53

já tipuju SW, proto řikám, jak to přišlo, tak to odejde....
konečně zase NOKIAAA - pětka modroočko ;-)
Buchtič
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr311 6. 4. 2018 09:10

Máš tedy stejný problém? No ale vzhledem k tomu, že mrkvosoft se již na mobily vybodnul, tak pochybuji, že přijde nějaká oprava. Navíc mně ten fotoaparát začal blbnout před poslední aktualizaci, právě v domení, že by aktualizace mohla pomoci jsem aktualizoval, ale problém nevyřešen.
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 4. 2018 09:32

Udělej obnovení továrního nastavení, třeba vyřeší problém
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Buchtič 6. 4. 2018 09:35

no měl sem.... taky na W10, ale někdy už loni, pak to zmizlo..... teď už smažím NOKII s drojdem.... Továrko by něco vyřešit mohlo, no....
konečně zase NOKIAAA - pětka modroočko ;-)
Buchtič
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr311 6. 4. 2018 09:50

Tovární nastavení by znamenalo co, návrat zpět k w8? Také mě to napadlo, ale pri pomyšlení že zas trávit hromadu hodin u toho, než se vše prehraje... :-(

Buchtič: Mohu se zeptat, jakou Nokii máš a jak jsi spokojen?

Jinak koukal jsem i na zpětnou vazbu, tak hodně lidí má stejný problém, ale mrkvosoftu je to zřejmě šuma fuk, prostě už to asi řešit nebude.
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 4. 2018 09:56

Po obnovení továrního nastavení zůstává aktualní verze OS, jen je potřeba vše důležité zálohovat, časově náročné to také není
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Buchtič 6. 4. 2018 10:48

viz podpis ;-) Nokia 5, no hele, je to skoro stejný jako 640tka, ale lepší zpracování, 2x víc ROM a RAM a jader, ale na funkčnost to myslím nemá vliv, příde mi, že je to fakt stejný jako ten Mikrowocas. A drojid mi příde jako Symbian :tleskani :mrgreen: Já sem spokojenej :tleskani
konečně zase NOKIAAA - pětka modroočko ;-)
Buchtič
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 6. 4. 2018 12:23

petr311 píše:Tovární nastavení by znamenalo co, návrat zpět k w8? Také mě to napadlo, ale pri pomyšlení že zas trávit hromadu hodin u toho, než se vše prehraje... :-(

Buchtič: Mohu se zeptat, jakou Nokii máš a jak jsi spokojen?

Jinak koukal jsem i na zpětnou vazbu, tak hodně lidí má stejný problém, ale mrkvosoftu je to zřejmě šuma fuk, prostě už to asi řešit nebude.

Pokud máš nastaveno zálohování, tak se ti po obnově systému nainstaluje vše do původního stavu (pokud chceš), chvilku to trvá, ale jde to celkem bez problémů.
Mám L730 a chybu u foťáku nepozoruji, ale fotím hodně málo.
Jinak jsem se taky už rozhodl k přechodu na android, protože spousta věcí, které bych chtěl využívat už prostě na W10 nejdou, nemají nové aktualizace nebo jsou hrozně pomalé. Navíc 730 nemá LTE, což začíná být omezující.
Objednal jsem Nubii Z17 lite a dneska pro ni jedu, tak uvidím, jestli to bylo dobré rozhodnutí.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků