Fotomobil do 7K klidně bazar

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod melipa 12. 1. 2018 20:27

Lumia 950 (xl) je ted uz spatna volba, protože ty kousky jsou i dva roky stare, potrebuji vyměnit baterku a origo nejde sehnat, cinske zase nemaji tu kapacitu, nenabiji se rychle apod. Ale je to na kazdem, odpovidam pisateli, pro kterého je výdrž zásadní parametr
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Intermrd 13. 1. 2018 22:29

Díky za rady,
jak tu nick cave píše, že si mám koupit tlačítkáč, tak bych do něj klidně šel, kdyby to mělo solidní fotky, ale i když digitální zrcadlovku mám, tak prostě občas potřebuju zachytit kouzlo okamžiku a mobil jen vytáhnu z kapsy a cvak...
Prostě ne všude bude člověk tahat foťák a když budu chtít na internet, tak vytáhnu z báglu noťas...

Nad tou nokií 1020 uvažuju, na aukru je za celkem slušnou cenu a jako výhodu vidím win.
Oslovila mne i Nokia N808.
Ten kodak mi ale stále nedá spát, za ty prachy?
Rovněž uvažuju nad honorem 8
Také mi známý doporučuje Samsung Xcover 4

Simku mám jenom jednu, takže dual sim nepotřebuju. Paměť mi stačí cca 16GB, což na pár fotek a MP3 bohatě stačí.
Ten internet a podobné vychytávky, využiju maximálně když mi ujede autobus, tak abych našel další, ale když počítám, že bude zapotřebí net, tak prostě vezmu noťas.
Intermrd
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 13. 1. 2018 23:02

Otázka prefencí. Za tu cenu je Kodak zajímavý, ale v praxi moc úžasné fotky nedělá. Test je i tady na mobilmanii. Lumia 1020 má svá specifika. Foťák je poměrně dost pomalý (jak zapínání aplikace, tak ukládání...N808 má hardwarový čip na zpracování obrazu, u l1020 to dělá běžný procesor, proto je N808 o něco rychlejší). l1020 má taky (přinejmenším s aktuálním FW) chybu, díky které manuálně nezaostří na nekonečno, pouze na automatiku. Ta má ráda klidné namáčknutí spouště, při rychlé akci neostří vždy optimálně. Výhodou oproti N808, a celkově velmi dobře fungující, je stabilizace (pomocí kulového ložiska, trvanlivost může být otázka, ale já neměl nikdy problém a mám z ní lepší pocit jak z l930 a galaxy S7). Naopak výhoda RAW je u lumií nulová (ukládá snímky do DNG, ale kvůli chybě fungují jen jako "JPEG s nižší kompresí") a nepředstavuje výhodu oproti N808. Ale třeba taková S7 má RAW dobře fungující a přinášející znatelnou výhodu oproti ne tolik podařenému JPEG výstupu.
L1020 a N808 mají výhodu v množství zachycených detailů. Za dne mohou být porovnatelné s +- 15mpx zrcadlovkou se seťákem, na vyšší citlivosti s kompaktem s 1/1.7 palcovým snímačem (tedy lepší než současná konkurence, jen 808 je limitována stabilizací). Ale bez RAWu člověk nevytáhne žádné detaily navíc.
Co se týče fungování, nové telefony mají o třídu lepší ostření. Takový galaxy S7 je někde úplně jinde, než lumie nebo n808. Čipy s PDAF ostřením, tím spíš s povedeným, mají něco do sebe.

Ale to jsou komentáře čistě k fotoaparátům, nehodnotím telefony jako celek, OS bez aplikací a třeba ty starší baterie výše (neposoudím, nesháněl jsem).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Intermrd 14. 1. 2018 05:44

Re Pan Kája:
Díky za vysvětlení, mám na ten fotomobil takový jeden specifický požadavek, nevím jak se tomu přesně říká, ale jde mi o to, že když chci mobilem vyfotit například gauč ze vzdálenosti cca 1,5-2 metry tak u mobilu se mi to tam prostě nevejde, prostě aby to bylo schopný zabrat pokud možno co největší plochu i z menší vzdálenosti.

Ještě zvažuju některý z mobil sony, přecijenom je to původní SE a ten měl suprový fotky.
Intermrd
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 14. 1. 2018 07:54

Pan Kája: Kodak Ektra mám, takže mé závěry nejsou jen teoretické a musím říct, že na mobil který nestál ani tři tisíce fotí opravdu skvěle. A ta výbava, tl. sloušť, stabilizace, grip, rawy aj., který jiný fotomobil za tuto cenu vám toto nabídne? Myslím, že tento mobil je zajímavý a neprávem přehlížený kousek, který by si zasloužil aktualizovat recenze. Jak už jsem napsal, tak když srovnám výstupy z Kodaku a L950XL, tak celkově vede Lumia, tedy až na ten ne nespolehlivý autofocus hlavně za špatných podmínek. Na několika snímcích jsem Kodak srovnával i s podobně drahým Xiaomi Redmi 4A, který jsme v prosinci do rodiny kupovali a tady Kodak jednoznačně vede. Tady bych ještě zmínil, že Kodak za tmy na některých snímcích zachová víc detailů než dokonce L950XL, ale na druhou stranu se mi zdá, že má nějakou divnou jpeg kompresi a jiné detaily zas utopí.
A co se týče L1020 a N808, tak ačkoli jsem uživatel a dalo by se říct i fanda Nokie-Lumií, tak navrhovat tyto "vykopávky" mi přijde dost úsměvné. Když vidím, s jakými omezeními bych dnes používal svou předchozí L925 s WP8.1, tak o Symbianu ani nemluvím. Loni jsem si hrál se svou starou Nokií C6-00 a naprostá většina služeb je už offline. A sehnat zachovalé kousky s funkčními akumulátory za rozumnou cenu bude asi problém. To už opravdu raději buď ten Kodak Ektra (či jiný současný fotomobil) nebo obyčejný tlačítkový mobil a samostatný foťák.

Intermr* (pozn. máte zakázaný nick): Co požadujete je co nejkratší ohnisková vzdálenost, ale ta se dnes zastavila na cca 26 - 28 mm (ekvivalent 35mm kinofilmu) a překvapuje mě, že toto říkám majiteli zrcadlovky :-). Pokud je potřeba ještě kratšího ohniska, tak dnes snad každý mobil umí fotit i panoramata, takže do snímku můžete dostat i širší záběr. Nebo si můžete na čočku foťáku poříd širokoúhlou předsádku (na eBay za pár peněz).
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 14. 1. 2018 08:44

Napište eshop, kde jde Kodak sehnat za 3000.... podle mě nejde.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod standavfr 14. 1. 2018 08:52

Byl v alze.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 14. 1. 2018 10:11

Ten kodak ted uz za 3000 nesezenes, je pravda ze na alza byl za 3000
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 14. 1. 2018 12:11

on už stejně není skoro nikde skladem, alev Alze za 3490 jo. já bych ho ale nebral ani za míň.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan Kája 14. 1. 2018 12:22

ziki: Díky za osobní zkušenosti. Ale přeci jen se zdráhám věřit. Nebyla by ukázka, kde se vyrovná za horšího světla lumii 950? Ideálně více ukázek? Díky

*****: V tomhle byla dobrá přinejmenším l1020 a dost se tím vylučuje S7, která má dlouhé ohnisko. Poznámka o Sony je dobrá, myslím že u zetkových experií (přinejmenším Z5) jsem registroval široká ohniska. Alternativě si někde sehnat LG G5 s širokoúhlým fotoaparátem navíc. Co do spolehlivosti bych za ní asi ruku do ohně nedal, a ty širokoúhlé snímky žádná krása, ale do záběru se vejde opravdu hodně...
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnface1987 14. 1. 2018 12:47

LG G5 posílám na třetí reklamaci. Tlačítko je už vymačkané - za rok, telefon nelze nabíjet rychlou nabíječkou. :-) LG fakt neee.
johnface1987
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 14. 1. 2018 19:21

Souhlas. Kvalita LG je triskni. Ano nekdo chytne dobry kus , ale prumer je spatny.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Intermrd 14. 1. 2018 21:19

Tak jsem projel bazary a zvažuju mezi Sony Xperia X Compact, Sony Xperia XA1 a Sony Xperia Z1 všechny jsou pod 6K, což mi vyhovuje. Jen by mne zajímalo, který z nich bude fotit nejlépe.
Intermrd
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 1. 2018 21:33

Nexus 5X bude fotit lépe než ty Xperie
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 15. 1. 2018 10:28

Ten už je ale na hranici životnosti, nic nového krom bezpečnostních záplat jej nečeká a s Androidem 8 už jeho rychlost není žádná sláva, 2GB RAM jsou málo
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků