Co po LG G4? LG G6x S7 x Honor 9 x Huawei P10?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod rakepka 30. 11. 2017 14:28

Chystám se nahradit svůj LG G4. Až na známé (ale bohuželzásadní)problém tohoto modelu s občasným nedovoláním se a nekonečným čekáním na Android 7, který by to snad mohl vyřešit, jsem s telefonem spokojený. Před tím jsem měl Samsung S3 a naprostá spokojenost.
Váhám mezi LG G6 x Samsungem S7 x Honor 9 a Huawei P10. Poměr cena/výkon u číňanů je dobrá. Nikdy jsem ale číňana neměl, vadí mi hlavně jejich klouzavost v ruce a přitom nemají zvýšenou odolnost. Spíš věřím LG nebo Samsungu. Otázka je u G6 a S7 jejich další podpora Androidu. Neví, zda S7 má vůbec Android 7?
rakepka
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 11. 2017 14:32

S7 má Nougat
Jaký máš cenový limit a požadavky na fotoaparát?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koblih.jr 30. 11. 2017 15:27

Já bych znovu volil LG G6. Z výčtu všech kandidátů má nejvyváženější kombinace s nejméně kompromisy. Jedná se stále o nejlepší odel od LG (pokud nepotřebuješ OLED displej) přes téměř celou čelní plochu s minimálními rámečky, je voděodolný, nárazuvzdorný, má dva různé objektivy pro focení běžné fotografie a rybí oko, má USB C s rychlonabíjením (pod 80minut z nuly na sto), má podporu VOLTE i WIFI volání, baterii 3300mAh. Za tyhle peníze mu není co vytknout. Navíc se čeká, že po novém roce dostane Android OREO.

:love: :love:
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rakepka 30. 11. 2017 15:36

Cenově to vidím tak do cca +- 12 tis. Můžu ještě pár dní počkat, po Vánocích a příchodem nových LG G7 a S9 by měla cena uvedených modelů ještě klesnout.
Kvalita fotek mi vyhovuje i u G4. Trochu mě ale zklamalo video. Paradoxně byla videokamera lepší u S3. Bylo plynulejší, nekousalo se. Spíš vidím na souboj G6 x S7. G6 bude mít asi delší podporu SW, je novější a větší 5,7 . Nevím, zda se mi chce do menšího telefonu, tj. z 5,5 u G4 na 5,1 u S7. Má G6 nějakou známou dětskou bolest, jako např. G4, proč ho nekupovat?
rakepka
Junior

Odeslat příspěvekod koblih.jr 30. 11. 2017 16:00

Jedna by byla: nemá bezdrátové nabíjení. Pokud máš tedy nabíječku, holt ji schovej do šuplíku pro G7.

Jinak za tyhle peníze, cca. 10500CZK opravdu paráda. I ten displej přes celou čelní plochu. Tady je P10 nebo S7 nechytají.
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 11. 2017 16:50

10,5 kde? Já vidím na Heurece nejlevnější CZ distribuci za 11,5tis.
https://mobilni-telefony.heureka.cz/lg- ... 2857285410
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 30. 11. 2017 16:57

Česká distribuce u LG už neexistuje. Distribuce je zcentralizovana na střední Evropu. I alza, czc, smarty, lgshop atd. uvádí Eu distribuce..
neis
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 11. 2017 17:08

ale stejně, ať se jedná o jakoukoliv distribuci, tak známé a ověřené eshopy, kde by neměl být problém s případnou reklamací, mají LG G6 za těch 11,5k
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 30. 11. 2017 17:32

LGShop.cz za 10990Kč
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hapeCZ 30. 11. 2017 18:54

Kup S7 EDGE a jsi hned na 5,5" displeji, velmi kvalitních fotkách, baterii 3600 mAh, navíc by měl dostat Android 8 Oreo atd. Já jej koupil jako nástupce S6, i když byla již S8, ta se mi nelíbí, díky debilně umístěné čtečce, fotky nemá o nic lepší než S7 EDGE a navíc S8 má jen 3000 mAh baterii. Navíc dnešní ceny S7 EDGE jsou už hodně dobré. Ale je to jen můj subjektivní názor, tak, či tak, ať se Ti výběr povede 8-)
hapeCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 30. 11. 2017 19:08

Teď byla akce na S7 a za tu cenu dávala dobrý smysl. Já nevím, mě přijde v hodně aspektech lepší než LG G6. Displej sice zabírá menší plochu, ale je hezčí (byť je tu i temná stránka možných vypálených pixelů a změny barev z ostrých úhlů), čtečka je vepředu (ať si říká kdo chce co chce..), foťák je jen jeden, ale přeci jen podává o něco lepší výsledky, bezdrátové nabíjení... jen výdrž na baterku (zvlášť při používání mobilních dat) nic extra spolu s touchwizem (není to úplná katastrofa, ale LG na tom bude lépe). Oreo je slíbené pro oba telefony, co bude dál, těžko hádat.
Jenže tohle bude spíš o preferencích. LG je výkonnější, s "čistějším" softwarem, displejem přes celou plochu (mě to třeba nechává chladným, ale kolegyně je z toho dočista paf), širokoúhlejší foťáček je zajímavý (ale spíš nouzovka vzhledem k dost hrozné kvalitě...to už mám raději řešení s delším ohniskem u note 8 a iphonů)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 30. 11. 2017 20:31

koblih.jr píše:Jedna by byla: nemá bezdrátové nabíjení. Pokud máš tedy nabíječku, holt ji schovej do šuplíku pro G7.

Jinak za tyhle peníze, cca. 10500CZK opravdu paráda. I ten displej přes celou čelní plochu. Tady je P10 nebo S7 nechytají.

To jako displej přes celou čelni plochu ma byt vyhoda :shock: :oboze
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lokomot1 30. 11. 2017 22:04

Taky jsem přecházel z G4, a měl stejné kandidáty. Nakonec jsem zvolil S7 kvůli blackfriday, jinak bych šel asi do P10.

Jenže u mě hrálo dost velkou roli, že jsem chtěl větší výdrž a hlavně menší displej. Ty píšeš, že se ti do menšího displeje moc nechce(spíš naopak), tak bych vlastně o kandidátech mimo G6 ani neuvažoval a jednoznačně zvolil G6.
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod johnier 1. 12. 2017 08:17

Take jsem zvažoval mezi P10/S7e a G6 a nakonec jsem koupil S7e, s cashbackem na BF na alze me vysel na 10590.-

duvody proc S7 oproti G6/P10:
- samozrejme co clovek to nazor ale samsung je pro me mezi androidy asi nejvetsi zaruka kvality, minimalne zpracovani
- AMOLED + always on - super užitečná funkce
- větší baterka 3600mah
- čtečka otisku na přední straně
- bezdrátové nabíjení
- G6 nema notifikační diaodu

Jinak nevim, měl jsem G2 a G3 a nemel jsem zadny problem, ovšem ta poruchovost LG je podle me fakt obrovska, stačí se podivat na vrácené zboží na shopech jako je třeba CZC, je to same LG. Podle me se Lg vzdy neco nepovede a na kazdem modelu se neco kazí, ta G6 by snad měla byt jiná tak uvidíme. :)

Me zkušenosti s S7e jsou zatim jen pozitivní, měl jsem před ním iPhone 6s plus a tak mužu srovnavat hlavne s iphonem kde jsem prekvapen že ikdyž ma 3600 baterku tak ten android ji opravdu zdime oproti ios. Mile prekvapeni je ale system obecne, zatim zadny sekani a touchwiz je taky pomerne v pohode optimalizovany oproti tomu jak to bylo v S5/6.
johnier
Junior

Odeslat příspěvekod neis 1. 12. 2017 14:13

Netuším jaka je opravdová realita, ale mel jsem od známého s7e, protože jsem taky zvažoval g6 vs s7e nebo s8.. A vzhledově absolutní špička fon, ale pocitově na me působil extrémně křehce a paradoxně levně, v obalu uz zanikne výjimečný design. Výměna zakriveneho displeje bude určitě velmi komplikovaná a nákladná v případě pozkozeni. Celkově je podle me to zaoblení jenom na wau efekt, jinak absolutně nepraktické, nelíbilo se mi to.. U LG je strašákem poruchovost,žádné autorizované servisy v ČR, ale jinak tento duel pro me s přehledem vyhrává g6 (možná fotky v šeru ma lepší s7. Za dobrého světla zase lépe g6, aspoň podle testu).
neis
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků