Sony Xperia XZ1 Compact - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod msp1 24. 11. 2017 15:04

Zdravím, můžete podložit screeny, telefony vedle sebe a info o signálu na stejné wifi? U mne je to stále v neprospěch XZ1C, děkuji. Z3C je v opravě.
msp1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rmann 15. 1. 2018 13:22

Ahoj, chci se zeptat na XZ1c na recenzi z praxe. Novinářských recenzí jsem přečetl dost, ale zajímá mě od někoho, kdo ji fakt používá.
1) jak moc tragický je foťák? V recenzích se vždycky vychválí, ale když dostanu telefon do ruky, tak bych brečel (Z1c jsem používal 2 roky, Z3c vlastním teď). Jak moc je neostrý v rozích? Jak moc špatně fotí v šeru, ve tmě (např. na nějaké akci)?
2) jak dlouho vydrží baterka, když je telefon jenom na mobilních datech a wifi? Případně jak dlouho, když je v telefonu Exchange účet na pracovní maily?
3) jak má kvalitní záda, display - škrábance? Moje Z1c vypadala po roce, jak kdybych ji tahal po štěrku, přitom jsem ji měl jenom na stole nebo v kapse
4) jaký je zvuk z telefonu na sluchátka? Potichu/nahlas, kvalitní/nekvalitní (vím, záleží na sluchátkách, ale třeba se Z1c jsem byl spokojený, na Z3c se mi rozbil jack po půl roce)

Všechny tyhle otázky mě zajímají z praxe.. Pořád si totiž nejsem jistý, jestli po dvou xperiích s určitýma vadama chci třetí, ale zase nechci iPhone SE a Compacty od Sony jsou velikostně super.. Díky za pomoc
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 15. 1. 2018 18:13

Fotoaparát je super,měl jsem dříve i Z3 a nedá se srovnat.Měl jsem i Samsung S7 a za dobrých světelných podmínek venku paráda a na stejné úrovni. Za horších podmínek vede o něco S7 ,ale dá se to dohnat manuálním nastavením,nevěřil jsem ale fakt dokáže dělat i za horších podmínek srovnatelné foto na manuální nastavení. ;-)
Baterie podle zátěže u S7 20h-1,5dne.U XZ1C 2-4dny,ale dostal jsem se i na 5 dní někde mám možná screen o využívání telefonu. :D
Na displeji po 3 měsících ani škrábanec,záda jsou tuším plast se skelným vláknem,takže odolnější než u Z3 sklo co jsem měl,kde to bylo znát.
Zvuk je podle mě na velmi vysoké úrovni,používám Sony sluchátka co byly k předobjednávkám a i kámoš co si potrpí na kvalitní poslech hudby uznal že hraje suprově. Jinak přední stereo repro hraje celkem kvalitně,hodně přirozeně,žádný plechový zvuk.
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rmann 16. 1. 2018 13:19

díky za recenzi :)
Já mám v práci na testování iPhone (4, 5s, SE, 6, 8 ), Galaxy S4, S6Edge, S7, Nexus 5X a pár dalších, ale XZ1c nám nikdo nechce koupit zatím. Pocitově Nexus 5X fotí ještě líp než S7. Dobře tedy, asi za měsíc si tu XZ1c koupím, snad ještě klesne cena, když budou na trhu ty nové Xperie
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod Miuan 31. 1. 2018 01:50

Ja mam mou tradicni otazku :)
Neobjevily se nejake problemy s praskanim displeje jako u jeho predchudcu?
Miuan
Junior

Odeslat příspěvekod Rmann 5. 2. 2018 11:17

V práci jsme dostali na testování XZ1 compact, minulý víkend jsem si ji vzal domů na testování... všechno je fajn (rychlost, čtečka, úložiště), i na ten spodní ostrý okraj bych si zvykl, ale ten foťák za šera/tmy pod lampou je tragédie k pláči (stejně jako Z1c, Z3c). Proto jsem se rozhodl si XZ1c nekoupit, za cenu nad 10k ať si ji nechají. Budu muset najít jiný telefon... Zatím nejlepší telefon na focení co jsem měl zůstává Nexus 5x, škoda, že ho nedělají menší :(
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod nevlad 6. 2. 2018 09:27

Dobrý den, mám problémy s wifinou, telefon se občas nedokáže připojit, i když jsem v dosahu uložené sítě s plnou silou signálu. Čekal jsem opravu po aktualizaci, ale nedočkal se. Pomůže jen restart, ale po nějaké době (den, dva) se problém opakuje.
nevlad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guiz 6. 2. 2018 12:12

Nevím jestli bude problém s wifi zrovna v telefonu.Já jsem tedy žádné takové problémy zatím nepozoroval,ani na xperia foru se o tom nikdo nezminuje. ;-)
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 2. 2018 13:10

nevlad píše:Dobrý den, mám problémy s wifinou, telefon se občas nedokáže připojit, i když jsem v dosahu uložené sítě s plnou silou signálu. Čekal jsem opravu po aktualizaci, ale nedočkal se. Pomůže jen restart, ale po nějaké době (den, dva) se problém opakuje.

Restartuj wifi router, pokud je problém i jinde, udělej u Xperie hard reset, obnovení továrního nastavení
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafí 26. 2. 2018 22:08

Zdravim
Uvazuji o tohle telefonu, ale nekde jsem slysel ze uz nefunguje odemknuti poklepem?
Lafí
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 4. 4. 2018 12:09

Sony XPERIA XZ1 Compact recenze

https://youtu.be/Bz3BZpoEX2o
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 17. 6. 2018 08:49

Android 8.1.0 Oreo AOSP Floss v modelu Sony XPERIA XZ1 Compact

https://youtu.be/K8QK9xsSJcQ
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p.treutner 4. 9. 2018 13:54

Posledni verze uvolnena pro oblast Customized CE1 (coz je volny prodej v CR) je 47.1.A.12.179 z kvetna. Od te doby nic. Prehledne jsou aktualizace shrnuty na strance: https://xpericheck.com/device/G8441 Zajimalo by me, proc na stredni Evropu kaslou.
p.treutner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Robert.Hujer 4. 9. 2018 14:44

Ja mam verzi 47.1.A.12.270, takze verze 47.1.A.12.179 urcite neni posledni...
Ale je pravda, ze ty aktualizace jsou nejake divne, mne se aktualizovalo tusim v jeden den 9 verzi... Predtim zadne upzorneni...

Koupeno u VF..
Robert.Hujer
Junior

Odeslat příspěvekod p.treutner 4. 9. 2018 15:15

To je ale rozdil. Operatori maji jine custom id (predpokladam, ze Vodafone CZ), ktere je podle vseho aktualni. Muj problem se tyka verze z volneho prodeje, tzn. telefon jsem koupil v obchode s elektronikou, ne od operatora.
p.treutner
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků