Rada s výběrem telefonu do 6-7000.

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Deaconn 6. 3. 2018 08:36

Ahoj lidi,

rád bych poprosil o radu.Potřeboval bych poradit s telefonem v této cenové relaci.
Moji favorité:
Huawei P Smart
Honor 9 Lite
Xiaomi Redmi Note 5 Pro (zatím se asi neprodává).

Rád bych poměr displeje 18:9.Systém ideálně 8 Oreo.3GB RAM,32GB paměť min.

Recenzí o Honoru bylo napsáno několik,ale celkem mě tam vadí ty skleněný záda.
O huawei jsem nic zajímavýho zatím nečetl,ale je to v podstatě dvojče Honoru.
Líbí se mě kvalitněji zpracovaný tělo.

Nechám si poradit.Nemusí to být konkrétně tyto 3 telefony.

Díky moc.

Luboš.
Deaconn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigT 6. 3. 2018 09:13

Počkal bych na Nokia 6 (2018), jediné co nesplňuje je ten "trendy" 18:9 displej
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 6. 3. 2018 10:15

Huawei P Smart ( ͡° ͜ʖ ͡°)
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 14. 3. 2018 10:30

Vybírám ve stejné kategorii. Kromě P smart a Honor 9 lite ještě koukám po xiaomi MI A1 a Redmi 5 Plus (note 5). Chtěl bych raději menší, ale xiaomi má lepší wifi, 4/64GB. Dilema no. :hm
Pokud už jsi něco koupil, napiš, cos nakonec vybral.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 14. 3. 2018 19:36

já bych asi zkusil P smart i přes handicap paměti, mám note 4, spokojenost ale někdy opravdu ta velikost prostě vadí, obzvlášť když mám v bundě "krátkou" kapsu :D , Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 15. 3. 2018 12:37

Taky už jsem poměřoval kapsy a držák na mobil v autě a těch 75mm je už dost na hraně. U P smart mi vadí jediná věc, že nemá tvrzené sklo a tu debilní fólii, která není až do krajů displeje, vyloženě nesnáším. Takže je ve hře spíše ten Honor 9 lite, ale zase má horší reprák a to sklo na zádech taky nemusím.
Taky nechápu, proč tyhle dva nejsou aspoň o 1500,- levnější. :roll:
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yersinius 16. 3. 2018 13:42

Ahoj také sháním mobilní telefon a když jsem přečetl příspěvky nade mnou mám jednu otázku. Váhám mezi Xiaomi Redmi 5 plus a Honorem 9 lite. U honoru mě dostal vzhled, moc se jim povedl (a mám s nimi dobrou zkušenost), ale Redmi 5 plus je hardwarově prostě ve všem lepší(procesor, grafika, RAM, výrobní proces), přesto v jakémkoliv testu oproti Honoru 9lite zaostává ve svižnosti. Můžete mi prosím vysvětlit, kde je zakopaný pes a rozlousknout oříšek s výběrem telefonu?

Moc díky
yersinius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 16. 3. 2018 15:20

Já už se to snažím vyřešit týden a pořád nic.
Momentálně je mým favoritem Neffos X1 Max 4/64GB. Proti RedMi 5 Plus má rychlonabíjení, lepší foťák, takřka čistý android, dobře optimalizovaný systém, české zastoupení a podporu, aktualizace a zajímavou cenu. Bohužel nemá NFC ani duální foťák.
Nevýhodou je velikost (šířka).
https://mobilni-telefony.heureka.cz/tp- ... dual-sim/#
U Redmi 5 Plus už mi vadí velikost. Kdyby stejnou výbavu dali do Redmi 5, asi bych už neváhal. Foťák a jeho aplikace je slabota.
Honor 9 má pro mě menší vnitřní úložiště - mám dvě SIM a proto nedám kartu a nemá wifi a/ac. Velkou výhodou je NFC. Ještě pořád dost drahý (stejně jaako P smart).

Další možností je Mi A1, ale to je zase o něčem trochu jiném, nebo Moto G5s, Mate 10 Lite... prostě nevím, kdybyste mě zabili tak nevím, co si vybrat. :-S
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nechic 16. 3. 2018 17:41

Tak pokud máš ve výběru Máte 10 lite, tak jasná volba. Jinak v zahraničních testech mi Redmi 5 plus nepřišel špatný. Má hodně ségra a ten telefon za ty peníze stojí i nefotí tak blbě jak recenze říkají. Možná o něco líp na tom bude Mi A1, které má i USB-C, ale zas má dost okrajů
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hurec 16. 3. 2018 18:24

Rozhodne bych pockal na note 5 pro. Ale kdy bude global verze , tezko rict.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 16. 3. 2018 19:38

No jo, čekat se dá do nekonečna, pořád přichází něco nového a lepšího...
Bude to můj první android, tak chci něco levnějšího, žádný extra luxus nepotřebuji, hry skoro nehraji, spíše je to na práci, maily, kalendář, navi, hudbu, net, YT, okrajově fotky jako zápisník.
Taky tím chci nahradit dosluhující iPad mini, takže větší displej moc nevadí, ale zase žádné pádlo, přece jen musí vejít do kapsy.
S cenou bych se nejraději vlezl do 6 tis., ale za to už bych chtěl 64GB paměti. 2 SIM je nutnost.

Teď koukám, že se tady cpu Deaconnovi, měl bych si založit vlastní vlákno. Tak sorry.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yersinius 16. 3. 2018 19:50

No asi počkám na novou nokii 6, ale bojím se ceny u 4GB verze. Zenphone 5 bude asi dražší. Při nejhorším ten Honor 9 lite. Oproti Xiaomi i když má horší hardware je rychlejší a v antutu má asi o 15k víc bodů. Nebo co si myslíte?
yersinius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bibione 20. 3. 2018 21:38

Doporučuji Honor 7X. Viděla jsem na něho akci z 7490 na slevu za 6 990. Poměr cena x výkon parádní telefon.
Bibione
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 20. 3. 2018 22:21

Já jsem dospěl k závěru, že se mi telefon dražší než 5-6 tis. nevyplatí a stejně jeho funkce nevyužiju.
Nejvíc mě mrzí, že povedené telefony typu P smart nebo Redmi 5 Plus mají hloupé drobné nedostatky, které se daly pořešit za pár stovek. Ale zase chápu, že už by lezly do zelí dražším bratříčkům.
tombas
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků