Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod WalkerCZ 10. 2. 2018 16:24

Nazdar,

bydlím nad “tankem” na Slezské přímo mezi 2 stanicemi a obě jsou 800Mhz a víc než 20/5 dat nechtěli. Pres řeku bohužel nevidím a na další základnu na kopci taky ne.
Odvaha to myslím není, vzhledem k tomu, ze je tady dost základen a pokryti je OK a žádné novostavby v okolí.
Uvidím jak to bude dal a kdyby byl problém, tak to budu řešit.
VF nechtěl nic řešit, proste rusite tarif, DSL budete mít za tolik a tolik, žádná snaha držet zákazníka, co 3 roky včas platil.
WalkerCZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 10. 2. 2018 16:39

Když není tak není.

Jinak LTE není WiFi, nemusi být přímý výhled na vysílač
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 11. 2. 2018 18:36

WalkerCZ
a z jakého důvodu si vyměnil teda VDSL za LTE? Když stejně LTE nabízí max 20 a podle tvých testů ani těch 20 nejede..nebylo by lepší zůstat u VDSL? Protože rychlost 11/5 není zrovna zázrak a v centru většiho města je LTE docela bláznovství, se nedivím že ti nechtějí dát větší rychlost, ta kapacita sítě je docela silně omezená (s ohledem na to kolik tam je potenciálních uživatelů)
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod WalkerCZ 11. 2. 2018 19:30

JayDeeSq:
rozvod DSL u nás v domě je starý a jedou na něm všichni včetně několika O2 TV a nebylo to nic moc, někdy to bylo dost špatne. V podstatě stejně jako při prvních merenich a není sance, ze by to CETIN navýšil.
Dneska jsem zkusil restartovat modem a nastala zásadní změna. Cely den “jede” net 20/5 a při začátku testování to vždy vyskočí až na cca 60/20. To si myslím, je pozitivní, pokud je neděle a nejvíc lidi doma a na netu, zvlášť v době olympiády.
Uvidím jak to bude dal a jaké bude připojení v extrémních venkovních podmínkách - bouřky apod. Na běžný net je to zatim OK, on-line hry nehraju, nestahuju filmy.
WalkerCZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 11. 2. 2018 20:49

Prosimte, rozdvod v dome :-) vdal jede kilometry na mizernych kabelech, tech 40 metru po dome je uplne fuk v jake je kvalite, vsak si to otestuj, pripojis se v byte a pripojis se nole u paty domu - sotva bude nejaky rozdil :-)))

Ale dedek menil az vymenil, rika se v jedn pohadce :-)

Dobra metoda xDSL testu je, kdyz vypadne v oblasti elektrina a ty mas ups a muzes udelat testy, to muzes dobre zmerit saturaci kabeloveho svazku, vsichni ostatni jsou totiz OFF a nemas ruseni.
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WalkerCZ 11. 2. 2018 21:09

Rozvody asi nebudou úplně nejlepší. Když jsem se chtěl poprvé na DSL připojit, tak mi CETIN tvrdil,ze už v našem domě není možné se připojit - v domě je pouze 6 bytových jednotek - prý už je plno.
Ale teď už je to jedno. Internet jede, rychlost je vyšší než na DSL a dal uvidíme jak to bude.
Třeba se CETIN rozhoupe a pro nasi oblast udělá upgrade a bude dostupná vyšší rychlost, tak se vrátím zpět.
WalkerCZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 11. 2. 2018 21:14

Walker CZ
Evidentně jseš na jiné anténě než 800, ústředna ti potom sníží rychlost dle paušálu. Ve správci modemu najdeš číslo vysílače a dle něj i frekvenci a umístění vysílače.

Já jsem ten samý případ kdysi ze slavného 20/2 jsem po 2 letech skončil na ofiko 14/1,8 skutečnost 8-12/2 s tím že to lepší nebude.
Takže ahooooj dráty.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 12. 2. 2018 01:40

já mám na kabelu hlavně problém s uploadem a ano dráty po doma dělají sakra rozdíl..mám rozvod po domě klasickým tel kabelem koupeným na míru přímo v o2 - 15m a když dám modem k zásuvce rychlost max 26000/2200..když se připojím za tímhle kabelem mám 22000/1400, takže ano i domácí rozvod udělá dost, zvlášť pokud je mizerný, ale upload v obou případech reálně nejde přes 1mbit..
ale z LTE ve městě bych měl sakra strach.. ono to sou docela jednuchý počty...rychlost jedný sajty na 800MHz je max 75mbit..pro všechny připojené dohromady..vdsl mě teda šlape naprosto bez výkývů denních dob atd. prostě vždy to jede co kabel dovolí, během stahování rychlost nikdy ani neklopýtne
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod WalkerCZ 12. 2. 2018 15:18

Jak jsem psal, uvidím jak a jestli se ta rychlost bude v čase měnit. Dle instalačního technika nepustí na jeden vysílač více než XY připojení. Tohle jeho tvrzení se dá stejně ověřit až s časovým odstupem. Předpokládám, že pokud vysílač bude na hraně svých možností, tak se budou snažit navýšit kapacitu, přeci jen jsou to další pravidelné příjmy. Kde je zájem, tam je i nabídka - i když by to samozřejmě mělo být naopak.

to polda: mrknul jsem do nastavení a použité frekvenční pásmo je 20 (800Mhz), číslo bodu připojení je 71558 - to souhlasí i s informacemi na GSMweb a obrázkem, který si přinesl technik. Dle aktuálního měření po 15h - 19,66 Down a 5,01 UP přes lupa.cz.
WalkerCZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 12. 2. 2018 17:50

WalkerCZ:Za měsíc nebo dva může být vše jinak.Už jsem to tu psal dřív,ale mám PIV od dubna.Dali mi tarif 20/5 a ten jsem si v samoobsluze změnil ještě když to šlo na 50/15. Prvních 5 měsíců to lítalo přes den 45/15 večer 35/15 vše na LTE 800.Od září šla rychlost postupně dolů až jsem měl v říjnu přes den 15-20Mbit a večer někdy z bídou 5Mbit,takže se mi sekala i TV.Technik mě po reklamaci otočil na jiný vysílač a tak jedu přes den 14-20Mbit,večer 8-14Mbit ,zejména o víkendu je to bída.Napřed tvrdili že se budou obě BTS posilovat ,ale včera jsem mluvil s technikem na lince a ten mi řekl že BTSky jsou sice vytíženy na 80-100%,ale následujícím půl roce se žádné posílení kapacity nechystá.Dobré je že mi dali slevu na net,nyní mám 40% a kdykoliv můžu službu ukončit bez sankce.Co bych dal za pevnou linku o rychlosti 20/2,okamžitě bych přešel z LTE na VDSL.Jenže u nás je vzdálenost od ústředny 4,1km a rychlost 8Mbit.Zatím se výstavba Cetinu v obci také nechystá.Takže nevěřte slibům techniků na posilování kapacity,už jsem po 5 reklamacích mluvil s několika a každý mluví jinak.Jeden že do 3 měsíců bude posílení-do prosince,druhý že nebude,další že do konce února a nyní mi bylo zase řečeno že není plánováno nic. :-|
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WalkerCZ 12. 2. 2018 18:21

Vzhledem k tomu, že přímou viditelnost mají spíše instituce (soud, divadlo a vězení:), tak by to snad mohlo být v pořádku delší dobu. Každopádně všem děkuji za Vaše zkušenosti a rady. Aspoň vím, co si můžu na T-mobile dovolit. A že jde ukecat nějaká ta sleva, pokud by to nešlo dle mých představ a toho co mám zaplaceno.

Taky je to levnější, než co by po mě chtěl Vodafon po ukončení smlouvy na tarif. 8-)
WalkerCZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 12. 2. 2018 18:30

U TM je dobré to ,že pokud je nějaký problém tak se s nimi člověk normálně domluví a uznají chybu.U O2 to bylo přesně naopak,ti neuznali nic,samé výmluvy a lži ,nic je nezajímalo až zasáhl ČTÚ tak teprv uznali reklamaci a pochopili že když mi jede jejich LTE na doma místo 20Mbit jen 2 Mbit ,tak že to asi není v pořádku. :D
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rmnv2 14. 2. 2018 10:44

nekdo tu psal ze na vysilac 800 MHz je jen 75 Mbit, ale podle me ma vysilac 3 sektory (do 3 smeru), takze ve skutecnosti je to 3x75 Mbit, nebo je to jinak ? :-)

-- 14. 2. 2018 10:47 --

samozrejme jsem myslel kapacitu vysilace
rmnv2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guiz 14. 2. 2018 14:46

BTS má většinou 3 nebo 4 sektory,někdy i 2 a nebo jsou případy kdy má třeba i 5 sektorů.Myslím že jednou jsem viděl 3G sajt, kde bylo dokola snad 6 sektorů. :-)) Samozřejmě vytíženost se počítá na každý sektor zvlášt a potom celkově v součtu na celou BTS jestli je přímo na optice nebo pouze přes mikrovlný spoj z jiné BTS a tak nějak. ;-)
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomiQ_CZ 16. 2. 2018 16:44

Také se občas nasazuje i 4x4 MIMO. Akorát nevím, jestli se pužívá i u pásma 20.
TomiQ_CZ
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků