LG G6 vs Honor 9

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod AbeLincoln 15. 9. 2017 16:40

Dobrý den,
rozmýšlím se nad koupí jednoho z těchto modelů, přičemž nevím podle čeho se rozhodnout. Spíše bych se i přiklonil k LG, na který jsem i zvyklý, ovšem je tu jeden problém, kterého se bojím a proto zvažuji Honor. Měl jsem mimo jiné i LG G Flex 2 s přehřívajícím se Snapdragonem 820 a po roce nevydržel a odešel. Zřejmě z příčiny neustálého přehřívání (daly se na tom smažit vajíčka), jak jsem se dočetl v reakcích od spousty lidí, kterým se to taky stalo. Mimo to, četl jsem, že po roce spostě lidí odešly i další modely, například G4. Docela se toho bojím a proto se ptám...Je toto přetrvávající problém většiny modelů LG a nebo se dá očekávat, že G6 už k tomuto náchylná nebude a neměl bych se toho obávat? Máte s tímto problémem osobní zkušenosti? Nebo mám zvolit na jistotu v podobě Honoru 9? Co se týče vybavenosti, vítězí u mě o kousek LG, ale Honor nemá žádné mínusy a je také perfektní.
AbeLincoln
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 9. 2017 17:58

Jak je LG G6 spolehlivé se zeptej majitelů přímo tady :)
viewtopic.php?f=1865&t=1260864
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brůča1 15. 9. 2017 21:19

Měla jsem G2, G4 a teď G6. Přehřívání se u G6 bát nemusíš.
Brůča1
Junior

Odeslat příspěvekod iOvce_ 16. 9. 2017 00:54

Honor 9 je vsázka na jistotu. Budeš spokojenej, tomu telefonu není co vytknout. G6 je za stejný peníze vybavenější a pravděpodobně odolnější.

Osobně bych šel asi do G6 s vědomím, že je to risk...
iOvce_
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 16. 9. 2017 06:51

Já LG G6 měl a ve 14 denní lhůtě jsem ho vracel a koupil jsem Honor 9. Honor mi přijde odladěnější, svižnější, má mnohem lepší čtečku otisků prstů a navíc na přední straně (je rychlejší, spolehlivější a reaguje bleskově) a navíc vypadá mnohem atraktivnější. Na LG nikdo nic v mém okolí neřekl a na Honora se každý okamžitě díval a chtěl ho půjčit.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hamon 16. 9. 2017 09:53

Já měl ten sám problém s rozhodováním navíc jsem měl v hledáčku HTC U11.
Ač si vybereš to či ono neprohloupíš.
To zahřívání měl tenkrát na starosti špatný procesor další už ten problém nemají!
U mne vyhrálo to že jsem měl často LG (sem tam jsem změnil značku)
Koupil jsem G6 a jsem spokojený.
Větší rovný displej-voděodolnost.
Honor je víc na vzhled - má infraport.
Ale blbé zahlé hrany na displeji ,chceš-li nalepit tvrzené ochranné sklo není to OK.
Přeji dobrý výběr.
Hamon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hudys 16. 9. 2017 12:32

Měl jsem měsíc P10, teď již měsíc G6. Vůbec si nepřipadám, že jsem udělal špatně.
G6 má IP68, lepší výdrž na baterii, lepší foto, mnohem lepší video. Velký rovný displej ještě v celkem kompaktním těle.
iP 13 pro/AWU
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 17. 9. 2017 06:33

Zrovna co se týče výdrže baterie, tak na tom je Honor o dost lépe, tedy dle mé zkušenosti. Rovněž co se týče kvality fotografií, ale to už jsem s jiným uživatelem psal ve vláknu G6.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AbeLincoln 17. 9. 2017 12:20

Dokázal by někdo z vlastní zkušenosti porovnat kvalitu fotografií honoru a LG za různých podmínek? Koukal jsem na pár fotek na porovnání, ale moc mi to neřeklo. Na který mobil je větší spoleh, že pokaždé udělá víceméně kvalitní fotografii? Protože jsem viděl, že například LG má kapku přesaturované fotky a spousta fotek je rozmazaných v určitých místech, hodně po stranách, například pravý horní roh. Je ta širokoúhlá optika opravdu tak nespolehlivá a rozmazává fotky? Honor by mohl mít realističtější barvy a možná i lepší kvalitu za snížených světelných podmínek, je to tak?
AbeLincoln
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rado1423 17. 9. 2017 12:23

AbeLincoln > pokud řešíš takové věci jako saturaci a kvalitu v rozích, kup si zrcadlovku s kvalitním sklem. K tomu opravdu fotomodul v telefonu určený není, z ho*na bič neupleteš a fyziku neo*ebeš
rado1423
Junior

Odeslat příspěvekod AbeLincoln 17. 9. 2017 12:56

DirtyKing píše:Zrovna co se týče výdrže baterie, tak na tom je Honor o dost lépe, tedy dle mé zkušenosti. Rovněž co se týče kvality fotografií, ale to už jsem s jiným uživatelem psal ve vláknu G6.


Díky, už jsem si našel, co jsi tam psal, docela dost mi to pomohlo. :)

Nojo, zrcadlovku, není k tomu určený. Jenže jsem myslel, že LG bylo špičkou mezi fotomobily. Ale proč by to teda Honor mohl umět evidentně lépe, než LG? Nebo on je k tomu Honor snad určený? Protože tam ta saturace ani rozmazání viditelné není. Jen mě zajímá, jestli je to problém jen té širokoúhlé optiky nebo i té konvenční, protože to bych nepřekousl, u širokoúhlé se deformace a třeba i určité rozmazání dá očekávat.
AbeLincoln
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DirtyKing 17. 9. 2017 14:41

To netuším. Jako předchozí LG byla vždy pecka v oblasti foto, ale teď mi to skutečně přijde značně horší jak Honor 9. A ty důvody jsou přesně jak píšeš. Já jsem v oblasti foto lama, ale hrál si s tím i kamarád, který je přes to profík a taky se divil. Samozřejmě on to zkoušel při manuálním nastavení, já fotím pouze na automatiku :-)
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dede 18. 9. 2017 09:15

Vždycky jsem měl za to, že čtečka otisku na zadní straně je pěkně nahouby, ale dnes jsem zkoušel Honor 9 v obchodě a čtečka pod LCD jej dělá naprosto neovladatelný jednou rukou.
Rozhoduji se stejně jako zakladatel vlákna, akorát se mi ještě nepodařilo najít obchod, kde by měli G6 vystavenou.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod engine_er 18. 9. 2017 09:38

Vidím, že nás je viac čo sa rozhodujeme o podobných modeloch, resp. ja riešim G6 vs P10, ale tiež som G6 nevidel naživo tak je to ťažké...
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 9. 2017 09:43

v Alze by ho mohli mít
https://www.alza.cz/lg-g6
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků