Windows 10 Mobile - obecná diskuze

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod uiqjirka 16. 12. 2017 16:04

Mapy.cz, k dispozici aktualizace mapových podkladů, stahujte.. ;-]

Obrázek
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 16. 12. 2017 18:12

Proč je vlastně stahovat, když jsme všude online za paušál?
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 16. 12. 2017 18:21

Protoze ne vsude je mobilnim internetem a wifi pokryto.Casto jezdim po horach a byt jen odkazany na online. to by clovek pohorel. 100% pokrytí není a mnohde je stale jenom nepouzitelne Edge.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garioncz 20. 12. 2017 07:36

AD zmizelé kontakty: Stejný problém od pátku 8.12. Dosud se mi kontakty v telefonu neobnovily. Na serveru na Outlook.com jsou, ale asi nejsou pro telefon dostupné, nechápu. Odhlásím svůj účet, znovu navážu a nic. Když přidám nový kontakt do telefonu, na serveru se neobjeví. V telefonu je u tohoto nového kontaktu noticka "Účet Microsoft", takže by tam měl být, ale není. Máte ještě někdo podobnou potíž? A myslíte, že pomůže továrko? L950XL, 10.0.15254.124, App Microsoft Lidé 10.2.2001.0. Díky.
garioncz
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 20. 12. 2017 09:13

Tovarko nepomuze, chyba je na serverech, nikoliv ve verzi OS.Nekde jsem cetl jako chybu v pojmenovani slozky na people.com kontakty versus original contacts.
Naposledy upravil uiqjirka dne 20. 12. 2017 20:37, celkově upraveno 1
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 20. 12. 2017 09:24

U mě kontakty stále fuč (L950XL) a ženě zmizel z kontakt na mě jak v telefonu (L550), tak dokonce i na serveru Outlook.com a měla tam poznačené hodně věcí :grr:.
Moje kontakty na serveru Outlook.com sice jsou, ale všiml jsem si, že na webu Outlook Lidé v levém rozbalovacím panelu Vaše kontakty mám kromě seznamů "Kontakty" (zde jsou všechny mé kontakty), "Facebook contacts" a "Kontakty ze Skypu" nově ještě položku "Contacts" ve které byl jediný kontakt (který jsem přidal v den, kdy mi asi kontakty zmizely). Problém asi je, že telefon se snaží tahat kontakty ze seznamu "Contackts" (asi proto, že abecedně je první), který je ale prázdný a původní seznam "Kontakty" přehlíží.
Ale momentálně to už moc neřeším, jelikož jsem začal souběžně aktivněji používat i Android, tak jsem kontakty nahrál i do Googlu a mám klid a užívám si i vymožeností, o kterých se může u W10M jen zdát :lol:, ale u L950XL mě ještě drží lepší foťák a lepší displej :hm .
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 20. 12. 2017 10:03

Zajímavé mi na tomto příjde to, že je nakonec vlastně úplně jedno, jak dlouho MS (ne)poskytuje podporu, aktualiazce systému, aktualizace zabezpečení apod. když prostě přestane lidem fungovat něco tak základního a v chytrém telefonu "banálního", jako jsou kontakty. Nikdo to neočekával a všichni sice ví, kdy má skončit podpora jaké verze systému, ale na toto se MS prostě vykašlal a nic s tím nedělá, tento problém je tu už rok i více...

Takže doufám, že všichni, kteří říkají, že budou systém používat, doku bude fungovat teď přecházejí, protože systém nefunguje. Jo a Jirko, ja vím, že tobě všechno funguje, jak má :-)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Physeter 20. 12. 2017 10:44

Netrpím žádným sentimentem k tak banální věci jako je telefon. Ale, zřejmě naštěstí, mi zatím L950XL funguje celkem dobře, kontakty mi jednou na chvíli zmizely, ale po pár hodinách byly zpět. Systém má své plusy i minusy, za mě škoda, že končí. Takže jasně, android se blíží, protože podstatné aplikace přestanou časem fungovat. Microsoft se celkem úspěšně snaží umožnit mít windows phone na androidu, docela se na to i těším. Zařízení typu courier pravděpodobně přijde, ale prohlížeč všechny aplikace nenahradí, viz uber apod. Tož tak.
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod divenountly 20. 12. 2017 12:44

Download iMessage For PC And Windows. Latest Version.
divenountly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod romo.11 21. 12. 2017 08:06

Melipa: všetko, čo fungovať má, funguje. Čo ťa nepáli, nehas ...
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 21. 12. 2017 08:43

Romo: kontaky nemaji fungovat?
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 21. 12. 2017 09:50

Mne ale funguju! A ked si ziki v nich spravi poriadok, budu aj jemu
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 21. 12. 2017 09:57

uiqjirka píše:Nekde jsem cetl jako chybu v pojmenovani slozky na people.com kontakty versus original contacts.

Pro upřesnění, tak je to přesně naopak, tedy v našich zemepisných šířkách je originální název složky "Kontakty" (minimálně všichni u nás v rodině mají v MS účtu tuto položku), kdežto nově vytvořená prázdná parazitní složka (nikoli přejmenovaná) je "Contacts" a ta je patrně důvodem, proč se mi v L950XL nezobrazují kontakty z MS účtu.
No momentálně abych mohl Lumii vůbec rozumně používat, tak musím používat kontakty na Googlu, jak ironické... :roll:

-- 21. 12. 2017 10:08 --

romo.11 píše:Mne ale funguju! A ked si ziki v nich spravi poriadok, budu aj jemu

Jaký "poriadok"? Že se mi sami od sebe přestanou zobrazovat kontakty je moje chyba? Tak na toto nevím. co bych víc odpověděl....
Mimochodem, kontakty si vedu velmi pečlivě, položky správně vyplněné, fotky u kontaktů atd. a o to mě to víc se*e, že se mi přestaly zobrazovat, tak bez urážky, ale s nějakým spravovanim poriadku jděte do zádele :grr:
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod romo.11 21. 12. 2017 10:14

Ziki: Neurazaj a skus porozmyslat ako to opravit. Ani mne na druhom androidovom fone vsetko nefunguje, ale nevyskakujem kvoli tomu (ani na Lumii vsetko nejde na 100% aby si ma neobvinil z fanatizmu)
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 21. 12. 2017 10:34

romo.11:

Co konkrétně Ti na android founu nefunguje, napiš... Kontakty? Dáváš to totiž to stejné roviny.
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků