Internet přes bluetooth

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod BigSandy 29. 11. 2017 09:07

Zdravím.
Jsem ji nainstaloval do telefonu PDANet+, kde mam internet, zaškrtl activate bluetooth servr a vypadá to že běží.
Zařízeni jsou spárovaná.

Na tabletu nainstalován FoxFi.
Při zaškrtnutí activate bluetooth mode mi to vyhodí hlášku internet not detected your phone, please makem sure you have good data service and try again.
V telefonu internet normálně funguje.
Ještě jsem se na netu dočet, že mam v telefonu - bezdratove připojení a sitě zapnout tethering přes bluetooth, což mam.

Je třeba ještě něco nastavit?
Nebo dělám něco špatně?
Nebo doporučte nějakou jinou apku?
BigSandy
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 29. 11. 2017 11:11

OMG Děláš to blbě, tablet připoj normálně jednoduše na Wi-Fi hotspot telefonu a je to.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BigSandy 29. 11. 2017 11:30

Jo, a jsem za 40 minut bez baterky
BigSandy
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 11. 2017 11:34

Smartfon dáš na nabíječku nebo připojíš powerbanku, ne?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lokomot1 29. 11. 2017 11:44

když jsem už vcelku dávno připojoval takto zařízení k internetu přes BT, tak jsem prostě zaškrtl ten tethering přes BT, neboli sdílení připojení přes BT, připojil to jiné zařízení a hotovo. vše šlapalo. Nevím no, v dnešní době by to mělo být tuším úplně stejně, pokud nemáš nějaké pofiderní zařízení bez rozumných ovladačů
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BigSandy 29. 11. 2017 12:35

Tak už se mi to podařilo zprovoznit bez jakýchkoliv aplikací.
Pomalé jak šlak, ale jako internet pro navigaci, skype,whatsApp to stačí.
Problém ale je, že když v tabletu zapnu blutu, musím pokaždé vlest do nastavení a povolit sdíleni internetu.
A v mobilu to potvrdit, což není tak moc dobré.
BigSandy
Junior

Odeslat příspěvekod lokomot1 29. 11. 2017 12:38

určitě lze najít widget přímo na co potřebuješ
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod roy1 29. 11. 2017 12:45

Wi-Fi Hotspot nemá větší spotřebu než BT a je rychlý....
Koukám zase zastánce přístupu to nevadí že je to dál, zase je tam horší cesta....
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BigSandy 30. 11. 2017 12:52

lokomot1 píše:určitě lze najít widget přímo na co potřebuješ

Kde hledat?
BigSandy
Junior

Odeslat příspěvekod lokomot1 30. 11. 2017 13:12

Na Google play.

Namátkově by ti mohlo pomoct třeba toto
https://play.google.com/store/apps/deta ... .bluetooth

Dá se určitě něco ideálního najít, chce to jen hledat

Popř . se by se dal použít tasker a pod. Ale pokud s tím neumíš asi bych to nedoporučoval
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj.kure 1. 12. 2017 00:32

roy1 píše:Wi-Fi Hotspot nemá větší spotřebu než BT a je rychlý....
Koukám zase zastánce přístupu to nevadí že je to dál, zase je tam horší cesta....


No to se teda sakra pleteš. Rozdíl je naprosto zásadní. S WiFi terheringem vydrží můj telefon ani ne 4 hodiny (max 5). S BT Tetheringem normálně celý den. Rozdíl je co se tyče spotřeby u BT obrovský (WiFi dosah ve volném prostoru klidně kilometr, u BT max 100 metrů, spíše do 10ti). I když rychlost samozřejmě podstatně nižší.

Samozřejmě to není jen o mém telefonu, ale fakt.
https://itstillworks.com/bluetooth-vs-w ... 17630.html

For example, sending data at the rate of 75 bytes per second over Wi-Fi requires approximately 80 milliwatts of electrical power. Sending data at the same rate over Bluetooth consumes only 2 milliwatts.

Rozdíl spotřeby 40-50 násobný (max povolený výkon WiFi v ČR je 100mW) ;-)
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 1. 12. 2017 01:48

Tak do určité míry můžeš mít i pravdu, ovšem ten rozdíl mezi BT WiFi není takový jak píšeš, spotřeba za sekundu může být u WiFi větší, ale v reálu ten rozdíl bude menší právě kvůli rychlosti přenosu, záleží taky jakou verzi BT má v tom tabletu, taková 3.0 žere podstatně víc než 4 a to i z founu který má 4. Vycházel jsem z vlastní dávné zkušenosti s BT theteringem, kdy to mobil vycuclo taky za 5 hodin. Problém může být, kromě pomalosti i stabilita spojení Pravda je že s BT 4 jsem to nezkoušel, upřímně mě to ani nenapadlo.
Pokud ale nevýhody nevadí, ať klidně připojuje přes BT.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 1. 12. 2017 02:12

S BT4 to je radikalni rozdil, spotreba, dosah.Jinak jak tady kdosi psal tasker - state neboli stav, bluetooth on, task bluetooth tetering myslim bude nutny i ten plugin pro tasker co se na 4.4 rpouzival na boot on, data on, nebo na autoprepinani dar.Ma tam bluetooth tetering jako stav.Pak ma automaticky stavy bez prepinani
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků