Nejlevnější ADSL/VDSL (pevný internet)

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Alesh11 9. 2. 2018 18:41

H0nz1c3k píše:ahoj, volal sem optal sem se a je to tak. dle cetinu a stavajiciho opa (365internet) mam 100mbit +4u pouze max 50mbit. je to tak jak rika trustno1

Na webu T-mobilu Ti to vyplivne jakou rychlost?


Ptal jsem se na bráchovu adresu a přišla mi tato odpověď:

Vážený pane,
dostupná rychlost ve vaší lokalitě je až 250 Mbit/s. Tuto rychlost Vám tedy můžeme zařídit a to za cenu 399 Kč.
S pozdravem
Silvie Rudolfová
Plus4U Mobile
Alesh11
Junior

Odeslat příspěvekod H0nz1c3k 9. 2. 2018 23:12

Ahoj,

uprimne jsem z toho ted trochu zmaten.

nove cetin ukazuje pouze 50Mbit, ale tmobile nabizi i 100Mbit i muj stavajici op 365inet.
a mailem mi +4u potvrdil 50Mbit.
Jeste tam radeji zavolam a overim to jeste jednou.

Honzicek

ředmět: internet


Vážený pane *****,

predbežne sme overili rýchlosť internetu vo vašej oblasti. Je to 50Mbit.
Cena internetu je 399 KČ s DPH/měsíc. Zriadenie služby a modem je zdarma.
So zriadením internetu dostanete pevnú IP adresu.
V prílohe vám zasielam PDF s popisom sluižby internetu ADSL/VDSL.
S pozdravem

Ing. Lukáš Suchý
Tým Plus4U Helpdesk
H0nz1c3k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 2. 2018 13:16

Nemohl bys sem dát to PDF?
anonymni

Odeslat příspěvekod Alesh11 10. 2. 2018 14:08

Jinak jsem zjistil, že 365internet má celkem dobrý informace. Projížděl jsem adresy v mém okolí a tohle jsem uviděl..http://www.365internet.cz/internet/overeno?ruian_id=5592411
Alesh11
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 2. 2018 15:52

Ma tady nekdo tech 250 mega od +4you? Kolik to dela ve skutecnosti?
anonymni

Odeslat příspěvekod ripper6 13. 3. 2018 12:11

U VDSL se me zda asi ted nej ten 365internet... platim O2 549kc s dph a mam realne down 36Mb/s a up 4,90Mb/s tj platim linku 50Mb/s.
Problem je ze mam uvazek do 1.11.2018, vypoved by byla jedna petina, jako pokuta.
Takze pocitam 20%?
Vychazelo me to asi neco 760kc pokuta.
Vyplatilo byse i tak co nejdrive prejit? :)

Zkousel jsem vymyslet i slevu spolu s VDSL a LTE do mobilu, tedy jako balicek.
Nikdo z tech operatoru, mi to nedokazal zajmave nabidnout.
Misto toho me kazdej operator nabizi LTE 10GB skoro, volani x minut ac to neprovolam a ceny skoro 800 az 1000kc mesicne :D

Meli by nekdy poslouchat i potreby zakaznika a ne jen nabizet tupe.
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 13. 3. 2018 17:41

Jako typ me pro nekoho zaujali i tyto dalsi nabidky, ale uvazek uz je moc.
https://www.metronet.cz/
https://www.viridium.cz/dsl-2/
https://dsl.wia.cz/

Pokud nekdo ma zkusenost s VDSL a ochotou ci podporou.
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod lvacek 16. 3. 2018 18:50

Dobrý den,
jsem zástupce víše jmenované společnosti VIRIDIUM.CZ. Protože registrujeme nezanedbatelné množství návštěv z tohoto fóra, rád bych se k poslednímu příspěvku vyjádřil.

Jak píšete, nelíbí se vám v našem ceníku délka závazku. Rád bych tuto skutečnost osvětlil:

Při zřízení služby, platíme majiteli infrastruktury (společnosti CETIN) zřizovací poplatek ve výši cca 1300 Kč. Dále je třeba, zajistit zákazníkovi vDSL modem který se pohybuje také v ceně okolo 1300 Kč. Abychom mohli tyto náklady alespoň částečně zákazníkovi dotovat, musíme rozpustit tyto náklady do měsíčního paušálu. Při konkurenceschopné ceně, jsme nuceni si tuto návratnost alespoň částečně pojistit závazkem na 24 měsíců (zákazník může stále odejít za 20% zbývajícího závazku).

V případě, že byste přecházeli od jiného operátora s vlastním modemem, výše uvedené náklady nám nevznikají. Je zde pouze poplatek za převod služby (150,- Kč) který není problém dotovat. Za takovýchto podmínek se nebráním smluvní závazek snížit případně úplně zrušit. V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.
lvacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mimous 18. 3. 2018 15:36

Ahoj,
původně jsem si chtěl nechat zřizovat internet od UPC, ale vzhledem k peripetiím, které by znamenalo protažení kabelu do bytu, budu muset zvolit VDSL.
Nemám s tím moc zkušenost. Zatím jsem byl vždy na optice/kabelovce, která běhá svižně a narozdíl od jiných lidí jsem téměř nikdy netrpěl výpadky internetu a něco jako agregace je pro mě taky cizí pojem.

Jak to tedy reálně je s VDSL? Lidi okolo mě straší. Spolužák, který se u internetu od O2 nemohl skoro připojit, když přítelkyně sledovala O2 TV, kamarádka, která měla doma podobné problémy....

Šel bych do 50mb varianty, což je maximální rychlost dle webu cetinu na mé adrese....bohužel. O dům blíž k ulici mají až 100.

Přemýšlel jsem právě o O2 kvůli tomu jejich vychvalovanému modemu, nebo ERI, která má pro změnu zajímavé ceny bez úvazku.
mimous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 18. 3. 2018 17:13

Spočítej si kdo ti službu dá nejlevněji včetně modemu a tam běž. Z mých zkušeností k O2 jen v případě, že by jiná možnost neexistovala.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lvacek 18. 3. 2018 18:22

mimous píše:Ahoj,
původně jsem si chtěl nechat zřizovat internet od UPC, ale vzhledem k peripetiím, které by znamenalo protažení kabelu do bytu, budu muset zvolit VDSL.
Nemám s tím moc zkušenost. Zatím jsem byl vždy na optice/kabelovce, která běhá svižně a narozdíl od jiných lidí jsem téměř nikdy netrpěl výpadky internetu a něco jako agregace je pro mě taky cizí pojem.

Jak to tedy reálně je s VDSL? Lidi okolo mě straší. Spolužák, který se u internetu od O2 nemohl skoro připojit, když přítelkyně sledovala O2 TV, kamarádka, která měla doma podobné problémy....

Šel bych do 50mb varianty, což je maximální rychlost dle webu cetinu na mé adrese....bohužel. O dům blíž k ulici mají až 100.

Přemýšlel jsem právě o O2 kvůli tomu jejich vychvalovanému modemu, nebo ERI, která má pro změnu zajímavé ceny bez úvazku.


Ten modem od O2 prezentovaný jako HD není špatný. Nicméně není zrovna nejlevnější. Záleží, jestli funkce chytré domácnosti atd... využijete. Co se týče wifi části, tak všeobecně to není jenom o vyzářeném výkonu. Poku potřebujete pokrýt více místností tak spíše doporučují více menších levnějších buněk nežli "přehulený" modem v jedné místnosti. V takovém mobilu, je integrovaná wifi anténa o velikosti několika milimetrů. Při otevírání jakéhokoliv webu nebo aplikace potřebujete komunikovat obousměrně. Ta mikroanténka musí odeslat požadavek tomu modemu, což je často přes ty zdi problém. Potom vzniká situace, že vidíte plnou sílu signálu a služba skoro neleze. Na dosažení rychlosti okolo 50 Mbit stačí modem s wifi částí s normou 802.11n. K naší službě rozhodně není povinnost pořízení modemu od nás. Doporučujeme však případný výběr modemu s námi konzultovat.
lvacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mimous 18. 3. 2018 20:41

Děkuju.
Má smysl nějak řešit agregaci? Resp. kdo ji má o 5 větší nebo menší?

Z nabídky mě zaujal Eri, který má nabídku bez úvazku za docela rozumné peníze.
mimous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 19. 3. 2018 22:37

lvacek píše:Dobrý den,
jsem zástupce víše jmenované společnosti VIRIDIUM.CZ. Protože registrujeme nezanedbatelné množství návštěv z tohoto fóra, rád bych se k poslednímu příspěvku vyjádřil.

Jak píšete, nelíbí se vám v našem ceníku délka závazku. Rád bych tuto skutečnost osvětlil:

Při zřízení služby, platíme majiteli infrastruktury (společnosti CETIN) zřizovací poplatek ve výši cca 1300 Kč. Dále je třeba, zajistit zákazníkovi vDSL modem který se pohybuje také v ceně okolo 1300 Kč. Abychom mohli tyto náklady alespoň částečně zákazníkovi dotovat, musíme rozpustit tyto náklady do měsíčního paušálu. Při konkurenceschopné ceně, jsme nuceni si tuto návratnost alespoň částečně pojistit závazkem na 24 měsíců (zákazník může stále odejít za 20% zbývajícího závazku).

V případě, že byste přecházeli od jiného operátora s vlastním modemem, výše uvedené náklady nám nevznikají. Je zde pouze poplatek za převod služby (150,- Kč) který není problém dotovat. Za takovýchto podmínek se nebráním smluvní závazek snížit případně úplně zrušit. V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Dekuji za vysvetleni :-)
V konkurenci je to slozite, tak treba jako zakaznik, co nyni dal vypoved O2 se diva na toto...
-jaka ta spolecnost je? Ma dobre reference?
-jakou ma cenu za VDSL? Ma moji rychlost dle zjisteni?
-dava neco navic? Treba novy modem zdarma ci za nizsi cenu nez koupim po netu?

Tak treba pokud se podivame 365internet.cz dava bez zavazku VDSL 50Mb/s za 449kc s dph a po roce jako motivace a radost jeste slevu na hezkych 404kc mesicne :-) Modemy ma teda drazsi, takze tam nejaky lepsi, bych se rozmyslel brat, ale zatim vystacim se starym Comtrend VR-3026 (bez anten ten prvni za 1kc od O2).
Reference ma velmi slusne.

Na proti tomu zaujme spolecnost treba metronet.cz, kde nabizi VDSL za 100kc 50Mb/s na 6 mesicu. To je velmi zajmave, ale uvazek 36 mesicu s moznosti odejit 20% pokuty uz je trochu moc pro zakaznika.

U Viridum co je tam zajmave pro zakaznika? Cena za 50Mb/s je 499kc, moc diru neudela a mozna ten modem za 700kc by mohl nekoho nalakat. V pripade zruseni zavazku, by to potom mohlo byt pro nekoho zajmave, ale dost lidi se podiva na cenu. Nejvetsi problem je ta cena pravidelna, ne poplatek 150kc.

Pokud pujdeme dal, najdeme jeste znamou firmu, kterou sleduju uz leta a to https://dsl.wia.cz/
Kde je 50Mb/s za 439kc u ctvrtletniho predplatneho, coz neni tak spatne a prenos davaji za 0 od jineho operatora. Bez smluv a zavazku


Ja treba uziju klidne rychlost vyssi, ale jelikoz jsem to technicky uz resil i s Cetinem, tak zatim nad 50Mb/s nemam sanci. Vzdalenost, utlum, kvalita vedeni, presunuti dslamu atd.

Ja osobne bych treba nemel tolik problem se zavazkem na 24 mesicu, ale to by mi museli uz nabidnout zajmavou cenu.

Dale pak muze byt zajmave zda neblokuje provider P2P site atd.
Pro nekoho mozna verejna IP adresa, ale tu ja treba nechci ani.

-- 19. 3. 2018 22:40 --

mimous píše:Děkuju.
Má smysl nějak řešit agregaci? Resp. kdo ji má o 5 větší nebo menší?

Z nabídky mě zaujal Eri, který má nabídku bez úvazku za docela rozumné peníze.

Moc ne, realne to nepoznas a mega priplatky jako zkousi napr O2 ze ti da 1:20 kdyz jim prihodis hned 500kc fakt smysl nema. Pokud nejses naka firma, kde bys to tak hodne poznal. Na domaci brouzdani, stahovani je to fakt jedno, alespon co jsem to poznal ja.
Mel jsem 1:20 agregaci u CRA kdysi a pak 1:50 a rozdil tezko rict. Jelikoz jsem mel drive 2Mb/s ADSL, potom to jelo na max az 20Mb/s ADSL a pak bylo VDSL kde to jelo jeste lepsi a nepoznal jsem nic ;-)

http://www.eri.cz/
Tu firmu tez leta poznam, ja k ni nesel jelikoz jsem mel echo ze jim vadilo P2P site. Takze je dobry i procist podminky, jak hodne to kde vadi. Pokud projede pul tera mesicne, tak nevim nevim.
Ceny treba namatkou u toho LTE neomezene, pusobi velmi zajmave, ale clovek co projede vic tak nevim nevim zda potom nebudou problemy.
VDSL jinak nevim jak dobry maj. Nutno asi zkusit a nebo pohledat jeste po netu. Cena me ale top neprisla.
Zkusil jsem ted dat objednani cca 50Mb/s VDSL a skovila me cena 499kc / mesicne se zavazkem :-|

Spolecne s LTE i tim nizkym
http://www.eri.cz/kombinace-xdsl-a-lte
797kc
to nic moc, pokud zvazim ze vezmu 365internet + LTE od emtecka tak jsem na cene 600kc, po roce respektive na jen 550kc a nebudu platit 800 uff :-l
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 28. 3. 2018 01:43

Jeste spolecnost, ktera muze zaujmout, ale je zrejme nova.
Takze prvne dotaz... mate nekdo?
Bud-online.cz
http://www.bud-online.cz/internet.php

informace: na dotaz firma je napr schopna dat 50Mb/s net za uvedenych 449kc s dph.
Dale je to opravdu zdarma.
Modem je ke sluzbe tez zdarma
Uvazek je ale 24 mesicu
Bohuzel ihned se nedozvi clovek, jaky pripadne modem. Takze to se pokusim jeste zjistit.
Pokud by to byl opravdu dle foto ten TP-Link TD-W9980B.

Na proti tomu, mu ale slusne konkuruje ten 365internet (404kc mesicne za VDSL po 1 roce zni motivacne), kde sice neziskam modem ale zas nemam uvazek. Dal o firme Bud-online CZ neni prilis info, takze clovek nema jistotu do ceho pri takovem uvazku jde :(
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod TrustNo1 28. 3. 2018 10:47

Dle CZ.NIC má doménu bud-online.cz zaregistrovánu jistý podnikatel: Roman Fürst, IČ: 01569902, s místem podnikání: Za Hládkovem 973/4, Praha 6 - Střešovice.

Na stránkách ani zmínka. Asi bych k tomu neměl moc velkou důvěru...
TrustNo1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků