omezení výkonu starších iPhonů

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Zaill 22. 12. 2017 07:24

https://www.mobilmania.cz/clanky/apple- ... fault.aspx

Ahoj, co na to říkate? Máte někdo zkušenost?

Přemýšlel jsem o přechodu z androidu na iPhone právě kvůli tomu, aby vydržel a nezpomaloval se jako android po půl roce. Ale vypadá to, že za ty prachy radši koupím nějakou vlajkovou loď s androidem a budu na tom líp.
Zaill
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod franzkafka 22. 12. 2017 07:54

Mám SE a naprostá spokojenost (předtím Windows Phone)

Co se týká toho "zpomalování", tak je podle mého názoru kolem toho zbytečný humbuk, protože nevidím na tom nic špatného, že se ti sníží výkon pokuď už nemáš v "kondici" baterii - prodlouží se tím totiž výdrž telefonu než kdyby nebyl "zpomalen". Poté už záleží jen na tvém rozhodnutí zda ti to nevadí případně zda koupíš novou baterii a vyměníš ji za starou (výkon se opět navrátí do původních hodnot) nebo zda si rovnou koupíš novější model.
franzkafka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 12. 2017 09:11

Já bych si třeba chtěl vybrat mezi původní rychlostí a delší životností,takhle mě výrobce tlačí do nerentabilní opravy nebo koupě nového zařízení.Kdyby se to neprofláklo tak se ani neobtěžují zákazníky informovat.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod melipa 22. 12. 2017 09:11

Jestli tomu Franzkafka veri, je to jeho věc, vsechno je to podle me jen strategie applu k umelemu zastaravani telefonu a nuceni koupi nového, aniz by riskovali, že telefon prestane fungovat v zarucni době a museli to platit oni...

Co mi na tom osobne vadi je to, ze zo prostě delaji bez vedomi uzivatele, ze si nemůžou vybrat, ze doted nebyli ani informovani, proste apple takhle jedna. Kdyz to vyzenu do extremu, je to jakobych bych si koupil auto a po par let mu proste vyrobce sw omezil vykon, rychlost a oduvodnil to opotřebováním soucastek.
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 12. 2017 09:15

To jejich vysvětlení je samozřejmě směšný.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Reku 22. 12. 2017 10:24

Samozřejmě pokud je to pravda, a Apple o tom neinformuje a nedává na výběr, tak postupuje zcela špatně a nemorálně.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dockalacek 22. 12. 2017 10:26

Melipa to popsal krásně a pravdivě, já si taky myslím, že hlavním důvodem je to, aby si lidé koupili novější stroj. A výhledově to bude horší - vemte si, že ve Windows 10 nejdou natvrdo vypnout aktualizace. Mám pocit, že v budoucnu, a zdaleka nemyslím jen počítače a mobily, to bude horší. Výrobci zboží si automaticky budou určovat, co je podle nich pro zákazníka nejlepší. Konkrétně v případě omezování výkonu u iPhonu je podle mě hlavním důvodem maximalizace zisku společnosti, nikoliv upřímná obava a péče o blaho zákazníka.

Mamka má třeba kuchyňský robot od Ety, dostala ho ke svatbě, má ho už přes 30 let. Myslíte, že je dnes zájem, aby zboží lidem takhle dlouho vydrželo?

A konkrétně k tématu - někde jsem tady četl, jaký je iOS 11 na starších iPhonech hrůza (sekání, neoptimalizace). Nemůže to souviset i s tímto odhalením?
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 12. 2017 10:53

Ipad 2 air po poslední aktualizaci maká už normálně, až na určité zpomalení....
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 22. 12. 2017 11:50

Zajimava muze byt i ta moznost, ze kdyz ti treba po roce vyrazne klesne vydrz baterie, tak to muzes jit reklamovat. Ale pokud telefon vydrzi stejn, jen je pomalejsi? Toho si cast lidi ani nevsimne a cast to svede na nejakou narocnou aplikaci a reklamovat to nepujdou...
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 22. 12. 2017 12:49

Apple půjde kvůli záměrnému zpomalování iPhonů před soud

http://www.smartmania.cz/apple-pujde-kvuli-zamernemu-zpomalovani-iphonu-pred-soud/
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 12. 2017 13:45

Záruka na kapacitu baterie je 6 měsíců.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 22. 12. 2017 14:00

Přesně tak, jen doplním, že na baterie se vztahuje záruční doba v trvání 24 měsíců, stejně jako na jakékoli jiné spotřební zboží. Záruční dobu ovšem nelze zaměňovat za životnost výrobku.
Životnost baterie je nejčastěji spjata s počtem nabíjecích cyklů. Proto se většinou používá paušální doba životnosti 6 měsíců. Jedná se ale o životnost baterie nikoli o její záruční dobu.
Záruční doba na baterie je tedy 24 měsíců, ale nevztahuje se na pokles kapacity, která je způsobena běžným užíváním.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franzkafka 22. 12. 2017 14:50

Tahle debata je naprosto zbytečná, protože je už více méně teď jasné, že další aktualizace vše přemění ve volitelnou volbu v nastavení. Jenom podotýkám, že Apple neudělal nic špatného - jen optimalizoval spotřebu, aby se v extrémních podmínkách se starou baterii telefon nevypínal a aby uživatelům se starší baterií prodloužil výdrž telefonu. Kdo chce pravidelně měnit telefon kvůli umělému zastarávání ať zůstane u Androidu.
franzkafka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 22. 12. 2017 15:05

Ano Apple optimalizoval spotřebu, aniž by o tom dal vědět.A uživateli bloumej, proč se najednou zpomalil telefon..
Jen náhodou se to provalilo.Takže umělé zastarávání by Apple. :tleskani
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 12. 2017 15:23

Franzkafka, uveď zdroj.Nebo je to jen tvoje dojmologie?Já jako uživatel ipadu jsem vcelku *****án.Je to neférové jednání a tomu rádoby vysvětlení snad uvěří člověk,co nemá všech pět pohromadě.Oni neoptimalizovali spotřebu,oni jen snížili výkon starších zářízení,to nemá s optimalizací nic společného.
standavfr
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků