Náhrada za MotoX 2014-Cena 7-9k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 12. 2017 17:08

Hledám po téměř dvou letech, náhradu za svoji stávající Motorolu více o ní třeba tady: https://m.gsmarena.com/motorola_moto_x_(2nd_gen)-6649.php

Požadavky
Displej 5.2"-5.5" Max
Stejná velikost v případě 5.2" tolerance 1-2mm
Podobná váha
Tvrzené sklo
Záda z hliníku, či skla popř plast
Barva bílá či šedá

Hardware
Současný výkon mi naprosto postačuje, z her hrají jen logické Tetris,bubble,Solitaire atp. zkrátka nenáročné tituly.
Výkon tedy na přibližně stejně či vyšší úrovni, CPU jedno zda SD či MTK a Quad/OctaCore, byva to co se týká nastejno někdy, tedy že Quad SD je stejně silný jako Octa MTK ale není to zase úplně pravidlem.
Displej AMOLED nebo IPS které se mu co nejvíce blíží, pár mobilu jej takový má, vypalování neřeším.
RAM min 3GB může být 4
Slot na microSD kartu
Baterie kolem 3000mAh, Dobrý PowerManagement, který mívají Xperia a některé Huawei//Honor
Rychlonabijeni uvítám, když nebude přežijí to
Konektor nejlépe USB-C, kdyby náhodou nebyl microUSB přežijí, jasem zvyklý.
Uvítám ale vysloveně nevyžadují notifikaci LED a popř i Infraport, ten ale není podmínkou.
Jo a nakonec tvrzené sklo určitě CGG3,4,5 to je vcelku jedno a oleofobni vrstva když bude.
Současně je stále jako nové a tolik se nemaze.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 12. 2017 18:37

Moto Z Play, Moto G5S Plus, Moto G5S, Moto G5 Plus

ale i s Moto E Plus 4th Gen. co mám teď já, by jsi byl spokojen, má skvělou výdrž baterie :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 12. 2017 19:25

Díky Nicku mezi těmito se primárně rozhodují, já ti tam nenapsal, Motorola je or mě srdcovka a i pod lenovem je myslím v pohodě, původní vývojový tým nerozuositki, nebo ne celý.
Co jsme včera četl v Americe se snad zase dere nahoru, lid chtějí zpět své tradiční značky.
O to ale nejde mě se Motoroly od jedné první před šestnácti lety, přes vcka, razry a poslední vždy líbily, mají svůj styl.

Víš a já to.i psal, ne je v podstatě jedno jednu to bude čtyř,osmi,nebo deseti jádro, viz to srovnani SD vs. MTK
To je jedna ve a druhá že na hry to fakt primárně mít nebudu, stejně tak neprahnu po dokonalém fotoaparátu jako S7/8/L950 atd i když úplně k ničemu by fotky taky byt nemusely.
Prsten něco podobného jako mám teď v pazourek ale o pár let dál a hlavně čtečku otisků a tu povětšinou MOTO naštěstí mají.
Senzorové klávesy pod displejem Motorola stejně jako Huawei nedělá ale to mi ani trochu nevadí, má ty virtuální jsme Is dávno zvykl a neřeším.
Co se týká podpory, bude na tom Moto pokud bne jako Huawei)Honor tedy něco málo asi ani ale žádná sláva. Co se týče aktualizaci, to ale taktéž neprožívam.
Každopádně děkuji za tip, až něco výběru a koupím dám ti vědět, hezké svátky chlape.

Edit
Tak vidím to na vyšší střední takže G5s a G5s PLUS stará rada už nemá smysl a ani není často skladem, chtěl bych zítra či pozítří.
Nevím zda G5 s 5.2 a 3gb nebo připlatit 2k a verzi PLUS s 4gb a 5.5 tak velký rozdíl to zase nebude myslím

To plně Zko za devět u CZC je lákavé to rozhodně, původní cena bude samo trochu nižší klasika ale ač je MotoMods zajímavé, nemám šanci to využít, ne třeba mě to už tolik mobily tak jako dřív a kupoval bych si tu feature asi zbytečně navíc.
Naposledy upravil Cheetah007 dne 25. 12. 2017 20:05, celkově upraveno 1
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 12. 2017 19:37

co mám teď Moto, tak jsem příjemně překvapen, jak se od nich za malý peníz dá pořídit výborný telefon s vynikající vydrží baterie :)
Podle nedávných informací všechny nové smartphony od Lenova ponesou název Motorola Moto
nedávno se začala prodávat Moto X4, ale stojí víc než 9k
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 12. 2017 19:41

Jo to je slyšel Nicku, Lenovo pochopilo že zabít tradiční značku nebyl dobrý tah a na Motorola slyší lidé daleko více, kdo to vlastní je ani tak nezajímá stejně tak mě, pokud to bude stále dobře a kvalitní, to samé ubaut, Volvo Čína, náklad divize Renault, Jaguar rover Indové atp.

Asi půjdu vážně do té G5 https://www.motorola.com/we/products/moto-g-family

Trochu škoda že nedělají WHITE, tu mám rád, líbí se a nejsou vidět otisky, černou asi ne takže půjdu nejspíš do zlaté ještě nevím nebo šedé.
Ty nevíš náhodou používají některé modely stále oleofobni vrstvu na CGG? já bych bez ní jako teď, už nechtěl.

EDIT:
Jo a tu výdrž vítám vím, četl jsme recenze a s jednou Motorolou si v datartu i pohrával a spokojenost teda
Třeba Huawei/honirY nejsou zle ale něco mi na trh přístrojích vadí nejsme schopen říci co, něco prostě nesedí, grafika barvy v základu netuším, nemám při používání takový pocit jako teď.

Má MotoX je starší Nina baterie ať dělám co dělám mizí podstatně rychleji, článek už nebude v nejlepší kondici, výměna na servis protože celistvostve pouzdro....budu ji.mit jako záložní a určitě nedám pryč to Nikdy

Jinak co koukám na slzu, starý G5 mají také, ono podle diktrubjebtreba dát i Lenovo.
Tu ale už ne nemá smysl.
Ještě je tam moto M.
Něco mezi G5s a G5sPlus
Od pluska velký full HD od menšího 3Gb RAM ale místo SD by Qualcomm Mediatek proto asi v názvu to M jinak to do řady C,E,G a Z moc nezapadá stojí asi 5k
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 12. 2017 19:56

na výdrž je Moto Z Play s baterií 3600 mAh, teď zajímavě zlevnila Moto Z, u CZC s přídavnou baterií Moto Mods
https://www.czc.cz/motorola-moto-z-32gb ... 3830941223
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 12. 2017 19:58

Jj dík.
Nicméně asi rozhodnuto a vezmu M=metal s tím Mediatek.
Důvod je poměrně prostý, má notifikaci LED tu pětky postrádají myslím a taky čtečku na zádech, to mě osobně vyhovuje víc.
https://m.mobilmania.cz/lenovo-moto-m-s ... 1074214#as
Já už teď do té prohlubně s M pod dotykem dávám pořád ukazováček, a pořád je mi to H platné :D být tam ta čtečka také kulatá stejně velikosti a s Mkem, jsme šťastnej jak blešák, no ale zvyknul si.

EDIT
Mimochodem za 5k a s těmi dárky navíc asi líp nepořídím
Lenovo Moto M Dark Grey: https://www.alza.cz/lenovo-moto-m?dq=4828509
Akorát si zjistím.jestli je nebo bude Nougat když ne taky se nezblázním
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 12. 2017 20:06

no vidíš, kdyby jsi napsal požadavky hned..
ale já zase preferuji čtečku na přední straně, u Moto jdou nastavit gesta, notifikační diodu mám taky, i když s nostalgií vzpomínám na perfektní umístění diody u SE P1 v nabijecim konektoru, ale důležité je, že je :)

-- 25. 12. 2017 20:08 --

Moto M Nougat dostala
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/maji ... 7788378516
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 12. 2017 20:09

O gestech vím Nickubznam taky používám, LED na tu jsme si neksutecnej zvyknul u MotoX svítí jak blázen být jen zelené a v originálním Rom ji Motorola ještě pod G zakázala snad netuším proč
No ta čtečka....ve předu je to i lepší, když máš telefon na stole nebo v držáku a aktivni otisky musíš ho vzít do ruky....ještě úplně nevím no.

Jed o vím ale jistě, na Mko teď čtu recenze VC en a opravdu povedený kousek a to bych to nebyl já, kdybych ji nemusel mít hned TEd :D
Jenze Datart, CZC i Alza mají 24-25 zevrino, ač s tou slzou si tak jistější nejsem....mají noční výdej takže čistě teoreticky od 0:01? :D zítra 26, by mohli vydávat na jatkách :D
Přílohy
IMG_20171225_201253.jpg
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 12. 2017 20:15

Moto M je myslím jediný model od Motoroly, který má čtečku na zadní straně
Jestli používáš 2 simky, tak docela důležité je také, zda je 2sim + microSD karta, což Moto M, Moto G5S, Moto G5S Plus nemají

-- 25. 12. 2017 20:18 --

p.s. kdybys napsal Ježíškovi, tak jsi měl Moto už v neděli :-D
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 12. 2017 20:22

To jsem mohl no ale podle té fotky mi něco říká že zítra otevírají v osm ráno, po půlnoci bych tam stejně nejel.
Každopádně G ráda nemá LEDvid?
Já se ještě původně poohlížel po nějaké Xperia jenže Sony stále neví a hledá se......nejdřív prohlásili že už jen TOP modely, po nějaké době sleviki a udělali L1 jenže ty dost věcí co chci chybí a pak už jen ToP střední třídu ignorují pitomci, uvidíme co dakis generace s novým designem.
To už ale budu spokojeně používat Motorolu snad.

Jak to máš prosím u Éčka s updaty, chodí ti občas něco?

Dual SIM může být do budoucna ale nepotřebuji, na volání mám ve firmě Cobalt27 Rugged :D
https://photos.app.goo.gl/OrMdEKdgebesluis1
Naoko odolný telefon s 3G dual SIM, týdenní vydrží a powerbanky plus led svítilnou, v menu označenou jako pochodeň :D
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 12. 2017 20:30

Moto E4 Plus mám 3mes. a už přišla jedna větší aktualizace - bezpečnostní, zlepšení výkonu a fotoaparátu

-- 25. 12. 2017 20:40 --

pokud nejsi pevně rozhodnutý, na tu koupi tolik nekvaltuj, projdi recenze, videa, popřemýšlej, i když je fakt, že když ti nesedne, tak jej můžeš do 14dnu vrátit
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 12. 2017 21:11

To vím nicku neboj
No četl jsi první post sám, ještě si pohrávání s tím nabusenym LeeEco2 ale to by asi nebyla ta nejlepší volba no.....je ale fakt že se mi hodně líbí a když se mu něco stane, nebo škrábance, nebude to v případě ceny 3.49k tolik mrzet jako u 5-7

Jo ty máš E4pkus aha já to hledal blbě, mrknu na nej taky když tak chvális :-)

EDIT:
Hele víš co je největší for?
To propojení služeb by Google.
Používám skoro všechny výhradně u něj, MŠ nemusím a ti to nemají tak zmaknute.
Na psaní mám jejich GBoard Sync zapnuto a dalsi, vyskočil jsem odsud a do pole začal psát Moto E.....a jako první inmi to nabídlo ten tvůj, protože jsme to chvíli před tím datlival sem. :-)

Tak recenze tady začíná "příliš mnoho kompromisů" no ale nedostatky pouze dva video a nižší výkon, ani neměl není mým. Primárním požadavkem viz první příspěvek a 5000mAh to je maso teda.
Ona má memorystick slot? ty karty Sony ještě dělá??
https://m.mobilmania.cz/lenovo-moto-e4- ... /a-1339388

Jinak ta víceúčelová čtečka pod displejem je rozhodně fajn,může suplovat i jiné key, home,Back atp, ona se ta lišta virtuální na displeji pak necha i schovat?? Pár mobilu to umí tuším.

Pokud by to takhle fungovalo (ač vibrační odezvu nečekám) jsme ochoten na Mko se čtečkou na zádech i zapomenout a i se vzdát tě prokleté notifikaci LED která by měla být samozřejmostí dnes a jitt do G5s PLUS
Beztak Mediatek není žádná větší výhra a podpora na XDA je slabá, narozdíl od Qualcomm SD

Twrp a customROm bych chtěl i nadále.
Tady u MotoX jsem musel psát do Motoroly kvůli odměněni BL abych tam TWRP vůbec dostal
Je že to bylo kvůli tomu že to není tento model.pro nás trh a chyběla lokalizace do CJ
A taky ti blbci zamknul LED notifikaci a tuším že i něco s displejem, snad Ambiente nebo teplotu barev/Nightmlde/Blue light auto v závislosti na čase, to už nevím.
Jinak ta defaultně ROM MM6 litala bohové tak jako teď.

S tou notifikaci LED pokud to řeší funkci display moto tedy poblikávají i symboly na displeji pri stand-by módu, já to měl dřív taky,je to možná i lepší.....člověk ví hned čeho se to týká a led mám stejně jenzelenou.

Někdy bych tam tu funkci chtěl i zpátky, tu původní ale trápit se s instalací StockROm což je. Nrskutecny os..r a Custom o takové ani nevim, vážně nehodlám
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 12. 2017 21:36

no právě že je v recenzích pod názvem jak Moto E4 Plus tak na Heurece Moto E Plus, také mi to dělalo ze začátku potíže
MM zase kecá
Moto E4 Plus je v pohodě, čistý android super, výdrž baterie až neskutečná, hezký displej, Moto gesta, Moto displej, notifikace, možnost zvětšení/zmenšení celého prostředí
pro mne 2 mínusy, čtečka nezareaguje vždy hned napoprvé, ale s tím asi bude mít problém více smartphonu v této cenové kategorii a obtížně sundatelný zadní kryt, nic pro měniče simkaret :)
a zadní strana hodně klouže, je potřeba kryt
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 12. 2017 21:39

Aha no popremyslim o ní také no.
Já měl za to že ten kryt má softtouch tedy zname pytláků se pogumování.
Neva ale....jak to je s tím univerzálním tlačítkem/čtečkou jak to funguje viz výše, dokáže suplovat ovládací listu a tu potom schovat i??
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků