Výpověď smlouvy s operátorem

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 9. 2017 18:54

Velmi zajímavé, jiný operátor na lince a najednou reklamace a společný dobropis se slibem příští týden.
Tak jsem zvědavý na výsledek.
O co jde:
1/ místo poměrného účtování jednoho dne po zúčtovacím období, účtován celý měsíc s
nefunkční SIM
2/ přes zaslanou výpověď u datového tarifu s uvedením důvodu omezení využívání služby ze
strany operátora po FUP, účtována smluvní pokuta:
https://www.mobilmania.cz/clanky/vodafo ... fault.aspx
Tak potom písnu výsledek jak to dopadne.
anonymni

Odeslat příspěvekod dzouisyno 22. 9. 2017 08:41

Zdravím

Prosil bych o pomoc.
Chtěl bych získat ČVOP u O2.

Tarif: O2 FREE O2 data
Dle všeho se jedná o tento "super" tarif bez závazku -> http://www.tarifon.cz/detail-tarifu/2092/

Cíl: Přechod k emtéčku

Jak to udělat co nejrychleji a nejefektivněji?
"Ideální" je asi ta možnost někam zavolat, pak čekat dopis, pak ho někam sdělit a pak nevim co..

Může, prosím, postup pro získaní ČVOP u O2 s minimálním dopadem na peněženku někdo popsat?

Díky!
dzouisyno
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 9. 2017 08:54

Jestli ti běží závazek,tak tě pokuta nemine a nejjednodušší je podat výpověď na pobočce.Od září je výpovědní lhůta 30 dní.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dzouisyno 22. 9. 2017 09:04

Není to můj tarif, takže bohužel nevím jak s tím závazkem.
Budeme doufat, že tam není. Podle těch skvělých cen si myslím, že tam není, ale kdo ví.

Stačí tedy přijít na pobočku a říct, že to rušíme a chceme ČVOP?

Je nějak výhodnější tam přijit před koncem účetního období nebo na jeho začátku nebo uprostřed nebo to je úplně jedno?

Je i jiná možnost než chodit na pobočku a povídat si tam 40minut s nějakým pracovníčkem, že k tomu tarifu nechceme na 14 dní zdarma O2.TV ani další jiná lákadla?

Nejlíp bez nutností využití České pošty..

Díky!
dzouisyno
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 22. 9. 2017 10:18

Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod guiz 22. 9. 2017 11:43

Prodávali jsme tento rok 2 výpovědi u O2 a další 2 u O2 family. Všechny 4 výpovědi vyřešeny zavoláním na linku O2 nebo O2 Family a přepojením na výpovědní oddělení. Chvíli vás budou asi lámat, ale když se nenecháte zvyklat je to za 5 minut vyřešené. U O2 Family je to komplikované, musíte čekat něž vám zašlou výpovědní formulář na mail,potom ho vyplnit a až po doručení začne běžet výpovědní lhůta. Což se protáhne i o týden po prvním telefonátu. Čistě u O2 běží výpovědní lhůta hned jak zavěsíte hovor. Potřeba znát rodné a referenční číslo .
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neosobně 25. 11. 2017 02:23

Prosím o fundovanou odpověd. Řeším za starého člověka výpověd od ústně uzavřené smlouvy na 24 měsíců u T-mobile. 5.1. 2018 jí končí 24 měsíční vázací doba. Výpovědní doba je 1 měsíc dle smlouvy. Za předčasné ukončení smlouvy jsou peněžní pokuty. Nejsem si jistý KDY přesně mám zaslat doporučeně poštou výpověd ?? Nebo těm šmejdům bude stačit napsat "vypovídám smlouvu k 5.1. 2018" a poslat jim to v průběhu prosince? Nebo musím výpověd doručit přesně k 4.12. 2017, abych tak dodržel měsíční výpovědní dobu a současně mi pak nestihli změnit smlouvu na dobru určitou 24 měsíců na dobu neurčitou, což v té smlouvě píší, že se stane, když není ukončena klientem v době 24 měsíců nebo změněna na jiný tarif.

Díky.
neosobně
Junior

Odeslat příspěvekod k4R3l 25. 11. 2017 08:32

Teď nedávno jsem řešil něco podobného u Vdf. Smlouva mi měla končit k 30.11.2017. Už někdy v polovině října jsem zašel na prodejnu a požádal rovnou o ČVOP, které mi bylo zasláno s datem možného přenosu čísla k 1.12.2017. Nakonec jsem sice u vodníka zůstal, ale kdyby ne, tak jsem od 1.12. mohl s číslem fungovat u konkurence... Přechod na předplacenku mi příjde jako zbytečný mezikrok...
k4R3l
Junior

Odeslat příspěvekod k4R3l 25. 11. 2017 08:42

Zúčtovací období mám 16., takže smlouva by mi skončila někdy v polovině období, takže tohle mě opravdu netrápilo. Otázka spíš je, co se má pak s číslem stát? Jiný tarif u T-mbl, přechod jinam, konec čísla?
k4R3l
Junior

Odeslat příspěvekod kolfix 4. 12. 2017 15:43

Nevíte, jak je to se zrušením přechodu na nový tarif operátora sjednaný přes telefon. Nemůžu se dopátrat, jestli lze takovou změnu do 14 dnů vrátit.
kolfix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexx 5. 12. 2017 07:56

Ano, můžeš odstoupit od smlouvy do 14 dnů.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armg 4. 1. 2018 20:26

Zdravim, v nejblizsich dnech mi konci uvazek u O2, kdyz bych k tomu datu chtel prejit na predplacenku, je to mozne? Na infolajne mi tvrdili, ze je tam 30 dni vypovedni lhuta takze by mi to prevedli az za mesic, coz je podle me blbost ne? Diky moc za info.
armg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 4. 1. 2018 21:23

Konec úvazku není konec smlouvy.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 4. 1. 2018 21:46

Přesně tak, chce to vypovídat 30 dnů před koncem úvazku.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armg 4. 1. 2018 22:02

No ja jen, ze u Vodafonu to takto slo uplne v pohode, smlouva na dobu neurcitou a prevedli to snad do druheho dne.. Diky
armg
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků