Roamingová data znatelně zpomalená

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tomasmedek 16. 12. 2017 18:11

Zdravím všechny.
Poměrně dost cestuji po Evropě a možná jsem paranoidní, ale přijde mi, že po 15.6.2017 data v zahraničí náhle znatelně zpomalila. Všimli jste si toho také?
Našel jsem na toto téma několik zahraničních diskuzí, ale zajímá mě vaše zkušenost. Například já mám české O2 a pokud jsem v německém O2, jedou data neskutečně pomalu (cca 0.5Mbps). Pokud manuálně přepnu na německý Vodafone, vytáhnu maximálně 5Mbps, což pořád není žádná sláva.
Že by operátorská pomsta za "zrušení" roamingu?
tomasmedek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod legomaniak 16. 12. 2017 19:04

Ahoj, ja mam Vodafone CZ a jsem v zahranici skoro porad a data mi jedou vsude plnou rychlosti nachazim se nejvic v nemecku ale i treba v egypte uplne bez problemu. :-)
Přílohy
827DAFFE-3EE0-4512-AA98-FD20340AF6C5.jpeg
legomaniak
O2 fanatik

Odeslat příspěvekod Ludek_II 16. 12. 2017 21:19

Data mi jedou normálně.
Ludek_II
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod symbian 4. 3. 2018 08:45

Ono to není tak jednoduché - když jsi v roamingu, tak stejně dostaneš českou IP adresu (data se zjednodušeně tunelují přes VPN do sídla operátora - velmi zjednodušeně a technicky nepřesně řečeno).

Rychlost tedy závisí nejen na místní síti operátora, ale také na vytížení linky do CZ. O2 je v zahraničí často pomalé a nevyhovující, protože narozdíl od T-Mobile a Vodafone nepatří do žádného nadnárodního "spolku". Jinak rychlosti internetu v Německu opravdu nejsou moc dobré - záleží hodně na konkrétních buňkách. Pokrytí LTE je dost špatné, síť O2 je děravá jak řešeto. Stav v CZ je mnohem, mnohem lepší.

Také jsem si často v Německu všiml, že mnohé BTS jsou přetížené a rychlost byla špatná i s německými SIM..

Záleží hodně na zemi, ve které jsi, ale opravdu to spíše ber tak, že to O2 moc nelimituje, spíš je to špatná síť.

U Vodafone na LTE většinou není velký problém. Ti běží +- dobře...když je zrovna LTE :)
symbian
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků